shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Jirik » 14. květen 2019 11:41

Možná se vyplatí nyní vydělat na spekulaci propadu SSTK (Shutterstock) akcii, za poslední měsíc propad o 20% a stále klesá. A to se vyplatí přeci...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: shutterstock

Příspěvekod styna » 14. květen 2019 12:05

Nahrál někdo úspěšně vektory na SS? Jpg mi jde protlačit, ale vektory vůbec. Zkoušela jsem všechno a nic nefunguje. Nebere to jpg+ eps ani samotné eps 50 x 50 px ani více jak 4 MPx... :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
styna
 
Příspěvky: 1041
Registrován: 14. září 2013 06:20

Reputace: +40

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 14. květen 2019 12:16

Jirik píše:Možná se vyplatí nyní vydělat na spekulaci propadu SSTK (Shutterstock) akcii, za poslední měsíc propad o 20% a stále klesá. A to se vyplatí přeci...
Jestli ty "novinky" na SS nemají něco společného se spekulacemi s akciemi. Jakoby se ho snažili záměrně potopit ... možná jen zdánlivě, na čas, aby jim spoluakcionáři levně prodali své akcie? :shock:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 14. květen 2019 12:36

No to je peklo... teď jsem chtěl reuploadnout pár vektorů, co mi dříve zamítli a všechno je moc malý... vzhledem k tomu, že vektorové novinky mi vydělávají nula-nula-prd (výdělky táhnou spíše starší kousky), tak si dám na SS od vektorů chvíli pokoj a pokud se ani pak neumodří, tak je tam budu nahrávat jen jako JPG a maximálně tak když se nějaký začne dobře prodávat, tak tam nahraju i jeho vektorovou upravenou verzi. Jinak mi to asi za tu námahu nestojí.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: shutterstock

Příspěvekod Kuliparek » 14. květen 2019 14:07

Zdá se, že upload taky na nějakou dobu vynechám na Shutterstock.

Tohle je opravdu extrém. Hodně krok z5. Mají nějaký důvod, proč tohle vůbec dělají?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: shutterstock

Příspěvekod zdenat5 » 14. květen 2019 14:23

styna píše:Nahrál někdo úspěšně vektory na SS? Jpg mi jde protlačit, ale vektory vůbec. Zkoušela jsem všechno a nic nefunguje. Nebere to jpg+ eps ani samotné eps 50 x 50 px ani více jak 4 MPx... :?

Nahrála sem jen EPS bez jpg 2200 x 2200 pixelů na plátno 1050 x 1485 cm. Ráno to nešlo, ale pak to prošlo rychle - popis a klíčová slova jsem doplnila po nahrání. Nemám prolínání, ani průhlednost - velikost se zvýšila jen málo. Ted to čeká - tak uvidím. :roll:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: shutterstock

Příspěvekod Kuliparek » 14. květen 2019 16:53

Mám zkreslenou barvu JPEG po automatickém rastrování EPS souboru po uploadu. Mám jiné odstíny po uploadu EPS v náhledu jako kdyby si to dal Shuttestock do CMYKU. Je to jen u mě nebo to máte taky?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Kuliparek
 
Příspěvky: 141
Registrován: 15. srpen 2015 14:29

Reputace: +30

Re: shutterstock

Příspěvekod zdenat5 » 14. květen 2019 17:45

Kuliparek píše:Mám zkreslenou barvu JPEG po automatickém rastrování EPS souboru po uploadu. Mám jiné odstíny po uploadu EPS v náhledu jako kdyby si to dal Shuttestock do CMYKU. Je to jen u mě nebo to máte taky?


to se pobírá na foru
https://forums.submit.shutterstock.com/ ... rs/page/6/
např
Vaše nové pravidlo nahrát pouze EPS potřebuje alespoň 800x800 mm. To je šílená šílená velikost pro tiskové projekty! Jpg libovolné velikosti je možné uložit z běžného souboru velikosti tisku. Aktualizujte algoritmus pro ukládání souborů jpg.
Nyní to znamená, že kupující musí ještě před použitím změnit velikost obrazu. A další práce pro přispěvatele, který dělá alternativu velikosti pouze pro Shutterstock a kopíruje klíčová slova do souboru eps. To vůbec neukládá čas.
Obrázky vytvořené pro tiskové projekty musí být barevně označeny CMYK, aby nedošlo k triku uživatele. Náhled RGB to musí ukázat správně, přinejmenším blízko realitě. Ale váš algoritmus dramaticky mění barvy obrazu a kupující nemůže vidět, co se po stažení dostane do vektorového souboru.
Mějte prosím možnost používat vlastní přispěvatel jpg!

Tím padá spekulace, že to SS udělal, protože si zákazníci stěžovali, že jpg vypadá jinak než EPS - tak ted opravdu jinak vypadá - to je katastrofa. :twisted:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 14. květen 2019 18:20

Začíná to připomínat hodně trapnou komedii :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 14. květen 2019 18:52

Trapné komedie mají přece nejvyšší sledovanost... :mrgreen: Je to Kameňák - Šutr :lol: :D :mrgreen:
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé