Danění přímů z fotobank

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod ToM » 1. březen 2018 07:57

PandaWild píše:Ty si nezapisuješ do tabulky kolik kde který měsíc vyděláš? (účetnictvím myslím tabulku v Excelu s měsíčními zisky z fotobank). Tak to ještě neumím, vědět výsledky fotobankovnictví jen jednou ročně a nesledovat to. :-)


Jo přesně to jsem dělal, tabulky v excelu mám od roku 2009. Měsíčně jsem si zapisoval veškeré výdělky na fb a výdělky sledoval denně. Jak šla křivka nahoru, byla to paráda. Ale jak se to začalo zhoršovat, tak jsem s tím přestal. Nedělalo mi to psychicky dobře :) SS výdělky sleduju jednou za týden abych byl v obraze a mohl reagovat na to co se prodává. Ostatní sleduju jednou za měsíc, ale už nic nezapisuju. Na začátku roku to dělám plus mínus jako castyhost.

YommY píše:Ahoj, Mám dotaz k danění fotobank z EU. Čeká mě první výplata z Alamy, tak jsem se zaregistroval jako identifikovaná osoba. Do přílohy jsem měl dát fakturu či co, což jsem si přečetl až zpětně :o
Co se v tomhle případě dokládá? Fakturu samozřejmě neposílám a jediný co mám je email, že mi brzo pošlou peníze. Díky


žádnou fakturu jsem nikdy nikam nepřikládal a nikdo jí po mě nikdy nechtěl. příjmy colourbox, mostphotos a alamy
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod ivusakzkrabice » 7. březen 2018 16:12

castyhost píše:v lednu udelam sjetinu prijmu na Paypalu, dam do Excelu, prihraju z tabulky CNB kurzy, sectu...20min premyslim jak jsem to delal loni a 10min CTRL+C a CTRL+V
do pripraveneho prohlaseni dam jen vyrez tabulky, vytisknu a zalozim (pro pripad nouze)


Tak se tak flákám a nechce se mi do toho přiznání a tak jsem se dokopala si aspoň udělat tu tabulku a zírám na to, že na čnb je ten kurz jen jeden, žádný nákup - prodej. To fakt musím používat tenhle kurz, nebyl by tam nějaký milostivější? :) ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod ToM » 8. březen 2018 09:51

ToM píše:
YommY píše:Ahoj, Mám dotaz k danění fotobank z EU. Čeká mě první výplata z Alamy, tak jsem se zaregistroval jako identifikovaná osoba. Do přílohy jsem měl dát fakturu či co, což jsem si přečetl až zpětně :o
Co se v tomhle případě dokládá? Fakturu samozřejmě neposílám a jediný co mám je email, že mi brzo pošlou peníze. Díky


žádnou fakturu jsem nikdy nikam nepřikládal a nikdo jí po mě nikdy nechtěl. příjmy colourbox, mostphotos a alamy


Asi už pozdě, ale teď koukám že jsem to blbě pochopil. Reagoval jsem na hlášení a ty píšeš o registraci. Tak tam jim stačili údaje o fotobance (sídlo + vat), odkud jsem měl první výplatu z eu. Tak aby to tu bylo správně.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod castyhost » 27. duben 2018 07:39

tak Paypal je česky
uz nic nebude jako dřív
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Hamin » 27. duben 2018 12:28

castyhost píše:tak Paypal je česky
uz nic nebude jako dřív


Nastavení - Jazyk - English ..... A všechno je zase jako dřív :D :lol:
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Kuliparek » 30. duben 2018 09:32

Dobré poledne přeji,
máte nějaké doporučení na server, nějaký free web, přes který si udělám lehce faktury?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod castyhost » 30. duben 2018 09:34

Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Návštěvník » 17. září 2018 16:27

Není tady někde na fóru seznam všech fotobank s uvedením jejich sídla? Děkuji.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod sentio » 12. listopad 2018 11:53

Pardón, že tak brzy...

příjem z FB (Shutterstock a Fotolia) ...
do daňového přiznání zadám přesně to co přišlo na můj český účet (přes paypal), nebo musím dělat nějaký přepočet dle kurzu z ČNB?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
sentio
 
Příspěvky: 138
Registrován: 15. říjen 2015 08:31

Reputace: +20

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod shalom3 » 12. listopad 2018 12:05

Přepočítají se částky, které přijdou v cizí měně na PayPal, a to buď kurzem ČNB ke dni připsání nebo průměrným ročním kurzem, který je vypisován zpravidla v lednu.
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot]