Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod The_DoctoR » 13. říjen 2019 09:03

Zdravim "kolegove".
Jsem naprosty novacek a rozhodne vam nepolezu do zeli, protoze chci vkladat foto jen for fun.
Ale mam zasadni otazky pro nejjednodussi zpusob vkladani a nahravani.
Budu vkladat fotky z mobilu s10. Upravim je automaticky v aplikaci (nebudu delat nic sloziteho, neocekavam od toho velke trzby).
Poprosim o tipy na klicova slova, program na ne a jak klicova slova v programu vyhledavat, aby byla efektivni?
Jake sou nejvydelecnejsi a nejlepsi fotobanky pro novacka? (Zde na webu je clanek pres rok stary, mohlo se vse zmenit).
Jake dalsi tipy, aplikace pro usnadneni vkladani pres mobil byste mi doporucili? Dekuji. Robin
Hodnocení: 0
The_DoctoR
 
IP: 217.30.64.2xx

Reputace: 0

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod Dusan » 13. říjen 2019 12:07

Ahoj, nechci ti brat zacatecnicke nadseni, ale pro zabavu uz to moc neni, je to prace jako kazda jina. Co se tyce nej fotobanky je to u vetsiny Shuttertock, ma i aplikaci na nahravani a statistiky.

Co se tyce toho foceni na mobil, ano berou to, ale je to spis na doplneni portfolia. Treba pro nafoceni/natoceni najake zajimave akce. Proste pokud to nebudes brat vazne a nebudes mit aspon trochu obstojne vybaveni, tak nemas velkou sanci na uspech. Zkusit to muzes, treba prekvapis. Ale pocitej s tim ze tvoje fotky budou souperit s profikama a profi vybavenim.

Vim ze mobily s kvalitou hodne pokrocily, ale jako byvaly grafik si moc nedokazu predstavit vyuziti jinde nez na web a krome toho na fotobankach je cca 300milionu fotek, proc tedy pouzivat horsi fotky. Jedina sance je mit originalni obsah, coz je porad tezsi. A stejne te nekdo do par mesicu zkopiruje, to se mi stalo mockrat.

Btw vetsina autoru uz ma sve maximum za sebou a vydelky jim klesaji. Trh s fotobankama uz dostahl maxima.
Hodnocení: 0
Dusan
 
Příspěvky: 139
Registrován: 4. duben 2017 12:06

Reputace: +40

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod The_DoctoR » 13. říjen 2019 17:51

Jeste par tipu a rad k upravam.

1. Kdyz udelam automatickou upravu - auto filtr. Zmensi se velikost fotky o polovinu mb. Delat nebo ne a proc?
2. Kdyz udelam vyvazeni bile - auto, opet se zmensi velikost fitky o polovinu mb. Delat a nebo ne a proc?

Tyto odpovedi mi pomohou do zacatku. Jestli je dobre upravovat, ci se dobre prodavaji spis origo default fotky?
Hodnocení: 0
The_DoctoR
 
IP: 217.30.64.2xx

Reputace: 0

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod Host » 13. říjen 2019 20:40

The_DoctoR píše:Jeste par tipu a rad k upravam.

1. Kdyz udelam automatickou upravu - auto filtr. Zmensi se velikost fotky o polovinu mb. Delat nebo ne a proc?
2. Kdyz udelam vyvazeni bile - auto, opet se zmensi velikost fitky o polovinu mb. Delat a nebo ne a proc?

Tyto odpovedi mi pomohou do zacatku. Jestli je dobre upravovat, ci se dobre prodavaji spis origo default fotky?


Tohle je zřejmě Troll všech Trollů.... :D
Neupravuj nic a ser to tam vidlema... :mrgreen:
Dopadne to stejně jako když to upravíš... :P
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod Host » 13. říjen 2019 20:47

Ještě na okraj...
Co to vlastně znamená: "...dobře se prodávají..." ?
348 stažení denně? 128? 17?
23 stažení za měsíc? Za rok?
????
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod zdenat5 » 14. říjen 2019 06:26

Host píše:
The_DoctoR píše:Jeste par tipu a rad k upravam.

1. Kdyz udelam automatickou upravu - auto filtr. Zmensi se velikost fotky o polovinu mb. Delat nebo ne a proc?
2. Kdyz udelam vyvazeni bile - auto, opet se zmensi velikost fitky o polovinu mb. Delat a nebo ne a proc?

Tyto odpovedi mi pomohou do zacatku. Jestli je dobre upravovat, ci se dobre prodavaji spis origo default fotky?


Tohle je zřejmě Troll všech Trollů.... :D
Neupravuj nic a ser to tam vidlema... :mrgreen:
Dopadne to stejně jako když to upravíš... :P

Ale no tak - to snad není nutné - Třeba Robin zrovna bude originální a zajímavý - co my víme. F banky jsou zahlceny často tupým obsahem.Já kreslím vektory - o focení nic nevím. Myslím si Robine, že nejlepší bude, když se zaregistruješ na zatím 2-3 fotobanky - tam si to všechno osaháš. Zkus Shuttertock - i když nevím - dříve brali všechno, ale v létě udělali drakonické změny v požadavcích.
Těžko ti někdo dá kompletní školení na diskusi. Po nahrání sám uvidíš na co se případně zeptat.
Jistě by bylo víc než na místě prostudování návodů a informací p.Václavka
http://fotobanky.cz/
http://fotobanky.cz/jak-zacit-prodavat- ... otobankach
Tak zatím tohle - za zkusení nic nedáš - z ježatých hostů v diskusi si nic nedělej - bývají protivní, ale taky dobře poradí. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod duben » 14. říjen 2019 07:22

The_DoctoR píše:Jeste par tipu a rad k upravam.

1. Kdyz udelam automatickou upravu - auto filtr. Zmensi se velikost fotky o polovinu mb. Delat nebo ne a proc?
2. Kdyz udelam vyvazeni bile - auto, opet se zmensi velikost fitky o polovinu mb. Delat a nebo ne a proc?

Tyto odpovedi mi pomohou do zacatku. Jestli je dobre upravovat, ci se dobre prodavaji spis origo default fotky?


Fotky z mobilu musis upravovat, jinak nemas ohledne prodeje sanci. Zalezi v cem fotky upravujes, ale ocividne mas v dane aplikaci nastavenou vetsi kompresi (zhorsi se kvalita fotky)

Kazdemu se prodava neco jineho, nevymyslej co funguje jinym, fot, nahravej, delej si sam klicova slova, sleduj si co zrovna tobe funguje a co ne a pak uvidis. Pridej alespon 1000 fotek do konce roku a treba si nejakou tu korunu vydelas. Jestli to bude 10-20 fotke do vanoc, to je radsi davej na instagram a do nejakych soutezi. Pripadna vyhra nebo par lajku ti udelaji vetsi radost nez ten 1 dolar za mesic, co ti stejne nevyplati dokud nedosahnes vyplatniho minima.
+Vero Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod Sahbi » 16. říjen 2019 09:31

The_DoctoR píše:Zdravim "kolegove".
Jsem naprosty novacek a rozhodne vam nepolezu do zeli, protoze chci vkladat foto jen for fun.
Ale mam zasadni otazky pro nejjednodussi zpusob vkladani a nahravani.
Budu vkladat fotky z mobilu s10. Upravim je automaticky v aplikaci (nebudu delat nic sloziteho, neocekavam od toho velke trzby).
Poprosim o tipy na klicova slova, program na ne a jak klicova slova v programu vyhledavat, aby byla efektivni?
Jake sou nejvydelecnejsi a nejlepsi fotobanky pro novacka? (Zde na webu je clanek pres rok stary, mohlo se vse zmenit).
Jake dalsi tipy, aplikace pro usnadneni vkladani pres mobil byste mi doporucili? Dekuji. Robin


Já bych se na to díval jinak. Podle mě se totiž práci na PC nevyhneš. Fotka, která vypadá dobře na tom malém dispeji, velmi často nevypadá dobře na monitoru. A případný kupující asi nebude nakupovat z mobilu že? Takže rada za mě je následující. Kašli na úpravy v mobilu a upravuj v PC. Když nic jinýho, tak aspoň odstranit šum. Jinak ti to stejně nějakej indickej schvalovač zamítne. Přidání oklíčových slov a nahrávání v PC taky šetří čas. Nahrát třeba 40 fotek týdně bych přes aplikaci nechtěl.
Hodnocení: 0
Sahbi
 
IP: 193.179.186xx

Reputace: 0

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod The_DoctoR » 16. říjen 2019 09:42

Sahbi: Chápu a jakou nejjednodušší aplikaci pro úpravu fotek pro začátečníka doporučuješ? Kde by byla něco jako "autooprava"?

Teď se mi třeba stalo, že mi SS zamítl dvě fotky pro: Šum/Artefakty/Filmové zrno - vůbec nevím proč, protože mi fotka připadá téměř dokonala :D
Hodnocení: 0
The_DoctoR
 
IP: 212.47.23.1xx

Reputace: 0

Re: Jake aplikace, fotobanky, tipy?

Příspěvekod PandaWild » 16. říjen 2019 09:56

Autooprava jaksi postrádá smysl. Mobil/foťák dělá na automatiku maximum co umí, další automatika to obvykle spíš už jen zhorší. Musí se naopak převzít do manuálu to co jinak dělají automatiky, vypnout je a udělat to pečlivěji ručně - např. lépe vykorigovat barevné ladění nebo míru odšumění. Jinak to vyhodí buď na šum nebo na neostrost. A to se moc nedá dělat v mobilu, protože to potřebuje zvětšení na velké obrazovce, zkoumat detaily. Obraz velikosti poštovní známky bude vždy vypadat mnohem dokonalejší než to samé v metrovém rozměru.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Další

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé