Overall rank

Re: Overall rank

Příspěvekod Bananaboy » 2. říjen 2019 10:20

admin píše:Týjo, máš tam nějaký velký propad za poslední měsíc...

To bude tým, že od jari (zhruba od marca) fotobanky dosť flákam. Prakticky som za celé leto takmer nič nové nevytvoril a nenahral. Kvôli Shutterstocku a jeho novým pravidlám na nahrávanie som úplne prestal kresliť vektory. Tak som počas leta aspoň uplácal cca 10 animácií v Blenderi a After Effects a zložil 3 skladby pre AudioJungle. Snáď sa už teraz keď je chladnejšie počasie zase trochu rozhýbem a prinútim cez zimu viac tvoriť. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Overall rank

Příspěvekod zdenat5 » 2. říjen 2019 11:47

Bananaboy píše:
admin píše:Týjo, máš tam nějaký velký propad za poslední měsíc...

To bude tým, že od jari (zhruba od marca) fotobanky dosť flákam. Prakticky som za celé leto takmer nič nové nevytvoril a nenahral. Kvôli Shutterstocku a jeho novým pravidlám na nahrávanie som úplne prestal kresliť vektory. Tak som počas leta aspoň uplácal cca 10 animácií v Blenderi a After Effects a zložil 3 skladby pre AudioJungle. Snáď sa už teraz keď je chladnejšie počasie zase trochu rozhýbem a prinútim cez zimu viac tvoriť. :lol:

Tak to sem ráda, že to nejsem jenom já koho Shutterstock otrávil. Doklepla sem vektory na 4000 kousků, dala si letní pauzu - znovu sem začala, ale nic moc - zase otravují s podobnými - možná demotivující Shutterstock na čas vynechám a budu se věnovat ostatním fotobankám. Blbý je, že já pro kreslení potřebuju pohodu a pocit radosti, když se mi zdá, že se vektor podařil. Taky moji zákazníci - nejvíce orient - nekupují, protože se jim to k něčemu hodí, ale protože se jim to líbí. Musím do toho ze sebe něco dobrého dát a v tom mne teď Shutterstock sráží.Tak sem si pobrečela - a jdu kreslit :lol:
+Riky Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: Overall rank

Příspěvekod shalom3 » 2. říjen 2019 15:49

No vidíš, a já tady zase našla jedno portfolio velice nepodobných v m-rank TOP
https://www.shutterstock.com/g/Thanakor ... anguage=cs

Ta podobnost se asi posuzuje jak u koho :lol: Nebo se někdo možná stal součástí testovacího okruhu pro automatické vyhodnocení podobnosti, kde mají nastavené nějaké geniální algoritmy - např. modrá voda je podobná jako modrý bagr, prostě modrá je dobrá :lol:
+zdenat5 Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Overall rank

Příspěvekod Fauren » 3. říjen 2019 18:36

shalom3 píše:No vidíš, a já tady zase našla jedno portfolio velice nepodobných v m-rank TOP
https://www.shutterstock.com/g/Thanakor ... anguage=cs

Ta podobnost se asi posuzuje jak u koho :lol: Nebo se někdo možná stal součástí testovacího okruhu pro automatické vyhodnocení podobnosti, kde mají nastavené nějaké geniální algoritmy - např. modrá voda je podobná jako modrý bagr, prostě modrá je dobrá :lol:


To je fakt smíchu a já tam pošlu lyžaře jak brzdí a pak jak už dobrzdil a ono mi to napíše že jsou si příliš podobne..
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 553
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +53

Re: Overall rank

Příspěvekod castyhost » 4. říjen 2019 09:25

kdysi jsem na Fotolii reklamoval vyhozeni dvou ruznych fotek pro podobnost
omluvili se, fotky prosly schvalenim, za tyden ban z duvodu similar content
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:c49:64a9:7ebb:adxx

Reputace: 0

Re: Overall rank

Příspěvekod shalom3 » 4. říjen 2019 10:16

A co kdyby tam někdo poslal selfíčko? Jejda, to by byl problém. Musel by doložit, že souhlasí s použitím fotky, že je jejím autorem a nakonec by ho zabanovali za to, že je podobný sám sobě. A fotit nějaký model, to může být také problém, ten je zpravidla také podobný na všech fotkách sám sobě. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Overall rank

Příspěvekod Host » 4. říjen 2019 16:11

Tak to ma byt. Jeden model - jedna fotka :mrgreen: Koneckoncu proc to tam vubec posilat. Vsechno uz tady bylo a vsechno je necemu podobne.... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Overall rank

Příspěvekod Davidteamen » 7. říjen 2019 08:08

Já na Shutterstock přispívám, ale i hodně nakupuji a musím říct, že když něco hledám, tak mě neskutečně otravuje mít několik stránek zaplněné naprosto stejnými fotkami jednoho autora. Za prvé, nechápu, že jim tohle schválí a za druhé, co si autoři myslí, že dokážou? A za třetí, když už má shutterstock inteligenci, která pozná podobné fotografie, tak ať to zohlední při vyhledávání a můžou nakupující dostat výsledky, kde mají různé fotky na jedné stránce. 8-)
Hodnocení: 0
Davidteamen
 
IP: 185.167.210.xx

Reputace: 0

Re: Overall rank

Příspěvekod admin » 7. říjen 2019 08:16

Davidteamen píše:Já na Shutterstock přispívám, ale i hodně nakupuji a musím říct, že když něco hledám, tak mě neskutečně otravuje mít několik stránek zaplněné naprosto stejnými fotkami jednoho autora. Za prvé, nechápu, že jim tohle schválí a za druhé, co si autoři myslí, že dokážou? A za třetí, když už má shutterstock inteligenci, která pozná podobné fotografie, tak ať to zohlední při vyhledávání a můžou nakupující dostat výsledky, kde mají různé fotky na jedné stránce. 8-)


Tak oni tím i ti autoři neskutečně škodí - takhle budou mít 50 stejných fotek třeba s jedním stažením, ale všechny budou někde na stránce 2456, kdežto kdyby vybrali jednu, tak bude mít 50 stažení a bude někde třeba v první desítce/stovce stránek...
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Overall rank

Příspěvekod castyhost » 7. říjen 2019 10:26

Davidteamen
fotobanky vyhledavaji v 50klicovych slovech tak je dost pravdepodobny kdyz hledas se dvemi tremi, ze naskakuje u proflaklych temat X stranek

imbecilni iStock ma jeste klicovy slova orezany vlastnim slovnikem, to je supr tezky protlacit do prodeje zajimavou fotku a prebit ve vvyhledavani starou a mizernou


admin
me treba neskutecne skodi, kdyz misto my jedny fotky se prodava 50podobnych nekoho jinyho ;-)
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:91a:fdc1:df8a:26xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Fotolia

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé