Fotobanky a nezlezilí

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod ivusakzkrabice » 24. březen 2019 09:37

shalom3 píše:I když fotografuji jen víceméně příležitostně, mohu potvrdit, že málokterá fotka nepotřebuje vůbec žádnou úpravu. Ne vždy je to ideální světlo, případně je potřeba něco odretušovat atd. Když jsem se snažila na začátku protlačit fotky bez úprav, tak mi jich většinu vyházeli a musím konstatovat, že právem.


Jojo, přesně tak, minimálně poštelovat histogram to chce :)

Podzim není tak daleko, ber ten čas jako studium. Koukni na svá témata na shutterstocku, seřaď si je podle prodejnosti a inspiruj se nejen vzhledem fotek, ale hlavně keywordy.
Pak využij čas do narozenin úpravou fotek, pak keywordováním rovnou do IPTC:
http://www.fotobanky.cz/photostock-editace-iptc
Vymýšlení keywordů umí pomoci i tento nástroj:
https://microstockgroup.com/tools/keyword.php

Hodně foť, užívej si to, dokud tě nehoní potřeba kvantity, hraj si a spíš si připrav věci k dané sezóně před sezónou, vyplatí se to. Já mylně první dva roky přidávala fotky tak jak jsem je nafotila, takže cukroví až v půlce prosince je pozdě a po vánocích je to zbytečná práce. Taktéž fotky přírody odkazující se na nějaké období je lepší ponechat 3/4 roku připravené k uploadu.

Toť jen pár rad, které jsem si nevzala k srdci a zbytečně jsem se určitě připravila nejen o pár výdělků, ale v případě keywordů i o spoustu času, když jsem přidávala dodatečně po čase do svého portfolia více fotobank a tupě používala CTRL+C a CTRL+V :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod JakubKW » 24. březen 2019 11:33

To je mi jasný, že stejně bude hodně fotek končit ve photoshopu, ale stejně si myslím, že mi to dost usnadní práci. Přeci jenom teď mám kompakt, kterej, sice má špičkovej zoom (60x), fotky taky nedělá vůbec špatný, ale zrcadlovka je přeci jen zrcadlovka... S kompaktem mi trvá hroznou dobu, než něco z těch fotek ve photoshopu dostanu. A když se občas dostanu k zrcadlovce a mám z ní nějaké ty fotky, tak se musí ve photoshou upravovat minimálně.
Uvidím no, asi teda počkám do 18 a do tý doby zkusím sehnat nějaký peníze na slušnou zrcadlovku...
Hodnocení: 0
JakubKW
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23. březen 2019 13:22

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod Marsan » 24. březen 2019 12:15

nechci Ti drát iluze, ale tohle nezní moc dobře: " sice má špičkovej zoom (60x)..."
+PandaWild Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod JakubKW » 24. březen 2019 13:20

Marsan píše:nechci Ti drát iluze, ale tohle nezní moc dobře: " sice má špičkovej zoom (60x)..."

No, jak jsem řekl. Je to kompakt, takže vlastně skoro všechny fotky končí ve photoshopu, ale asi byste se divili, co se s tím dá vykouzlit... :D Ale zabere to prostě fůru času. Už jsem fotil i pár věci pro školu, takže si myslím, že na to nejsem až tak moc levej... :D Ale prostě úprava těch fotek dá docela zabrat. V tomhle si myslim, že se ta zrcadlovka vyplatí. Ale ten zoom u toho foťáku je jeho velký +. Na 50 m si přiblížim cokoliv. V tom je opravdu dobrej...
Hodnocení: 0
JakubKW
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23. březen 2019 13:22

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod ivusakzkrabice » 24. březen 2019 13:25

Marsan píše:nechci Ti drát iluze, ale tohle nezní moc dobře: " sice má špičkovej zoom (60x)..."


Vyděsilo mě přesně to samé :D

JakubKW píše:Uvidím no, asi teda počkám do 18 a do tý doby zkusím sehnat nějaký peníze na slušnou zrcadlovku...


U zrcadlovky, pokud zvolíš setové sklo s velkým rozsahem, tak se budeš crcat s fotkou v PS úplně stejně, jediný fajn bonus (moc fajn bonus) bude možnost fotit do rawu, o tom fakt žádná :)
Radši běž přes léto na pořádnou brigádu někam mezi lidi, ať si něco užiješ a na zrcadlovku si vyděláš taky.. budeš mít jistotu hodinové mzdy a bude se ti lépe počítat, to u fotobank budeš na peníze na zrcadlovku čekat rozhodně déle a s tvou netrpělivostí je otázka, zda u fotobankování zůstaneš, ono ze začátku je to hlavně o práci a disciplíně a taky nervozitě, zda to vůbec začne někdy vydělávat :)
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2403
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +718

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod GreatWhite » 24. březen 2019 14:25

:) to optimistické mládí plné ideálů :)
+Marsan, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod Host » 24. březen 2019 18:27

Ehmmm, možná by se mohl budoucí mladý kolega pochlubit s jakým portfoliem hodlá začít vydělávat ty dlouhé peníze na fotobankách.... ;)
+Marsan Hodnocení: +1
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod Michal H. » 25. březen 2019 00:33

Hele jak už tu radí několik kolegů, půlrok je nic, to by jsi na fotobankách stejně nestihl prorazit, studium je věčné a brigáda bude v krátkým horizontu výdělečnejší pro nákup zrcadlovky. Vnímej fotobanky jako polopasivní příjem po pěti letech práce po večerech. do té doby piluj techniku a poptej se jak který fotobanky fungujou, co jsou dobrý témata, nebo si dělej šablony na keywords je toho fůra. pokud toto všechno budeš znát už na začátku fotobankování, tak ti to později ušetří spoustu času, klidně i ten půlrok testování, protože fotobanky jsou hodně o pracovních procesech a né o umění. Nehledě na to že začátek na podzim je docela fajn je to nejlepší období a třeba tě to neodradí, kdežto teď je docela hluchý období.
Hodnocení: 0
Michal H.
 
IP: 91.225.86xx

Reputace: 0

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod Egeris » 25. březen 2019 07:38

JakubKW píše:... sice má špičkovej zoom (60x)...


A jéje. Že jsem tak zvědavej, mohl bych kouknout na nějakou tvoji fotku vyfocenou s tímhle "špičkovým zoomem"? :shock:
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 438
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Fotobanky a nezlezilí

Příspěvekod castyhost » 25. březen 2019 08:42

hodnota toho zoomu spickova je
na zbytek pan nezletily casem prijde, jako jsme ostatne prisli my
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.2xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé