Mimofotobanková tvorba

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2019 15:21

Dělej ho z Modelíny a uvedený problém odpadne. :idea:

(... a pak už jen krůček ke stop motion animacím)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod ivusakzkrabice » 30. prosinec 2019 17:07

PandaWild píše:Dělej ho z Modelíny a uvedený problém odpadne. :idea:

(... a pak už jen krůček ke stop motion animacím)


Nevím, co je Medelína, ale pokud je tím myšlena plastelína, tak ty už dělají kvůli dětem taky " jedlý" :D :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 30. prosinec 2019 19:04

Na stop motion nemám potrebné vybavenie. Hlavne nemám poriadny statív, bez ktorého sa stop motion nedá robiť.
Teraz je v móde DeepFake. To by som sa rád naučil, lenže software DeepFaceLab ktorý je na to určený sa ovláda cez konzolu a ani po niekoľkonásobnom pozretí tutoriálu jeho ovládanie moja hlava nepobrala. Ale dajú sa s tým vytvárať úžasné veci.
Kto nevie čo je DeepFake, tak tu je na ukážku video. Niektoré tie zábery sú tak skvele urobené, že ani nie je poznať výmenu tváre.
https://www.youtube.com/watch?v=2svOtXaD3gg&t=335s
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2019 19:19

ivusakzkrabice píše:Nevím, co je Medelína, ale pokud je tím myšlena plastelína, tak ty už dělají kvůli dětem taky " jedlý" :D :lol:
Modelína, Plastelína, Formela jsou obchodní značky od konkrétních výrobců. Plastelína dříve u nás, Modelína pochází z USA (u nás dnes už také začíná převládat). Přitom jsou zhruba podobného složení: mastek (dříve jíl) + olej (vazelína) + parafín. Časem názvy zobecněly (u fotobank bychom s tím možná neprošli). Jedlé bývají na bázi voda + sůl + mouka + barvivo ... ale asi by takový dort také moc nechutnal. :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 8. leden 2020 19:56

Bananaboy píše:...Teraz je v móde DeepFake. To by som sa rád naučil,...
Doufám že jsi od DeepFake už upustil. Jak je vidět, velmi se proti tomu brojí jako proti nebezpečné činnosti, např. Facebook banuje účty. Ještě bys s tím mohl mít někde problémy.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 8. leden 2020 21:03

DeepFake samo o sebe nie je nebezpečné. Nebezpeční sú ľudia, ktorí ho zneužijú. Samozrejme nikto si nepraje, aby jeho tvár bola na cudzom tele v chúlostivej situácii a preto sa proti tomu bude určite bojovať, ale pokrok sa nedá úplne zastaviť. Ostatne, tváre sa menili už dávno vo Photoshope, akurát teraz sa na to ide s DeepFake trochu sofistikovanejšie pomocou umelej inteligencie.

U mňa zatiaľ žiadne problémy nehrozia. Ja ešte ani neviem ako to poriadne funguje a už vôbec neviem, ako nejaké DeepFake zrealizovať. Budem si asi musieť počkať dokým vyvinú užívateľsky prívetivejšie programy, ktoré bude vedieť ovládať aj také jelito ako som ja. :lol:

No a ak by som sa predsa len naučil niekedy v budúcnosti vytvárať DeepFake, tak určite by som to nezneužíval na žiadnu neetickú činnosť. Skôr len na niečo pre vlastnú zábavu, alebo nevinné veci ako v ukážke v mojom predchádzajúcom príspevku. Tam je asi málo pravdepodobné, že Stallone zažaluje tvorcov, že dali jeho tvár na telo Kevina z filmu Sám doma.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 8. leden 2020 23:49

Těším se na záživné video s Bananaboy s tváří Elsy. :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 3. březen 2020 10:50

Už som vás tu nechcel moc obťažovať mojími, trápnymi videami, ale nasledujúce video by som sem chcel dať preto, lebo bolo strašne náročné na výrobu a tak by som bol rád, keby ho aspoň niekto uvidel predtým než zapadne do hlbín Youtube databázy. Video som tvoril dva mesiace po večeroch a ku koncu mi z neho už poriadne hrabalo v hlave. Už to vyzeralo, že ho ani nedokončím, ale nakoniec som to dal a s výsledkom som celkom spokojný. O tom, že je to video dosť dobré ma po nahraní presvedčilo aj Youtube tým, že hoci sa jedná o môj vlastný remake, Youtube automat si ho asi pomýlil s originálom a kvôli porušeniu autorských práv mi ho zakázal speňažovať. Keďže videá nespaňažujem, tak ma to netrápi. Práveže som rád, že sa mi podarilo oklamať Youtube automat. :D

https://youtu.be/yq8smjv353U
+Berunin, +Egeris, +Marsan, +PandaWild, +Pedro, +zdenat5 Hodnocení: +6
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod castyhost » 3. březen 2020 13:27

to je ovsem hodne velka parada, klobouk dolu :-O
+Bananaboy, +zdenat5 Hodnocení: +2
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 23. březen 2020 09:18

Elsa má koronavírus! ... aneb, keď sa fotobankér v karanténe nudí, tak "tvorí" takéto blbosti. :lol:
https://youtu.be/NIwU2msgDbM
+PandaWild, +zdenat5 Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé