shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 25. září 2019 04:02

castyhost píše:na iStocku to vzali?

Na iStock jsen teď rezignoval... prodávat za 0,008 $ se mi moc nechce :D
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: shutterstock

Příspěvekod Riky » 25. září 2019 12:02

Já na iStock nedám dopustit, prodává mi mnohem víc než SS a i jednotlivé fotky za vyšší částku. Když už rezignovat, tak na SS. Jen si to u iStocku chce dát tu práci a dohledávat jejich slovíčka. To se contributorům moc nechce, tak je pro některé výrazy mnohem menší konkurence. Aspoň tak si já vysvětluji proč tam prodávám víc, a o to větší práci si s dohledáváním slov dávám.
+Vero Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: shutterstock

Příspěvekod Fauren » 25. září 2019 12:54

a kde ty slovíčka vyhledáváš, které oni schvalují?
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 556
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: shutterstock

Příspěvekod zdenat5 » 25. září 2019 14:59

Ahoj - já nahrávám přes webové rozhraní -v Submission Batch zadám klíčová slova - dám uložit, aby se to seřadilo. Klikám na červeně označená slova - objeví se nabídka významů - odkliknu správný výraz.
https://imgup.cz/images/2019/09/25/Obrazek-2.png

jak je to u DeepMeta nevím, ale snad se to tam dá přednastavit
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 626
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +132

Re: shutterstock

Příspěvekod admin » 25. září 2019 15:01

Marsan píše:
castyhost píše:na iStocku to vzali?

Na iStock jsen teď rezignoval... prodávat za 0,008 $ se mi moc nechce :D


Už jsme to tu probírali - minimální cena není tak důležitá, mnohem důležitější je průměrná cena a počet prodejů.
+Marsan, +Vero Hodnocení: +2
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Re: shutterstock

Příspěvekod Marsan » 25. září 2019 16:31

admin píše:
Marsan píše:
castyhost píše:na iStocku to vzali?

Na iStock jsen teď rezignoval... prodávat za 0,008 $ se mi moc nechce :D


Už jsme to tu probírali - minimální cena není tak důležitá, mnohem důležitější je průměrná cena a počet prodejů.

jj jak píšeš, bohužel ten průměr i celková částka mi jde výrazně dolů... nenahrávám 5 dní od poslední výplaty :D ta mě nějak demotivovala :lol: :lol: :lol:
Přílohy
istock.jpg
istock.jpg (28.88 KiB) Zobrazeno 1851 krát
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: shutterstock

Příspěvekod castyhost » 25. září 2019 17:42

minimální cena není tak důležitá, mnohem důležitější je průměrná cena a počet prodejů


to je minimalne dulezita myslenka
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:754a:f03:de03:8dxx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Riky » 26. září 2019 00:07

Fauren píše:a kde ty slovíčka vyhledáváš, které oni schvalují?

Donedávna mi v tom pomáhala samotná fb, kdy mi při zadání vyhledávaného výrazu (jako bych chtěla kupovat) sama nabízela alternativní slova. Tuhle pomůcku už ale bohužel odstranili.

Zatím tedy nemám účinnější způsob než to dohledávat přes fotky ostatních. Když iStock nezná ten můj výraz, zadám ho jako kupující do fb a koukám co to najde za fotky a ilustrace. A u těch předních pak projedu klíčová slova a někdy tak narazím na jiný výraz který je alternativou nebo také důležitý, ale já ho v seznamu neměla.

Je to zdlouhavé, ale pokud mi jejich slovník vyhodí většinu hlavních klíčových slov u té fotky, nezbývá než ten čas do toho investovat, jinak mě kupci nenajdou.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Riky
 
Příspěvky: 107
Registrován: 6. leden 2018 14:23

Reputace: +20

Re: shutterstock

Příspěvekod Egeris » 26. září 2019 07:24

Nezdá se vám taky, že to s tím "similar content" na šutru trochu přehání? Z 5 videí mi 4 vyhodili... ano, sice je tam jedno téma, ale z různých úhlů a různým stylem, není to to stejné. Takto si zákazník nebude moct vybrat, co se mu líbí nejvíc, což mi přijde pěkně na prd.

Takže se stavu, kdy brali naprosto každou sračku, klidně i desítky stejných věcí, jsme se dostali k tomu, že teď neberou skoro nic :lol:
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 438
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: shutterstock

Příspěvekod Painter » 26. září 2019 07:27

Riky píše:
Fauren píše:a kde ty slovíčka vyhledáváš, které oni schvalují?

Donedávna mi v tom pomáhala samotná fb, kdy mi při zadání vyhledávaného výrazu (jako bych chtěla kupovat) sama nabízela alternativní slova. Tuhle pomůcku už ale bohužel odstranili.

Zatím tedy nemám účinnější způsob než to dohledávat přes fotky ostatních. Když iStock nezná ten můj výraz, zadám ho jako kupující do fb a koukám co to najde za fotky a ilustrace. A u těch předních pak projedu klíčová slova a někdy tak narazím na jiný výraz který je alternativou nebo také důležitý, ale já ho v seznamu neměla.

Je to zdlouhavé, ale pokud mi jejich slovník vyhodí většinu hlavních klíčových slov u té fotky, nezbývá než ten čas do toho investovat, jinak mě kupci nenajdou.


Je tam ještě tlačítko Suggest keyword nebo pokud jich není 50 tak se změní na Suggest more keyword. Musí být ale vyplněný název nebo popis. Dlouho to chci vyzkoušet. Stahl jsem teď fotku Prahy z netu a zkusil napsat do názvu Prague city Czech republic. Nenašlo to víceméně nic konkrétního, ale nabídka jako architecture, city atd. tam byla. Třeba ti to pomůže. Zmáčkneš tlačítko a můžeš vybírat z dalších slov, než vyhledávat v cizích fotkách.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.174.2xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé