Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Host » 17. srpen 2019 13:41

Neni treba narocna konverze. Bohate staci prepsat koncovku mp4 na mov treba v Total comanderu. Jde jen o kontejner. S velikosti to nijak nehybe. Primarne delam do mp4 a pak jen vse prepisi. Getty to bere bez problemu. Kodek H264... ;)
+hypotekyfidler.cz Hodnocení: +1
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. srpen 2019 14:10

Host píše:Neni treba narocna konverze. Bohate staci prepsat koncovku mp4 na mov treba v Total comanderu. Jde jen o kontejner. S velikosti to nijak nehybe. Primarne delam do mp4 a pak jen vse prepisi. Getty to bere bez problemu. Kodek H264... ;)

Tak to je moc hezká finta. A neprojeví se to na kvalitě u 4k? - několikanásobně menší soubor musí mít přeci nižší kvalitu - alespoň teoreticky.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Host » 17. srpen 2019 16:43

Na souboru se nic nemeni, vychozi kvalita zustava. Jde jen o kontejner.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 17. srpen 2019 17:10

Nevím jestli to přejmenování není zbytečné. Rozumný dekodér či konvertor příponu ignoruje a rozezná formát kontejneru podle obsahu, slabší dekodér by měl na tom zkolabovat. Předpokládám že tam kde tahle úprava prochází, tak by měl procházet i nepřejmenovaný mp4?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Host » 17. srpen 2019 18:44

Getty to bere jen tak jak pisi. Priponu mp4 vyhazuje, proto ta komedie...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 46.135.8.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 17. srpen 2019 19:01

Tak dnes som si prvý krát stiahol fotky a videá z nového mobilu do počítača a musím povedať... Je to proste nádhera! Až tak pekné fotky a videá som teda nečakal. Už som ho otestoval na troch fotovýletoch, na Likavskom hrade, na Bojnickom zámku a na Veľkej cene F1 na Hungaroringu.
Jóóó a příští týden se opět po roce řítím do Prahy :lol: , takže tam nového mobiláčka tiež poriadne prevetrám.

Som milo prekvapený z malej dátovej veľkosti videí. Mobil točí videá do mp4. Defaultne tam mám nastavený kodek H.264. Natočil som tak okolo 20 sekundové 4K videá a majú len približne 100 až 150 MB. Keď ich v PC zeditujem na 10 sekúnd pre fotobanky, tak sa určite dostanem pod 100 MB, čo je na 4K úplná paráda.

No okrem kodeku H.264 tam mám v nastaveniach ešte na výber točiť s kodekom H.265. Na internete som sa dočítal, že je to ešte lepší kodek ako H.264 a že dáva o polovicu dátovo menšie videá ako H.264 pri zachovaní rovnakej kvality. Aký máte vy názor na kodek H.265? Používate ho? Berú ho na fotobankách?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod shalom3 » 17. srpen 2019 21:10

Host píše:Getty to bere jen tak jak pisi. Priponu mp4 vyhazuje, proto ta komedie...

Jo, jo, potvrzuji. Tohle by mne ale ani nenapadlo, že stačí přepsat příponu a ono to funguje jakoby nic. Za tuhle fíčuru díky, začnu zvolna doplňovat videa za cca roční vynechávku.

Bananaboy - ty tu pěješ chválu, ale vůbec jsi nenapsal na jaký mobil ;) . Možná by nebylo od věci připojit nějakou malou ukázečku - třeba výřez nějakého detailu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 18. srpen 2019 19:39

Host píše:Getty to bere jen tak jak pisi. Priponu mp4 vyhazuje, proto ta komedie...

Hoste děkuji, funguje to ... Jak prosté, milý Watsone.
Ještě by mě zajímalo, jaký by se měl používat datový tok, já to vždycky nastavím na maximum, ale ty soubory jsou pak větší a jestli frame rate nějak ovivňuje prodejnost nebo ne, já nastavuji 30 - přijde mi to taková zlatá střední cesta.
Ještě jednou děkuji!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Host » 18. srpen 2019 20:36

Lenost, matka pokroku... Konvertovat me opravdu nebavilo. Datovy tok take davam na maximum. Trochu se to projevi v kvalite. Ohledne frame rate trochu vaham, neco v Palu a neco zase v NTSC standardech. Nektere veci tocim v obou sytemech. Pokud pouzivam vysokorychlostni kameru, tak jen opravdu ucelove. Nahravam hotove slow motion ve 30, nebo 25 fps. Jestli to delam spravne, to opravdu netusim... :?
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Painter » 21. srpen 2019 12:25

Ahoj,
zkoušel jsem podle tutoriálu na YT udělat animaci v Blenderu. Teď mám ale strach jí dát na FB. Dal jsem jiné barvy atd. ale je to hodně podobné, vzhledem k Tondovu vláknu se tam bojím nahrát téměř cokoliv teď. Dáváte ilustrace nebo videa podobná z návodů na YT nebo netu někde?
Btw: Stejně si myslím že už to někdo zkopčil a už to tam je (to bude možná ten největší problém).
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.174.2xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé