Mimofotobanková tvorba

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 30. prosinec 2016 15:10

Ako tu bolo v inom vlákne poznamenané, že nielen prácou je človek živý, tak som aj ja cez Vianoce trochu relaxoval. Na hranie hier som sa vykašlal. Stejnak to k ničomu nevedie. Radšej som "oprášil" DAZ3D studio a hral sa s modelkami. Hmm... bohužiaľ iba s 3D počítačovými. Tie almužny, ktoré nám dávajú na fotobankách na hranie so živými modelkami proste nestačia. :lol:

Tu je pár mojich kreácií ktoré som cez sviatky spáchal.

Obrázok č. 1.
Názov: To bol zase nápad ísť do lesa v ružových lodičkách!
Technika: 3D render z Daz3D v kombinácii s mojou "neumětelskou" fotografiou, ktorú som odfotil v lete neďaleko priehrady kúsok za mestom. Je to prvý pokus o prepojenie 3D renderu s reálnou fotkou. Viem, že by to ešte chcelo zapracovať na svetlách a tieňoch aby výsledok vyzeral reálnejšie, ale zatiaľ som neprišiel na to ako sa v Daz3D studiu ovláda sila a farba vrhnutého tieňa, takže vrhnutý tieň na zemi bol upravovaný až dodatočne pri postprodukcii v Adobe Fireworks a to už proste nie je ono.

Obrázek

Obrázok č. 2.
Názov: Úsmev prosím..., vyletí vtáčik!
Technika: 3D render z Daz3D. Postprodukcia (pozadie a bokeh) urobená v Adobe Fireworks.

Obrázek

Obrázok č. 3.
Názov: Kukadla jak zrcadla aneb Popelka na tripu. :lol: :D
Technika: 3D render z Daz3D. Postprodukcia urobená v Adobe Fireworks.

Obrázek

Obrázok č. 4.
Názov: Moja budúcnosť v roku 2036. Výhľad z lehátka na Tahiti.
Technika: 3D render z Daz3D (modelka) v kombinácii s fotografiou paliem a mora v pozadí. Spojené a postprodukované v Adobe Fireworks. Ten názov neberte vážne. Všetci vieme, že na dôchodok na Tahiti mi fotobanky určite nezarobia, takže sa ma tak rýchlo nezbavíte. :P

Obrázek

Obrázok č. 5.
Názov: Restricted area. Dotkni sa a dostaneš do držky!
Technika: 3D render z Daz3D. Kombinácia renderu 3D modelov (modelka, zem pod ňou, plot, barely a "Danger" tabuľa) a fotografie (krajina za plotom). Spojené a postprodukované v Adobe Fireworks.

Obrázek

Ak máte tiež nejakú zaujímavú tvorbu ktorú nemôžete nahrať na fotobanky a chcete sa s ňou pochváliť a predstaviť ju svetu, nehanbite sa ju ukázať v tomto vlákne.

P.S.: Obrázky si rozkliknite na väčšiu veľkosť. Priamo do príspevku sa môžu umiestniť len tri obrázky, tak som ich musel nahrať na obrázkový hosting.
+PandaWild, +Pedro Hodnocení: +2
http://tiny.cc/onemanvideos
Bananaboy

Reputace: +841

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2016 16:08

Škoda že to nemůžeme použít pro fotobanky, takové fotky by byly docela trháky. Mají ale kvalitní modely, některé člověk i váhá zda není reálný.
Hodnocení: 0
PandaWild

Reputace: +1615

Příspěvekod Bananaboy » 30. prosinec 2016 20:13

PandaWild píše:Škoda že to nemůžeme použít pro fotobanky, takové fotky by byly docela trháky. Mají ale kvalitní modely, některé člověk i váhá zda není reálný.

Pando, možno to nie je až tak beznádejné. Pozeral som licencie a čítal nejaké príspevky na Microstockgroup fóre a vyzerá to celkom fajn. V licenciách sa píše, že sa nesmú ďalej predávať len 3D modely. A vyslovene sa tam píše, že rendery sú povolené na osobné a aj komerčné účely, takže aj na predaj na fotobankách. Potvrdzujú to aj príspevky na fórach v ktorých autori uvádzajú, že rendery normálne na fotobankách predávajú. Tie príspevky ktoré som našiel sú síce z roku 2010, ale pokiaľ sa nič nezmenilo v pravidlách fotobánk a pokiaľ tí autori nekecajú, tak by sa mali dať rendery normálne predávať. Ďalší dôkaz je, že som na Shutterstocku našiel hodne renderov z Daz3D a nezdá sa, že by to niekomu vadilo. Podľa mňa tu funguje podobný princíp ako pri Texigene, alebo Filter Forge kde sa tiež nesmú predávať vygenerované ukážky ktoré sú súčasťou programu, ale keď si každý kontribútor vygeneruje svoj vlastný, zmenený obrázok, tak je to v pohode. Niečo podobné je zrejme aj tu. Keby sa vyrenderovala modelka bez úprav, tak by z toho mohli byť nejaké problémy, ale keď sa náležite upraví, tak by to malo byť O.K.

Napríklad na posledné dva obrázky (žena pri palmách a žena pri plote a bareloch) som použil túto modelku http://www.daz3d.com/mrl-eden-32657 ale upravil som ju tak, že by ju určite nespoznal ani sám autor. Na modelkách je totiž možné meniť úplne všetko. Vlasy, oči, make-up, pokožku, oblečenie... no proste kompletne na nepoznanie zmeniť vzhľad pôvodnej modelky. Dokonca pomocou rôznych modifikátorov by sa mal dať meniť aj tvar hlavy a tela, ale to som zatiaľ neskúšal.

Pokúsim sa ešte vygoogliť nejaké info a keď nájdem odvahu, tak možno nejaký obrázok skúsim na fotobanky nahrať a uvidím čo sa stane. Každopádne by to oživilo moju nudnú, vektorovú tvorbu. :D
Bananaboy

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2016 20:32

Chráněný je "design". Ale pokud se u modelek dá toho tolik měnit, že vlastně už pak nejdou rozeznat (tj. použije se vlastní vizuální návrh), tak to by mělo být v pořádku. Myslel jsem že modelka tam je jako celý 3D model, ale zřejmě je model jen základ (křivky), a ostatní se dělá programově? To vypadá docela nadějně.
PandaWild

Příspěvekod Bananaboy » 30. prosinec 2016 20:48

PandaWild píše:Chráněný je "design". Ale pokud se u modelek dá toho tolik měnit, že vlastně už pak nejdou rozeznat (tj. použije se vlastní vizuální návrh), tak to by mělo být v pořádku. Myslel jsem že modelka tam je jako celý 3D model, ale zřejmě je model jen základ (křivky), a ostatní se dělá programově? To vypadá docela nadějně.

Modelku kúpiš nahú a holohlavú. :lol: :lol: V základe nie sú ani vlasy. Je to prakticky len obyčajný vymodelovaný 3D mesh s rigom a kosťami aby si mohol modelku štylizovať do rôznych polôh. V základnej výbave je len pár farebných odtieňov očí a úst a základná pokožka. Ale to, čo je k nej pribalené nemusíš použiť. Práve je žiadúce použiť oči z inej modelky, pleť z inej, ústa zase z inej... aby bola čo najrozličnejšia a bolo čo najmenej poznať o akú modelku ide. ;)
+PandaWild Hodnocení: +1
Bananaboy

Příspěvekod PandaWild » 31. prosinec 2016 09:22

Jsou tam i modely typu "úspěšný manažer"? Tím by se dalo pokrýt hodně oblastí pro fotobanky. :-)
PandaWild

Příspěvekod Bananaboy » 31. prosinec 2016 09:57

PandaWild píše:Jsou tam i modely typu "úspěšný manažer"? Tím by se dalo pokrýt hodně oblastí pro fotobanky. :-)

Samozrejme okrem žien sa dajú vytvoriť aj muži. Muža som síce ešte žiadneho nevytvoril, ale malo by sa zrejme postupovať tak isto, ako pri vytváraní ženskej modelky. Dajú sa mu vlasy, pokožka, oči, ústa, možno sa dajú dať aj fúzy, brada. Potom sa mu dá nejaký oblek. Myslím, že tento oblek by sa dal použiť na rendery typu "úspešný manažér".
http://www.daz3d.com/h-c-business-suit- ... s-3-male-s
V podrobnostiach k produktu píšu, že sa dajú nastaviť 3 materiály a 19 textúr, takže celkom dobré možnosti prispôsobenia. Sú tam aj 3Delight a IRay materiálové presety. Lepšie je renderovať v novom IRay rendereri. Je pomalší, ale výsledok je krajší a realistickejší. 3Delight je starý renderer a už ho udržujú snáď len z tradície.

Celkovo ten autor toho manažérskeho obleku ako pozerám má hodne dobré a moderné veci v portfóliu.
http://www.daz3d.com/ih-kang
Niektorí autori sa orientujú viac na sci-fi, alebo historické oblečenie, ale tento má pekné, súčasné veci ktoré by sa dali dobre využiť pre fotobanky.
+PandaWild Hodnocení: +1
Bananaboy

Příspěvekod shalom3 » 31. prosinec 2016 10:50

Mně připadá, jestli ti úspěšní manažeři a happy xicht postavy na fotobankách právě z tohoto programu pocházejí :lol:
Nicméně, abych se rychle zorientovala, jak to chodí - vypadá to, že program je zadarmo, ale že se musí koupit nějaká ta postava, je to tak? Existují i nějaké postavy zadarmo na procvičení? A jak dlouho to trvá, než se to vyrendruje? Samozřejmě, závisí na výkonu PC, ale vypadá to dost náročně...
shalom3

Reputace: +730

Příspěvekod Bananaboy » 31. prosinec 2016 11:16

shalom3 píše:Mně připadá, jestli ti úspěšní manažeři a happy xicht postavy na fotobankách právě z tohoto programu pocházejí :lol:
Nicméně, abych se rychle zorientovala, jak to chodí - vypadá to, že program je zadarmo, ale že se musí koupit nějaká ta postava, je to tak? Existují i nějaké postavy zadarmo na procvičení? A jak dlouho to trvá, než se to vyrendruje? Samozřejmě, závisí na výkonu PC, ale vypadá to dost náročně...

Program je zadarmo. Do neho si stiahneš základnú postavu Genesis1, Genesis2, alebo Genesis3. Sú tiež zadarmo. Bez nich by ti potom nešlo pracovať s ostatnými modelkami. Doporučujem stiahnuť hlavne Genesis3 to je najnovšia generácia modeliek a väčšina obsahu sa tvorí už len pre ňu, takže Genesis1 a 2 sťahovať ani nemusíš. Už v tomto štartovacom balíčku zadarmo máš jednu nahú a holohlavú modelku s ktorou môžeš skúšať pózy. Myslím, že je tam ešte aj nejaké základné oblečenie, vlasy a nejaká ukážková scéna. Už mám v tom trochu bordel a neviem čo bolo v základe a čo som doinštaloval neskôr. Každopádne základné skúšanie programu sa zaobíde bez kupovania vecí. Tie môžeš kupovať až potom. Renderovanie samozrejme určitý čas trvá. Záleží koľko toho máš na scéne. Mne tie obrázky v IRay rendereri v rozlíšení 800x800 pixelov trvali vyrenderovať tak okolo 5 minút. Pre fotobanky v nejakých 4000x4000 pixelov to počítam zaberie už nejaké hodiny.
Bananaboy

Příspěvekod PandaWild » 31. prosinec 2016 11:37

Myslíš že by se daly dělat své definice modelů? Např. u toho manažera nelze použít oblek, ten by byl zřejmý že je cizí práce.

A videa s tím asi nejdou, pohyb postav, co?
PandaWild

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse