Adobe stock / Fotolia

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod host » 29. leden 2019 13:08

Ahoj,
tak jsem asi poslední tutan co až teď zjistil, že existuje nějaký Adobe a že schlamstnul Fotolii a musím si tam vytvořit účet a synchronizovat ho s Fotolii :roll: :oops:
Takže při vytváření účtu zadám stejný nick jako na Fotolii, ale jiné heslo ? A při synchronizaci musím být na Adobě přihlášen, že?
A ještě jeden blbý dotaz. Když už se nějakou dobu mé fotky na Adobe prodávají, kde jsou za ně peníze, když tam nemám účet ? :shock:
Děkuji za odpověď.
Hodnocení: 0
host
 
IP: 188.175.231.1xx

Reputace: 0

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod PandaWild » 29. leden 2019 13:14

Prodej z Adobe šel na účet Fotolie jako externí prodejce. Teoreticky by mohli ty účty převést automaticky, ale to by nemohli uživatelům dopřát ten správný opruz.
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Ravennka » 29. leden 2019 14:06

Tak oni u Adobe asi dost počítají, že většina lidí už u nich účet má, protože kdo má Adobe, ten se musel registrovat a aktivovat i kdysi dávno (imho, nejsem si jistá, já si aktivovala studentský účet a to se přes jejich systém posílalo potvrzení o studiu), tak ať do jednoho systému nemají 10 přihlášení...

A kdybych chtěla být konspirátor, tak řeknu, že teď se podívají, že třeba Tonda má koupeno a reglo CS4, ale dělá v CS6.. ha! Mrkneme, jestli to nemá kradený :lol:
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Lenka » 31. leden 2019 08:50

V AdobeStock rozhraní nabízejí nějaké aplikace "na vyzkoušení". Je tam něco, kvůli čemu stojí za to se tím prokousávat? (Neumím anglicky).
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod shalom3 » 31. leden 2019 11:37

Postavila jsem si otázku jinak - má cenu to zkoušet, když do budoucna nebudu ochotná za to solit? Nevím o ničem od Adobe, co by bylo za legrační poplatek. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Lenka » 31. leden 2019 13:46

Znáš mě - stáhnu, nasekám balík blbostí - odinstaluju - nahrávám dalších deset let. :-D Momentálně s Jwildfire, nebyl to teda záměr, ale po jednom z upgradů to přestalo fungovat. :-D Zatím jsem nenašla použitelnou náhradu. :-D
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod PandaWild » 31. leden 2019 14:11

Nejen takhle, ale - Balík software na rok zdarma získáš po registraci kreditky (tuším to tam tak je?), ze které se Ti odečte 0 Kč, což je zatím v pořádku. Nainstaluješ, vyzkoušíš, nelíbí, odinstaluješ. Po roce zjistíš, že se Ti z kreditky odečetla horentní suma za něco, co jsi ani nechtěla používat, ale nevěděla jsi že si musíš předplatné odhlásit, jinak "zdarma" pak automaticky přejde na plné platby. Drobný podrazík na uživatele.

Podobné jako "zašleme vám vzorek zdarma", kde si člověk nevšimne drobného písma, že převzetím vzorku se stává odběratelem i dalších placených zásilek, ale nemá si to jak odhlásit, protože dodavatel je nedostupný.
+shalom3 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod Lenka » 31. leden 2019 14:21

Ou! Tak to neci! :-D
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod shalom3 » 31. leden 2019 16:08

Právě, s podobnými praktikami jsem se už taky setkala. Sice nemyslím, že by Adobe (kterému jinak nefandím), zrovna toto aplikoval (snad by jim to nestálo za to, až by se tím lidi "chlubili" na sociálních sítích). Ale preventivně, ušlechtilým nabídkám typu "ochutnávka zdarma" se raději vyhnu, i s přihlédnutím k velice špatné znalosti angličtiny, kde mi skutečně lehce může leccos uniknout.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Adobe stock / Fotolia

Příspěvekod admin » 31. leden 2019 17:02

Tak na jejich obranu Adobe musím říct, že mají jednu aplikaci, která měla hodně prťavý předplatný a stála za to - Adobe Typekit - https://fonts.adobe.com/?ref=tk.com

Asi dva roky jsem si to předplácel (cca 50 dolarů to stálo za rok) a bylo tam omezení jen 100 aktivních fontů - na webu vybereš, klikneš synchronizovat a můžeš to hned používat, nic nemusíš instalovat. Když jsi byl přes 100, tak jsi zase nějaké deaktivoval. Dost mi to vyhovovalo. Teďkom od loňska jednak zrušili omezení na 100 fontů a také to uvolnili jako službu zdarma - alespoň mysím. Takže za mě super.
+Vero Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

PředchozíDalší

Zpět na Fotolia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé