Kontrola ze živnostenského úřadu

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod cobraCZ » 5. únor 2019 19:03

Zdravím ve spolek :)

tak se mi dostalo té cti, že jsem byl obšťastněn obálkou s modrým pruhem oznamující mi kontrolu z živnostenského úřadu. Tak jsem se chtěl poradit, zda nemáte s takovou kontrolu někdo nějaké zkušenosti? Mám donést veškeré dokumenty prokazující, že opravdu vykonávám pouze činnost uvedenou v ŽL. Jenže faktury nevystavuji a daním jen na základě soupisu příjmu z PayPal a čestného prohlášení, tak jsem nervózní s čím tam vlastně jít :D

Díky za případné rady :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
cobraCZ
 
Příspěvky: 105
Registrován: 10. říjen 2014 14:39

Reputace: +25

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod joke » 5. únor 2019 19:13

Přijeď tam na prasátku a odrážej se při tom na dvou demižónech a kontrola bude určitě OK :!:
Hodnocení: 0
joke
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod castyhost » 5. únor 2019 19:20

tady o tom byla nejaka debata

imho drz se pokynu, ukazuj jen co musis, odpovidej na otazky na ktere odpovedet musis
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:558:bfb3:3902:b6xx

Reputace: 0

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod castyhot » 5. únor 2019 19:20

Hodnocení: 0
castyhot
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:558:bfb3:3902:b6xx

Reputace: 0

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod Host » 5. únor 2019 20:47

cobraCZ píše:Zdravím ve spolek :)

tak se mi dostalo té cti, že jsem byl obšťastněn obálkou s modrým pruhem oznamující mi kontrolu z živnostenského úřadu. Tak jsem se chtěl poradit, zda nemáte s takovou kontrolu někdo nějaké zkušenosti? Mám donést veškeré dokumenty prokazující, že opravdu vykonávám pouze činnost uvedenou v ŽL. Jenže faktury nevystavuji a daním jen na základě soupisu příjmu z PayPal a čestného prohlášení, tak jsem nervózní s čím tam vlastně jít :D

Díky za případné rady :)


Problém bude asi v tom, že fotobanky není možné provozovat a danit jako živnost. Také jsem to tak chtěl a na Fú mi bylo řečeno, že ani náhodou. To prý by tak hrálo abych z fotobank odepisoval celých 60%, prý mi 40% podle §7 autorské honoráře musí stačit. To, jestli příjmy odděluji už několikrát kontrolovali.
Na druhou stranu mi na živnostenském úřadě pověděli v souvislosti s jinou výtvarnou činností, že na prodej handmade produktů živnostenský list nepotřebuji (ani EET) pokud je budu prodávat jako autorská díla... Musím je dělat sám a neměla by to být hromadná výroba...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod castyhost » 5. únor 2019 22:18

s handmade a EET by mohl hned zacit, to je dobra rada
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:bd1e:22e7:5f48:52xx

Reputace: 0

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 5. únor 2019 23:28

Jsem OSVČ od roku 1992 a potkávám se celkem s velkým množstvím dalších podnikatelů a musím říct, že kontrola ze živnostenského úřadu je velmi neobvyklá věc. To znamená, že někdo musel dát nějaký podnět, jinými slovy něco nabonzovat. Co píše Host dává asi tak největší smysl a pokud tomu tak je, tak ten podnět vzešel z FU. Někde jsem četl, že Babiš už nemá na koblihy pro důchodce, tak třeba spustili nějakou kampaň na kontroly paušálů.
Pokud máš jako živnost fotografické služby a máš v portfoliu pouze a jenom fotky, tak se můžeš zkusit hádat, ale pokud tam máš třeba také ilustrace, tak by to bylo už mnohem těžší.
Zde najdeš obsahovou náplň jednotlivých živností. Najdi si tam své živnosti a připrav si argumenty, že to, co děláš, se na to vztahuje.
Rozhodnutí nějaké báby (nebo i dědka) někde na úřadě samozřejmě není směroplatné. Pokud budeš přesvědčený o své pravdě a budeš mít koule, tak orgán, který rozhoduje s konečnou platností, je Nejvyšší správní soud - a finančák už řadu soudů prohrál.
Někdy je lepší sklopit uši a přijmout nějakou malou pokutku a nehádat se, ale pokud to je ten případ s paušály, tak by to znamenalo zpětně předanit a odvést chybějící daň včetně penále z prodlení.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod shalom3 » 6. únor 2019 00:02

Co úředník, to jiný přístup. Já jsem na živnosťáku vysvětlila,jak fotobanky fungují a paní mi navrhla obory. Ještě doplnila, že exaktní zařazení není tak směrodatné a že hlavní je, že to spadá pod živnosti volné.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4476
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod Host » 6. únor 2019 00:45

Zase až tolik bych se toho nebál. Nic horšího než pokuta - penále se nedá čekat. Mohou jít maximálně tři roky nazpátek. Osobně bych poradil v tomhle případě být pokorný, úslužný, mnohokrát se tichým, třesoucím se hlasem omluvit za prohřešek s tím, že už se to víckrát nestane. Dobré je také připomenout svoji nelehkou rodinnou situaci. Pokud je kontrolující žena, vezměte si sebou malé dítě, třeba sousedovo... Také můžete nervózně přešlapovat, poposedávat, žmoulat si čepici v rukou, případně si s ní otírat pot z čela. Oblečení byste měl mít starší, nevýrazné, neznačkové... Hlavně nevypadat jako zbohatlík... ;) :mrgreen:
Držím palce. Pokud to trochu půjde, hoďte sem jak to nakonec dopadlo.
+Marsan Hodnocení: +1
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Kontrola ze živnostenského úřadu

Příspěvekod shalom3 » 6. únor 2019 00:51

Ono třeba nepůjde o nic. Občas se nějaký úřad probere a musí vykázat nějakou činnost. Kdysi dávno mě prudili, že na provozovně musí být provozní doba. Vyhrožovali pokutou až 50 tis. :lol: Tak jsem tam nějakou provozní dobu vylepila a konzultace se stejně dělaly podle domluvy se zákazníkem.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4476
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1039

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron