Mimofotobanková tvorba

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 3. leden 2017 11:55

PandaWild píše:ToM se spíš asi ptá na to, jaký je rozdíl mezi MakeHuman (+Blender) a Daz3D ?

No veď rozdiel je v tom, že do Blenderu z MakeHuman naimportuje len mesh a musí urobiť všetko ručne. Textúry..., kostru... a všetky tie veci okolo toho.
Počítam, že model z MakeHuman by sa dal nejako napasovať v Daz3D na niektorú tú ich kostru a keby boli približne podobné proporcie modelu, tak by aj niektorá textúra sadla na MakeHuman model. Ale je to len moja čisto teoretická úvaha a možno to tak nefunguje a predstavujem si to ako Hurvínek válku. :lol:

A ak sa pýta na výsledok, tak z Daz3D je krásny od reality takmer nerozoznateľný výsledok a z Blenderu je taký, ako si to každý podľa svojich schopností upláca. Niekto to dokáže vymakať krajšie ako z Daz3D a niekto nie.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 3. leden 2017 12:13

Podle těch obrázků jsem myslel, že výstupem z MakeHuman je kompletní model. Takže asi ne a bez dopracování v Blenderu se to neobejde, co? Ale i tak ty ukázkové obrázky mají daleko např. k těm ukázkám co jsi vytvářel Ty v Daz3D.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 3. leden 2017 12:45

Tak pardon, opravujem, čo som napísal v predchádzajúcom príspevku. Písal som rýchlejšie, ako rozmýšlal. :lol: V MakeHuman sa dá priradiť aj kostra, pleť, oči a nejaké základné vlasy a oblečenie. Nie je to síce ani zdaleka také kvalitné ako v Daz3D, ale je to open source a vyvíjajú ho dobrovoľníci, takže sa na nich človek nemôže hnevať. Navyše ja mám v PC starú verziu MakeHuman 1.0.2 z pred troch rokov, kedy som si kúpil nový počítač a bol som žhavý do 3D modelovania. Na ich stránkach už majú verziu 1.1.0, takže možno za tie tri roky tiež pokročili a ponúkajú viac možností úprav. Tie modely na ich úvodnej stránke vyzerajú byť dosť dobré, aj keď je to asi len ťahák na prilákanie pozornosti. Dosť pochybujem, že by sa dali už robiť v MakeHuman tak kompletné modely. No ale kto vie?
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod ToM » 3. leden 2017 12:59

Díky oběma za objasnění. Co jsem narychlo pochytil, v MakeHuman byl export přímo do blenderu, ale není dále podporován (jestli jsem to pochopil dobře) MHX už tam není. Jde vyexportovat postava a zvlášť funkční kostra, ale dál už asi musí opravdu každý pokračovat sám. Teď jde spíš o to, kolik času to zabere, když v Daz3D se to nakliká během pár sekund. Teď už jen ty práva. Když si postavu v blenderu obleču sám, není co řešit ale nějaký čas to zabere. V mém případě by asi nešlo o detailní realisitcké postavy nebo portréty, spíš doplění scény.
Hodnocení: 0
ToM
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 3. leden 2017 13:28

U Daz3D je to hodne o čítaní licencií k jednotlivým 3D modelom a príslušenstvu. Najhoršie je, že k niektorým veciam som licencie ani nenašiel, takže treba vyberať také veci, ku ktorým licencie sú a ktoré oprávňujú použitie. Na Microstockgroup fóre radia, že je dobré nakupovať príslušenstvo na stránke https://www.renderosity.com. Tam je nejaká jednotná licencia pre všetky 3D modely
https://www.renderosity.com/marketplace ... -cms-13161
Pre nás je zaujímavý hlavne bod 3 a )

3) ALLOWED USES OF THE STANDARD LICENSE:

a) The Buyer may use the Product personally or commercially in the form of rendered images and the Buyer has not violated any other terms of the License. Examples of some allowable Buyer uses are: advertising, rendered images, marketing materials, website image, icons, logos, e-publications, illustrations, animations, greeting cards, stickers, mouse pads, coffee mugs, t-shirts, 2D rendered images for games or backgrounds.


A podľa neho by mal byť predaj na fotobankách v poriadku.

Pozor si treba dávať u vecí nakúpených inde a sledovať licenciu ku každému produktu. Bolo by dosť nemilé, keby si si strážil licencie ku každej hlavnej časti a dostali by ťa na nejakom malom prstienku, alebo náušnici, ktorá by nemala povolenie na predaj.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 3. leden 2017 13:49

"nakupovať príslušenstvo" - to mi připadá jako když se chlapi dali na oblékání Barbínek a nakupují jim nové oblečky. :lol:
+Bananaboy, +Hamin Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 3. leden 2017 14:06

Ja viem, že každý normálny chlap by tie modelky nahrával na fotobanky najradšej nahé. Ušetrilo by sa za oblečenie, nemuselo by sa báť, že niektorý zvršok nemá práva na predaj a ušetril by sa aj nejaký ten čas na renderingu. Obávam sa ale, že by sa to nestretlo s pochopením zo strany zákazníkov. :lol:
U renderu vo vírivke by tá nahota ešte prešla, ale nahatá slečna u telefónu v call centre, alebo businessmanka na rokovaní s rovnako nahými klientmi by už pôsobili viac než divne. :lol: :lol:
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod PandaWild » 3. leden 2017 14:21

No ... nevíš, možná jsi právě objevil díru na trhu, která by se mohla stát trhákem! :idea:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Miles » 3. leden 2017 14:37

Mrknul jsem na SS a běžně se rendery lidí nahrávají, třeba business model:

https://www.shutterstock.com/pic-424563 ... 5wDYNw-1-2

Nebo tyto siluety jsou zajímavé:

https://www.shutterstock.com/pic-511409 ... cD3yA-2-84
Hodnocení: 0
Petr
Miles
 
Příspěvky: 290
Registrován: 15. květen 2013 13:25

Reputace: +10

Re: Mimofotobanková tvorba

Příspěvekod Bananaboy » 3. leden 2017 14:45

3D nie je na fotobankách zakázané. Keď si tie modely človek sám vymodeluje, tak je to na 100% legálne. Predsa len u toho Daz3D je to trochu riziko, keďže to vytvoril niekto iný. Ale tie siluety sú dobrý nápad. Tam by možno modely z Daz3D ani nebolo poznať. ;)
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé