Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Kuliparek » 8. červenec 2018 16:09

Takhle náhodou nemáte někdo volňáska na dribbble? :-D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Marsan » 11. červenec 2018 09:21

tak tohle asi ještě víc usnadní kradení fotek z fotobank :-) :lol:
https://technet.idnes.cz/novinka-od-nvi ... chnika_nyv
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 11. červenec 2018 09:36

Zatím bych se toho tak nebála, asi je k tomu potřeba opravdu výkonná mašinka, kterou nebude mít moc lidí.Taky se mi nechce věřit tomu, že ta umělá inteligence bude tak bezchybná.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod GreatWhite » 11. červenec 2018 11:26

ono z toho stejně vyleze nějaká zmatlanina ;)
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Painter » 12. červenec 2018 07:20

Ahoj,
zkouší někdo prodávat fotky nebo ilustrace na mobily, trika...
Narazil jsem teď na https://www.redbubble.com/ ale nejspíš bude muset člověk u toho hodně propagovat aby měl nějaké prodeje. Má s tím někdo zkušenost. Případně je "známější" stránka než tohle. Koukal jsem na fineartamerica, ale tam se prodavají jen obrazy. Díky
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 188.120.198.2xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 12. červenec 2018 10:24

Na fineart jsem se kdysi registrovala a myslím, že obrázek tam bylo možné "naaranžovat" na různé předměty - mobilová pouzdra, ručníky, závěsy a nevím už, jestli také trička. Připadalo mi to ale všechno hrozně zdlouhavé, tak jsem tam nahrála jen asi tři obrázky a nechala jsem to být. Panda se tu kdysi zmiňoval, že se mu tam nějaké prodeje realizovaly, nevím jestli to pokračuje.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 15. červenec 2018 12:43

shalom3 píše:Zatím bych se toho tak nebála, asi je k tomu potřeba opravdu výkonná mašinka, kterou nebude mít moc lidí.Taky se mi nechce věřit tomu, že ta umělá inteligence bude tak bezchybná.
Něco takového už delší dobu (zatím marně) také zkouším a jestli to takhle dotáhli, tak užitkovosti docela věřím. Princip je podobný jako u mozku - neuronové sítě na několika úrovních rozlišení rozpoznávají tvary a objekty a podle zkušeností z tréninkové sady vzorků posuzují, které tvary jsou pro obraz důležité a které jsou šum, případně i mohou domyslet jaké detaily se tam předpokládají (tj. zvýšit rozlišení). Je náročné připravit dostatek tréninkových fotek (s rušením i bez) a tu síť naučit, to vyžaduje dost výkonný PC (vzorky se projíždějí mnohokrát). Výsledkem je sada koeficientů váhových matic, to je to hlavní "know how". Na odšumění pak stačí už jen běžný PC, jen se fotka vynásobí filtrem s naučenými maticemi.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 15. červenec 2018 13:00

Painter píše:Ahoj,
zkouší někdo prodávat fotky nebo ilustrace na mobily, trika...
Narazil jsem teď na https://www.redbubble.com/ ale nejspíš bude muset člověk u toho hodně propagovat aby měl nějaké prodeje. Má s tím někdo zkušenost. Případně je "známější" stránka než tohle. Koukal jsem na fineartamerica, ale tam se prodavají jen obrazy. Díky
Když jsem zkoušel tenhle typ prodejů (potisky), tak RedBubble jsem také nějakou dobu zkoušel a pak zas zrušil, protože pro naše využití měl neúnosně vysokou pracnost a prodej jsem tam žádný neměl. Zkoušel jsem ještě ArtPal, ten byl sice jednodušší na použití, ale za 2 roky žádný prodej (nebo ho zatajili), tak také letěl. Jenom FineArtAmerica se ukázal být životaschopný, kde se vyplatilo si i zaplatit premium účet, což znamená možnost vystavení více věcí než 25. Prodává nejen obrazy, ale i potisky různých předmětů a také elektronickou formu. Lze tam dávat fotky i ilustrace, vše má šanci na prodej co je běžně na fotobankách. Pracnost je únosná - nelze sice nahrát kvanta věcí dávkově, ale když se připraví šablona předvoleb, tak stačí jen nahrát a odeslat. Případně s využití klávesového makra lze nahrávání plně automatizovat. Postupem času mi prodeje na FineArtAmerica klesají, možná se mi další rok premium už nevyplatí, ale může hrát roli to, že jsem nahrál věci jen na začátku a od té doby jsem už nic nepřidal.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Návštěvník » 15. červenec 2018 13:38

Na co kupovat fotky na fotobankách, když je tolik zdrojů zdarma. :shock:

https://www.wplama.cz/kvalitni-obrazky- ... e-stazeni/
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod basti » 15. červenec 2018 13:52

Návštěvník:

Už jsi někdy slyšel o model release, property release, chráněném designu a podobně? Navíc z 90 % jsou free fotky technicky na úrovni výcvaků z mobilu. O ceně práce, kvalitě, legálních rizicích a podobně nemá cenu diskutovat - holt čecháček kolenovrt ;)
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé