shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod garganel » 19. říjen 2018 18:08

CaptureLight píše:
castyhost píše:TMArt
snad se tahle zkusenost ostatnim vyhne


:-) Povím vám krátký příběh, který se stal mezi 7. - 17.10.

Den 1.
Není přístup na Shutterstock.Posílám email na support, že mi nefunguje můj email.Odpověď.Použijte přiložený email, který je přiřazen k vašemu účtu.Změnu jste provedl 30.9...Odpověď.Nic jsem neměnil a email není můj.
Den 2. Nový email na support. Ticho.
Den 3. Další email na support. OK. Řešíme to.... Konečně přichází link s mým emailem, abych si mohl změnit heslo....Otevírám profil...Prachy za září jsou fuč....Email od supportu s dotazníkem, jak jsem byl spokojen s vyřešením problému...Email na support. Díky, ale je tu nový problém s penězi.
Den 4. Otevírám Shutterstock... Něco je divného...Začíná mizet portfolio.Fotky i videa....Email na support, co se to děje?...Ticho....Fotky i videa dál mizí....Nový email na support....Ticho....Večer bylo portfolio fuč.Přes 12000 ks věcí. Zůstaly jednotky fotek a pár kusů videa.Devět let práce zmizelo během jednoho dne.
Profil je zablokován. Nelze odeslat neschválené věci. Tlačitko submit nahrazeno tlačítkem delete.
Den 5. Email na support..Co se to děje? Prachy pryč, portfolio pryč a blokace profilu.... Odpověď.Víme.Napadení.Řešíme to.
Den 6. Nic se neděje....Představa, že budu muset nahrát celé portfolio znovu, trochu děsí.
Den 7. Nic se neděje.Naštvu se a nahraji 40 nových fotek a 40 ks videa, i když s nimi nelze nic dělat.
Den 8. Nový email na support....Odpověď. Děláme na tom.
Den 9. Něco se děje...Odpoledne se portfolio začíná pomalu vracet zpět.Každou hodinu pár stovek kusů...Večer je více než polovina zpět.
Den 10. Odpoledne je portfolio opět kompletní a večer mizí tlačítko delete a objevuje se tačítko submit.

Uff.. Pár stovek usd za srpen je pryč, ale čert je vzal.Hodnota portfolia v časech budoucích je řádově jinde.

Konec příběhu :-)

Napadla ma taka vec ci si ta nahodou nepomylili s niekym inym komu chceli vymazat portfolio. Tomu moze nasvetcovat aj ten odlisny mail. Jednoducho sa pomilili o riadok a odoslali to na ine oddelenie kde mazu portfolia. Ked si im napisal ze co sa to deje tak sa spamatali zistili ze spravili chybu. A davali vsetko naspat.
Hodnocení: 0
Adobe Illustrator CS6, Wacom CTH-470.
Uživatelský avatar
garganel
 
Příspěvky: 365
Registrován: 14. květen 2013 08:54

Reputace: +2

Re: shutterstock

Příspěvekod CaptureLight » 19. říjen 2018 18:40

Napadla ma taka vec ci si ta nahodou nepomylili s niekym inym komu chceli vymazat portfolio. Tomu moze nasvetcovat aj ten odlisny mail. Jednoducho sa pomilili o riadok a odoslali to na ine oddelenie kde mazu portfolia. Ked si im napisal ze co sa to deje tak sa spamatali zistili ze spravili chybu. A davali vsetko naspat.[/quote]

Myslím, že jiný email byl proto, aby peníze odešly jinam. Email byl ve tvaru čísel a písmen, které nedávaly žádné konkrétní slovo nebo jméno.Změna emailu nastala údajně 30.9., tedy v den ukončení prodeje za měsíc a nulování účtů.
Možná portfolio ukradl hacker a fotky Shutterstock následně obnovil ze zálohy.
Těžko odhadovat, jak velký to byl pro Shutterstock problém, protože se s tím většinou velké firmy nechlubí.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
CaptureLight
 
Příspěvky: 229
Registrován: 20. duben 2013 17:11

Reputace: +60

Re: shutterstock

Příspěvekod SynchR » 21. říjen 2018 08:58

Takhle se začíná na shutterstocku :D, skoro 200 fotek a k tomu vám postačí jedno balení Oreo https://www.shutterstock.com/g/sulfa+fa ... anguage=en
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Re: shutterstock

Příspěvekod belinka » 21. říjen 2018 09:36

SynchR píše:Takhle se začíná na shutterstocku :D, skoro 200 fotek a k tomu vám postačí jedno balení Oreo https://www.shutterstock.com/g/sulfa+fa ... anguage=en

ako to vážne sa dá predávať tovar zo značkou?
Hodnocení: 0
belinka
 
Příspěvky: 121
Registrován: 10. červenec 2018 11:44

Reputace: +17

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 21. říjen 2018 10:18

No tomu se taky divím. Dřív vyhazovali i fotku, kde člověk zapomněl vyretušovat jakýkoli sotva viditelný nápis.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod SynchR » 21. říjen 2018 10:32

belinka píše:
SynchR píše:Takhle se začíná na shutterstocku :D, skoro 200 fotek a k tomu vám postačí jedno balení Oreo https://www.shutterstock.com/g/sulfa+fa ... anguage=en

ako to vážne sa dá predávať tovar zo značkou?


Jde to, ale musí o být editorial, jako zpravodajské.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
SynchR
 
Příspěvky: 106
Registrován: 15. březen 2014 08:54

Reputace: +12

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 21. říjen 2018 12:35

čert vem značku, když si vzpomenu jak jsem v dávných dobách dostával častý důvod nepřijmutí fotek "white balance" tak je to k pláči... klasická ukázka white balance :lol:
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: shutterstock

Příspěvekod Bananaboy » 21. říjen 2018 17:10

Marsan píše:čert vem značku, když si vzpomenu jak jsem v dávných dobách dostával častý důvod nepřijmutí fotek "white balance" tak je to k pláči... klasická ukázka white balance :lol:

Čert vem značku a white balance, ale tých "too similar" je tam až hanba! :lol: Ako je možné, že to vôbec niekto prijal.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 21. říjen 2018 17:18

Bananaboy píše:
Marsan píše:čert vem značku, když si vzpomenu jak jsem v dávných dobách dostával častý důvod nepřijmutí fotek "white balance" tak je to k pláči... klasická ukázka white balance :lol:

Čert vem značku a white balance, ale tých "too similar" je tam až hanba! :lol: Ako je možné, že to vôbec niekto prijal.

jj tohle poslat před cca 7 roky, tak na nás pošle Sstock trestné komando :lol: :lol: neuvěřitelné portfolio
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 21. říjen 2018 18:35

Já v tom kumšt vidím - a sice nasekat od jedné pitomosti tolik výcvaků s tím, aby se lišily aspoň v jednom detailu :) . Asi chuděra Indonésan nemá peníze a tak využil toho, že mu někdo dal ruličku sušenek.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé