Monitor na fotky

Ať už to jsou služby pro hromadný upload, nastavování IPTC nebo generování seznamu klíčových slov

Monitor na fotky

Příspěvekod sci » 11. listopad 2019 11:28

Ráda bych oslovila zdejší odbornou veřejnost :), nastal čas pořídit nový monitor. Ráda bych 27" ideálně tak do 10k. Měl by někdo tip na něco odzkoušeného? I když nad limit uvažuji také o tomto: https://www.alza.cz/27-benq-pd2700u-d5485201.htm . Pravda, že raději bych něco levnějšího, tak do té 10 včetně DPH. Nějaká rada?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
sci
 
Příspěvky: 100
Registrován: 8. duben 2013 14:48

Reputace: +12

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod duben » 11. listopad 2019 14:10

Pokud na fotky, budu trochu pres limit (doufam ze 10k je mysleno bez DPH jinak jsem trochu vic pres limit), sam jsem letos kupoval tenhle https://www.dell.com/en-us/work/shop/de ... ccessories a jsem dost spokojeny. Pro me osobne podstatna cast specifikace:

100% Adobe RGB color gamut, ultra wide viewing angle, 100% sRGB color gamut

Pozor DELLy se prodavaji s hodne podobnym znacenim, ale potrebujes presne UP2716D, konkretni znaceni DELL modelu:

[Series][Diagonal][Year][Ratio or Resolution][Features]

UP - ultrasharp professional (delaji se jen U modely, ale ty ne)
27 - uhlopricka
16 - rok kdy s nim prisli (neres ze pred 3 lety, nove jsou 4K coz je na tuhle uhlopricku nesmysl)
D - QHD (1440p, proste 2k)

Objednat jde na Alze https://www.alza.cz/27-dell-up2716d-ult ... m?idp=2900
nebo na Czc https://www.czc.cz/dell-ultrasharp-up27 ... 92/produkt

Koukam ze klasicka maloobchodni cena pro DELL je o kus vetsi od tvych 10 tis nez jsi chtela, ale je to fakt super monitor, skoro jako Eizo za pulku ;), no skoro jako Eizo ...
+Baldion Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod sci » 11. listopad 2019 21:46

No nevím Stando, měla jsem ve výběru tohle: https://www.alza.cz/27-benq-pd2700u-d5485201.htm , co se týá parametrů mi to přijde dobré a co jsem viděla fotoexpu, tak mi to přišlo dobré a navíc se vejdu do ceny :) , co si o tom myslíš ty?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
sci
 
Příspěvky: 100
Registrován: 8. duben 2013 14:48

Reputace: +12

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod duben » 12. listopad 2019 08:58

sci píše:No nevím Stando, měla jsem ve výběru tohle: https://www.alza.cz/27-benq-pd2700u-d5485201.htm , co se týá parametrů mi to přijde dobré a co jsem viděla fotoexpu, tak mi to přišlo dobré a navíc se vejdu do ceny :) , co si o tom myslíš ty?


Pokud se ti naživo zdál dobrý a 4k ti nepřijde zbytečně moc tak vypadá dobře. Sice má 100% pokrytí jen sRGB a ne Adobe RGB, ale pokud pracuješ jen s sRGB, což asi jo, tak vypadá naprosto v pohodě.
Jinak ono to 4k asi ničemu nevadí, jen mě osobně to přijde moc malé a kupovat monitor kde budu mít prvky na 200% zvětšené je divné, a hlavně ne všechny aplikace to umí, takže se může stát, že budeš mít někde pidi menu, případně ve PS a LR když klikneč na zoom 1:1 tak to bude malé, neuvidíš to v takovém detailu a bude vypadat jako dobře zaostřené to co není ... ale to je moje zkušenost a důvody pro 2K. Je fakt že doteď jsem BenQ měl přes 12 let a byl jsem naprosto spokojený. A možná mít grafiku co 4k na externím monitoru dává, tak bych ho třeba zvažoval v létě taky. Chybu s ním podle mě neuděláš.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 12. listopad 2020 12:31

Ježíšek přinese nový počítač, tak přemýšlím o monitoru.
Mohl by mi prosím někdo nějak jednoduše vysvětlit, v čem je lepší třeba ten monitor, co doporučoval Standa, oproti nějakému lacinému, třeba zde?
Samozřejmě chápu, že na tom dražším (adobe rgb atd....) bude fotka vypadat lépe a mít věrnější barvy.
Většina uživatelů se ale bude na tu fotku stejně dívat na mobilech nebo lacinějších monitorech (a to platí i pro fotobanky). Není potom lepší editovat fotku tak, aby vypadala dobře i na tom laciném monitoru a není editace na drahém monitoru v tomto smyslu spíše kontraproduktivní?
(Podobně jaku u hudby, kde je nejlepší mixovat tak, aby to znělo dobře i na laciných sluchátkách z mobilu.)
Nebo se pletu a něco mi uniklo?
Díky
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod PandaWild » 12. listopad 2020 12:44

Spíš bych řekl že to dostane do ruky nejdříve grafik (kupec), který bude mít super-ultra-kvalitní monitor s věrnými barvami a barvy doladí k absolutní dokonalosti, pak to zadavatel zkonvertuje na GIF s 256 barvami a pak až to dostane do ruky koncový zákazník, který to uvidí v reklamě na 16-barevném mobilu při 130 kmh na dálnici.

Má žena-laik se chlubí že má lepší monitor než já, přestože byl mnohem levnější, protože "má hezčí barvičky". Marně vysvětluji, že levnější monitory mají zvýšenou saturaci aby to vypadalo líp, ale od věrnosti je to dál. No a když u sebe zvýším trochu saturaci aby fotka vypadala líp, tak u ní už je to moc, barvy jsou přesycené a z fotky jsou omalovánky. Je problém připravit fotku správně současně pro dobré i špatné monitory.

(nevěděl jsem že Ježíšek ještě nosí počítače, asi jsem mu už dlouho nic nepsal)
+Bananaboy, +Marsan, +hypotekyfidler.cz Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod Bananaboy » 12. listopad 2020 13:04

hypotekyfidler.cz píše:Ježíšek přinese nový počítač, tak přemýšlím o monitoru.
Mohl by mi prosím někdo nějak jednoduše vysvětlit, v čem je lepší třeba ten monitor, co doporučoval Standa, oproti nějakému lacinému, třeba zde?

Mal som možnosť vidieť 27" monitor s fullHD rozlíšením a už na ňom bolo dosť poznať tú rušivú "pixelovú sieťku", alebo ako by som to nazval (neviem ako sa to odborne nazýva). Takže ak chceš fullHD, tak buď menšiu uhlopriečku, alebo ak chceš 27", tak vyššie rozlíšenie.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod castyhost » 12. listopad 2020 13:20

drazsi pracovni monitor je delnik na praci, zobrazi verne vse

levnejsi a vselijak adjustovany monitor je na hezke divani, zobrazuje co si mysli, ze chces videt
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.175.1xx

Reputace: 0

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod admin » 12. listopad 2020 13:33

Já si před 9 lety do kanclu kupoval toto https://www.alza.cz/24-dell-u2412m-d4595241.htm a jsem dodnes spokojen. Ale je fakt, že se s barvama moc nepářu :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Monitor na fotky

Příspěvekod TomasK » 12. listopad 2020 15:17

Ja bych teda osobne jeste promyslel (krom ceny) jak s tim monitorem budu pracovat. Pokud u nej sedim 10 hodin denne, tak to chce kvalitni monitor, ktery ma i jasove cidlo (oci pak nejsou tak namahane). Pak bych zvazoval pro koho jsou fotky urcene. Pokud je cílovka normalni smrtelnik, ktery nerozezna drobne niance mezi barvami, tak bych vzal kancelarske qhd Eizo nebo Nec. Monitor vydrzi dlouho a barevne podani ma + / - docela slusne uz z tovarny. Cenove je o neco malo vice nez tech 10k. Pred rokem a neco jsem resil neco podobneho a hledal nahradu za 10 let stary Nec 2490wuxi, ktery v te dobe stal 25 tisic. 27 Eizo, ktere jsem nakonec koupil v akci na Alze stalo 14,5 tisice.
Hodnocení: 0
TomasK
 
Příspěvky: 137
Registrován: 12. červenec 2016 07:33

Reputace: +8

Další

Zpět na Nástroje ulehčující prodej ve fotobankách

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé