Notebook - varianty

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Notebook - varianty

Příspěvekod Fauren » 3. listopad 2019 17:13

Dobrý den,
prosím vás chtěl bych se vás optat na různé možnosti v koupě notebooku. Ano, potřebuji notebook, Ne stolní počítač, protože můj stávájící život je jedno velké přemistování z bodu A do bodu B. Chtěl bych obměnit svůj stávající notebook, který už rapidně nestíhá za nějaký, který by mi vydržel dalších pár let. Hlavní smysl by měl umět zvládnout všechny možnosti úpravy fotek v raw a také zvládnout upravit krátké full HD video. Něco málo jsem o tom nastudoval, že bych měl mít aspoň 8GB ram, Disk by se hodil SSD, grafiku prý dokonce radši dokoupit :shock: ... Ale vážně jsem v tomhle levej a radši bych se zde poradil.

- můj kapitál je 20 000 - 30 000
- hlavně pro úpravu fotek (ale i na něm pracuji, jsem na něm 6h denně minimálně)
- nechci Apple (vím, že je bezkonkurenční, ale prostě nechci)
- velikost by měla být 15,6, ale myslím že bych v některých případech zvládl i 17,3
- koupě monitoru je v plánu, ale ne v dohledné době
- výdrž notebooku aspoň 4-5 let :)
- průměrnou výdrž aspoň 2-3 hodiny při zatížení

Kdybyste věděli o nějakém typu, rád bych, abyste se o něj zde o něj podělili :)
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 552
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod duben » 4. listopad 2019 10:50

Záleží jak upravuješ fotky, ale 8GB RAM bude možná málo.

Pokud chceš od notebooku v levné třídě nebo levnější střední třídě, aby vydržel 4-5 let, tak mechanicky to asi zvládne, ale výkonem si nejsem tak jistý. Tohle splňují ThinkPady T nebo L. Řada T je mimo tvůj rozpočet, takže asi něco takového https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-l58 ... 1&idp=2900

Ale Thinkpady nemívali zrovna zázračné displeje, nevím jak jsou na tom teď. Nebo kdyby ti nevadila velikost displeje šel bych do Surface Pro https://www.alza.cz/microsoft-surface-p ... 5&IDP=2900 do ceny se snad vejdes i s klavesnici. Ja mam DELL 5285 coz je obdobne a na fotky a cestovani je to genialni, nicmene tenhle DELL bude asi taky mimo tvuj rozpocet, takze ten Surface bude ok.

Na strih Full HD integrovana karta staci. S rozpoctem do 30 tis se stejne nedostanes na notebook s externi grafikou pokud to ma neco vydrzet.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod Fauren » 4. listopad 2019 11:08

Díky za odpověď, ale možná bych si i něco připlatil, ale spíše bych chtěl notebook jako celek než ipad s klávesnicí :? Tam na to cestování to nemusí být úplně skladné jen to nemůže být stolní počítač.. 8-)
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 552
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod duben » 4. listopad 2019 13:09

Já osobně bych už na fotky nic jiného nechtěl. Retuše tužkou přímo na displeji jsou super, váha jako těžký tablet, ale neskutečně lehký notebook. Konfigurace jako normální notebook, případně lehce nadupanější (omezení je max i7 procesor s max. dvěma jádry a integrovaná grafika). Umožňuje snadné dokování jako notebook a osobně ho mám jako jediný počítač.

Můžeš zkusit nadupanější verzi toho Lenova, na T řadu bys musel připlatit myslím dost, tam je to 40-50 tís za rizumný stroj, ale ten vydrží těch 5 let bez problémů.

Koukni ještě na modely HP a DELL, třeba dost lidí má rádo DELL XPS. Za trochu větší peníze bude možná to Lenovo i s nějakou dedikovanou grafikou. Sice to v notebooku pořád nebude extra dělo (herní notebooky co jsou nadupané i na práci jsou cenově asi ještě výš) ale bude to rychlejší jak ta integrovaná grafika.
+Fauren Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod Fauren » 4. listopad 2019 14:43

Tak třeba takový Lenovo ThinkPad T580 momentálně za 29000 nevypadá vůbec zle.. Intel Core i7 8550U, Intel UHD Graphics 620.. možná trochu menší paměť jen 256giga ale tak od čeho jsou ty externáky
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 552
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod zdenat5 » 5. listopad 2019 13:25

Ahoj,
tak si mne navnadil - a zrovna jsem si koupila - v akci Hewlett-Packard .

https://www.okay.cz/notebook-hp-15-db14 ... 1945&nopop

Tuhle značku mám vyzkoušenou NB -Hewlett-Packard HP mám čtvrtý rok RAM 4 HDD 1 TB. Byl v Akci za 9000 - sleva 6000. Dělám na něm grafiku a videa. Stále šlape bez jakýchkoli problémů - na rozdíl od Lenova - to byl děs a musela sem ho odstavit i když jinak tuhle značku vychvalují.S Asusem jsem byla spokojená - ale odešel stářím.
U tohohle nového je mikroprocesor AMD Ryzen 3 - s tím nemám zkušenost, tak snad to bude dobrý.
AMD Ryzen 3 8 GB RAM DDR4 HDD 2 TB 8 hodin výdrže
Skvělý displej Full HD rozlišení WLED podsvícení Antireflexní úprava
Obrazový výkon pak doplňuje 2GB grafická karta AMD Radeon 530, která svým výkonem podpoří nejen filmy ve vysokém rozlišení, ale i nenáročné hry.
Fiškuntálové uvádí , že jde o velkou slevu, ale původní cena nikde. Já jako babka důchodka musím na cenu koukat i když tohle mi fotobanky bohatě zaplatí.
Uvádíš menší paměť Lenovo ThinkPad T580 jen 256 giga - to asi bude SSD - to by mělo zatraceně zvyšovat výkon.SSD disk nabízí neuvěřitelnou rychlost a nevídanou spolehlivost. Díky tomu, že je vybaven nejnovějším řadičem, je až 10× rychlejší než tradiční pevné disky.
Tak jdu ho vybalit.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod Fauren » 5. listopad 2019 15:36

zdenat5 píše:Ahoj,
tak si mne navnadil - a zrovna jsem si koupila - v akci Hewlett-Packard .

https://www.okay.cz/notebook-hp-15-db14 ... 1945&nopop

Tuhle značku mám vyzkoušenou NB -Hewlett-Packard HP mám čtvrtý rok RAM 4 HDD 1 TB. Byl v Akci za 9000 - sleva 6000. Dělám na něm grafiku a videa. Stále šlape bez jakýchkoli problémů - na rozdíl od Lenova - to byl děs a musela sem ho odstavit i když jinak tuhle značku vychvalují.S Asusem jsem byla spokojená - ale odešel stářím.
U tohohle nového je mikroprocesor AMD Ryzen 3 - s tím nemám zkušenost, tak snad to bude dobrý.
AMD Ryzen 3 8 GB RAM DDR4 HDD 2 TB 8 hodin výdrže
Skvělý displej Full HD rozlišení WLED podsvícení Antireflexní úprava
Obrazový výkon pak doplňuje 2GB grafická karta AMD Radeon 530, která svým výkonem podpoří nejen filmy ve vysokém rozlišení, ale i nenáročné hry.
Fiškuntálové uvádí , že jde o velkou slevu, ale původní cena nikde. Já jako babka důchodka musím na cenu koukat i když tohle mi fotobanky bohatě zaplatí.
Uvádíš menší paměť Lenovo ThinkPad T580 jen 256 giga - to asi bude SSD - to by mělo zatraceně zvyšovat výkon.SSD disk nabízí neuvěřitelnou rychlost a nevídanou spolehlivost. Díky tomu, že je vybaven nejnovějším řadičem, je až 10× rychlejší než tradiční pevné disky.
Tak jdu ho vybalit.


Ahoj, já mám tedka antireflexní úpravu na displeji od notebooku a už bych to v životě nechtěl.. to je děs ten obraz už od začátku nadávám proč jsem si nevzdal matný... jasne proti světlu je to paráda, ale to je tak strašidelný obraz že nikdy víc už
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 552
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod Fauren » 31. červenec 2020 13:37

Zdravím,
znova oživuji tohle téma. A ptám se vás odborníků. Konečně jsem naspořil nějaké finance a můžu vyměnit toho svého staříka. Ptal jsem se na alze jaký by mi doporučovali na úpravu raw fotek a videíí ve Full HD v programu da vinci resolve a doporučili mi tento: https://www.alza.cz/lenovo-legion-5pi-15?dq=5875569&o=4#parametry .

a nebo tento:
https://www.alza.cz/lenovo-legion-y740-15?dq=5635432&o=1#discussionPosts

Co myslíte je to dobrá volba, nebo jít spíše do jiné značky? Trochu mě tam štve ten antireflexní displej, ale co se dá dělat. Nemohl jsem najít kontrastní poměr displeje a ani oni mi ho nebyli schopni říct, ale má to 100% sRGB, ale to už má asi většina notebooku. Myslíte, že to bude mít už ten displej nějaké věrohodnější barvy (vím, že externí monitor by byla třeba, zkalibrovat, ale když vynecháme tohle..)
Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 552
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod Fauren » 31. červenec 2020 14:20

Hodnocení: 0
Fauren
 
Příspěvky: 552
Registrován: 27. září 2017 17:42

Reputace: +52

Re: Notebook - varianty

Příspěvekod Egeris » 1. srpen 2020 17:12

No já řešil nedávno podobné dilema a nakonec jsem si koupil stolní PC. Za stejný peníze, co bych dal do NB, mám o dost víc nadupaný stroj. Otázkou je, jestli opravdu potřebuješ tu mobilitu.
+Marsan Hodnocení: +1
Egeris
 
Příspěvky: 437
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Další

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé