Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod ivusakzkrabice » 6. srpen 2018 12:02

K uvedeným fotkám. Z mého pohledu je rozostřená část pozadí hodně rozpadená, vidím tam i drobné nečistoty. Neposoudím, zda je to dodatečný efekt rychlého zmenšení, ale mě by se to jako posuzujícímu nelíbilo. Včelka v letu je sice super náhoda, ale je třeba obraz vnímat jako celek a tedy kouknout se jak velké procento včelka zabírá. V náhledu na šutru pak detail toho, že na snímku je včelka snadno zapadne. V tomhle směru vnímám zamítnutí jako oprávněné.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Anika » 6. srpen 2018 12:11

Podle mě mají ty fotky v pozadí moc šumu a ta včela není ostrá. Ta houba, nebo co to je, vypadá ostřejší, ale asi je to zmenšené, těžko říct, jak je ostrá v originále. Pozadí by šlo zachránit gausovským rozostřením.
Taky myslím, že zamítnutí je oprávněné. Hlavní důvod je šum a neostrost.
Ale na tom se dá zapracovat - nízké iso, dobré světlo, stativ, krátký čas...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Ravennka » 6. srpen 2018 12:31

Jinak já bych ještě přidala, že bych se vůbec toho nebála a pěkně přidala barvičky fotkám... fotobankové fotky si o trochu přitažené barevnosti přímo říkají ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod duben » 6. srpen 2018 12:38

Ty fotkz jsou zamítnuté zcela oprávněně. Ta včela není ostrá, na té fotce není ostré skoro nic. Ten fotograf z Shutteru co ti to komentoval byl buď mimo, nebo na to koukal na mobil, kde se fotky mohou jevit opticky ostřejší i když reálně nejsou.

Ta fotky houby je taky o ničem, prostě cvak houky na které jsou kapky zblízka, nemá to jako fotka pointu, jako popisná fotka třeba do atlasu hub je k ničemu a jako umění tomu nejde říkat ani ve snaze omluvit, že lepší fotky neumím zatím nafotit a vymyslet (to neber zle, taky jsem ze začátku považoval za úžasnou fotkou každou podobnou blbost, časem se to vytřídí).

Doporučím pro začátek:
1) Trénovat ostrost
2) Trénovat úhel pohledu, ideálně s pevnou 50mm a zkoušet fotit "nohama" = chodit okolo a hledat tak dlouho správný úhel, dokud to ebude za něco stát
3) Naučit se lépe nebo alespoň nějak pracovat se světlem
4) Pokud tě baví kapky a rosa, tak v nich hledat odrazy okolního světa, obrazce, nebo něco zajímavého.

V konkurenci toho, co se dnes nahrává do fotobank se bohužel tebou ukázané fotky nedají brát ani jako slabý podprůměr, ale spíš jako odpad (sorry).

Takže trénovat, fotit a až to bude o něco lepší zkusit zase nahrávat do fotobank.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod duben » 6. srpen 2018 13:12

Jinak tady je příklad toho jak vypadá ostrá včela v letu ... je to z doby, kdy jsem ještě moc nefotil, takže z hlediska fotky je tam dost věcí nedokonalých, ale ta včela ostrá je.
Přílohy
bee.jpg
bee.jpg (199.94 KiB) Zobrazeno 2327 krát
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod PandaWild » 6. srpen 2018 15:46

Ladka píše:Tak snad natřikrát zmenšený výřez projde
Na fotobankách je blbý to, že my víme jak je velmi obtížné zachytit včelu v letu zaostřeně, nechce mrška postát, ale naše potíže na fotobankách nikoho nezajímají - buď je fotka hodně kvalitní, nebo ji nepřijmou. Že je to někdy skoro až nemožné dosáhnout, to nikoho nezajímá.

Ale dá se to dokorigovat v editoru. V případě včely - rozdělit do dvou vrstev. Vrstvu rozostřeného pozadí dostatečně odšumit, tam nevadí když se to tím ještě víc rozostří, hlavně aby tam nebyl šum. Vrstvu se včelou doostřit (v tomto případě ještě i zjasnit, je ve stínu) - obvykle ale nestačí použít ostření editoru, protože by tím vznikly duchy kolem hran (což se zdá být případ zrovna té ukázky, kolem tykadel jsou duchy). Dá se to ošetřit ručním obtažením důležitých hran - jako tady např. tykadla a oči. Na oči se každý dívá jako první, ty musí být ostré, ale to se dá celkem dobře simulovat v editoru. A ještě je pak dobrá metoda vzít ostrou fotku se sedící včelou a přenést z ní důležité části. ... A to je pak už jen krok k tomu, dělat fotomontáže :-) - připravit si kvalitní obrázek letící včely (vytvořený např. z fotky sedící včely) a tu posadit do jiného prostředí, s dobrou kompozicí.

... a mně se zrovna ta fotka houby s kapkami líbí. :-) (nesoudím technicky, ale subjektivní dojem) Nevím sice na co by to kdo použil, ale líbí se mi.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Marsan » 6. srpen 2018 16:19

duben píše:..... ale ta včela ostrá je.

bezva... takhle ji trefit v letu nejde... náhodou zrovna včera jsem tak 2 hod běhal kolem keře a nic. Jediná ostrá z cca 80 byla jak sedí na květu :lol:
Přílohy
bee-fb.jpg
bee-fb.jpg (197.63 KiB) Zobrazeno 2295 krát
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod ivusakzkrabice » 6. srpen 2018 17:58

duben píše:2) Trénovat úhel pohledu, ideálně s pevnou 50mm a zkoušet fotit "nohama" = chodit okolo a hledat tak dlouho správný úhel, dokud to ebude za něco stát


Tak padina to úplně bejt nemusí, ale pevná ohnisková vzdálenost je fakt dobrá škola. Záleží, co se začátečníkovi povaluje doma, asi nemá smysl dopředu investovat, když mnohdy člověk ani neví zda ho to po roce nepřestane bavit :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod belinka » 6. srpen 2018 18:13

no podľa tohto výrezu prepáč to zase také umenie nie je. Fotografovať na 1,8 a tešiť sa že včela je ostrá a pozadie rozmazané nie je umelecká fotografia. Tou je skôr fotka ktorá má ,,druhý plán,, A nepíšem ti to tu ako hejt ale ja osobne mám účet na Voque,1x.com a mám aj nejaké to zlato z medzinárodných súťaží. Skús si napríklad na Dreamstime do vyhľadávača dať niečo ako letiaca včela v kvetinovom poli a uvidíš koľko fotiek to na teba vypľuje. Zo rad si ich od najpredávanejších a pozri sa aký je tam potencial ... https://www.dreamstime.com/royalty-free ... ge26863246 3x predaná letiaca včela. Takže ak nenafotíš macro fotografiu kde budú včele vidieť aj chlpy na zadných nohách tak Ti to budú vyhadzovať lebo je to málo predajné a vyhovoria sa na ostrosť alebo niečo také
Hodnocení: 0
belinka
 
Příspěvky: 121
Registrován: 10. červenec 2018 11:44

Reputace: +17

Re: Jaké máte zkušenosti s odmítáním fotografií ?

Příspěvekod Laďka » 6. srpen 2018 18:31

PandaWild píše:
Ladka píše:Tak snad natřikrát zmenšený výřez projde
Na fotobankách je blbý to, že my víme jak je velmi obtížné zachytit včelu v letu zaostřeně, nechce mrška postát, ale naše potíže na fotobankách nikoho nezajímají - buď je fotka hodně kvalitní, nebo ji nepřijmou. Že je to někdy skoro až nemožné dosáhnout, to nikoho nezajímá.

Ale dá se to dokorigovat v editoru. V případě včely - rozdělit do dvou vrstev. Vrstvu rozostřeného pozadí dostatečně odšumit, tam nevadí když se to tím ještě víc rozostří, hlavně aby tam nebyl šum. Vrstvu se včelou doostřit (v tomto případě ještě i zjasnit, je ve stínu) - obvykle ale nestačí použít ostření editoru, protože by tím vznikly duchy kolem hran (což se zdá být případ zrovna té ukázky, kolem tykadel jsou duchy). Dá se to ošetřit ručním obtažením důležitých hran - jako tady např. tykadla a oči. Na oči se každý dívá jako první, ty musí být ostré, ale to se dá celkem dobře simulovat v editoru. A ještě je pak dobrá metoda vzít ostrou fotku se sedící včelou a přenést z ní důležité části. ... A to je pak už jen krok k tomu, dělat fotomontáže :-) - připravit si kvalitní obrázek letící včely (vytvořený např. z fotky sedící včely) a tu posadit do jiného prostředí, s dobrou kompozicí.

... a mně se zrovna ta fotka houby s kapkami líbí. :-) (nesoudím technicky, ale subjektivní dojem) Nevím sice na co by to kdo použil, ale líbí se mi.


Díky. Jsou to jen malé výřezy, protože nemám žádný program na upracvu debilně jsme to protáhla facebookem aby se to zmenšilo a mohla vám to ukázatm takže skutečnost je trošku jiná. Navíc mám jen mobil, nemám foták, neupravuju protože to neumím, jen chodím kolem a fotím co vidím trošku jinak. Mimochodem mám i kapku s odrazem domu. Zkusím poslat ,jestli to nebude příliš velké. Ale máte pravdu, naprosto se to nehodí do fotobanky. jen jste mi ještě nikdo nřekl co si mám představit pod slovem komerční fotka :)
Hodnocení: 0
Laďka
 
IP: 176.74.136.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé