Nevektorová grafika na fotobankách

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod Host » 2. prosinec 2019 18:56

Predevsim se musite rozhodnout pro koho budete tvorit - kreslit. Najit si cilovku. Opravdu idealni jsou radikalni hnuti, ktera maji nadeji na vzestup. Je celkem znamo, co bylo vhodne kreslit v Nemecku tricatych let. Dnes je to bohuzel take jasne... S Gretofilnimi tematy nemuzete slapnout vedle. Zelena propaganda potrebuje stale novy material. Hodi se i straslive karikatury Trumpa. Casem dojde i na starsi temata s Leninem, Fidelem a Che Guevarou. Trocha oportunismu dokaze divy. Pro reklamu kresli kazdy... :mrgreen: Podivejte se na filmovou a fotografickou tvorbu Leni Reifenstahl a budete vedet co mam na mysli... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod hanse » 2. prosinec 2019 19:27

To mi přijde trochu jako divočina. Předpokládám, že taková tvorba (karikatury) by spadala pod editorial?
Hodnocení: 0
hanse
 
IP: 88.103.23.xx

Reputace: 0

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod Host » 2. prosinec 2019 22:39

Karikatura by byla editorial, na výdělek to nemá žádný vliv. Dnes je možné prorazit a pár korun vydělat jedině "divočinou" všechno ostatní zapadne mezi statisíce jiných podobných ilustrací. Za samozřejmost považuji prvotřídní technickou kvalitu. Zátiší s jablky je opravdu lepší zkoušet prodat na Karlovo mostě, nebo na srazu zahrádkářů...
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod Host » 2. prosinec 2019 22:46

https://www.csfd.cz/film/635662-nikdy-n ... rak/videa/ Tohle je také o tom jak třeba začít malovat... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod oldshutterhand » 3. prosinec 2019 07:54

Úspech na fotobankách (v hociktorej oblasti) sa len málokedy dá predvídať. Ja predávam len vektory, a konkurencia je aj v tejto oblasti obrovská. Nedá sa zaručiť, že sa tvoje práce budú predávať, aj keď sa naučíš kresliť. Nechcem ťa odhovárať od tvojho pokusu, osobne si myslím, že lepšie robiť jednu vec na 100 percent a mať v nej aj úspech ako dve a viac vecí a úspech v nich dohromady žiadny. Ovládam aj klasické kreslenie, som čistý samouk, moje kresby aj predávam. Dopracovať sa na určitú úroveň kreslenia trvá roky! Chce to doslova stovky kresieb, nejaký kurz...., to je len úplný začiatok, potom musíš kresliť, kresliť.......a zase kresliť a nevzdať to, hoci to na začiatku nebude nič extra. Tak to chodí všade, za každým úspechom je kopec hodín bez úspechu, len to netreba vzdať.
+GreatWhite, +admin, +shalom3 Hodnocení: +3
oldshutterhand
 
IP: 195.12.151.xx

Reputace: 0

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod shalom3 » 3. prosinec 2019 11:19

Je to tak, kreslení je celoživotní dráha ;) . I u slavných malířů, jako je Špála, jsou jasné trendy, že obrazy z některých období jsou daleko více ceněné než z jiných období.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod Host » 3. prosinec 2019 11:51

Docela by mne zajimalo jak by Spala uspel na microstocku.
Fotobanky jsou bulvar a podle toho je nutne se zaridit.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod shalom3 » 3. prosinec 2019 13:20

U Špály bych řekla, že by do toho asi ani nešel ;) I dnes existuje dost lidí, kteří umí malovat a kreslit, ale prodávají svou tvorbu spíš přes různé galerie apod. Jak už tady někdo (snad Panda) napsal, fotobanky jsou spíš o prodeji grafických prvků (pokud možno komerčně zaměřených) než o prodeji nějakých ucelených děl. Ani Muchova Slovanská epopej by tu nešla určitě na dračku :lol: :lol: , a že tedy kreslit uměl.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4468
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1035

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod Painter » 3. prosinec 2019 18:26

Prodávám na FB fotky, videa, vektory a bitmapy které mi vydělávají nejvíce. Jak je zde psáno jde hlavně o kvalitu. Myslím že ať nakreslíš/vytvoříš téměř cokoliv tak se ti to prodá. Nebudou to třeba desetitisíce ani tisíce ale něco to vydělá. Ale musí to mít kvalitu. Jak napsal Petr i zátiší s jablky se třeba prodá, ale musí být nakreslený dobře, což samozřejmě ze začátku moc nepůjde. Takže vydržet a počítat s tím že to bude spíš koníček který hodí nějakou kačku. Logicky pokud se něco učíč nemůžeš čekat za to obrovský částky. :(
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Nevektorová grafika na fotobankách

Příspěvekod hanse » 3. prosinec 2019 19:48

Díky. Fotim na fotobanky třetím rokem (s velmi pomalým rozjezdem) a mám to jako koníček a beru to i jako prostředek pro zlepšování se. Nepočítám s tím, že by mě fb začli do roka živit. U focení jsem obvzlášť večer a v tomto počasí dost závislí, co se mi podaří najít/sehnat za propriety, kdežto pro kreslení, ať menších či větších věcí, mám dost podkladových fotek :lol: Mám v hlavě nějaké obrázky, ale zatím je nejsem schopný nakreslit, tak doufám, že mi s tím na kurzu pomůžou.
Hodnocení: 0
hanse
 
IP: 88.103.23.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron