Slávim

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Slávim

Příspěvekod joncko » 6. leden 2020 19:54

TXX píše:
joncko píše:Tak po dlhšej dobe konečne pekný predaj... video na Shutru za 210 dolárov. Juchú :)


Můžeš prozradit námět? Animace, zvířata, lidi apod.


ja robím hlavne time lapse prírody... niečo v tomto štýle:
https://www.youtube.com/watch?v=itfZDaY-r64

Ale námety si musí každý hľadať tie svoje, aby ho to hlavne bavilo - lebo vtedy sú výsledky najlepšie ;)
+PandaWild Hodnocení: +1
joncko
 
Příspěvky: 45
Registrován: 2. listopad 2016 09:54

Reputace: +15

Re: Slávim

Příspěvekod ivusakzkrabice » 6. leden 2020 22:19

Jirik Rak píše:Ahojte,
jsem tu nový. Fotím několik let a přes vánoce jsem se rozhodl se zaregistrovat na několika fotobankách. Vybral jsem, co harddisk za ta léta dal a vybral cca 60 fotek. Šutr mi vzal samozřejmě polovinu. 3.1. jsem vydělal první čtvrťák. Do budoucna bych chtěl fotit témata s větším potenciálem prodejnosti nežli má ta nynější směska. Přesto, má cenu při registraci do dalších fotobank nahrávat toto portfolio znovu? Je tam nějaká šance, že se ještě něco prodá? Nebo mám energii šetřit na novou tvorbu. Mé portfolio: https://www.shutterstock.com/cs/g/Jirik+Rak

Díky za názor
Jiřík


Určitě nahrávat všude a hlavně si to zautomatizovat. Koukala jsem na obrázek motýla a chce to víc keywordů, doporučuji uvést i druh, ideální je to dát jeho latinské jméno do popisku. Využívám na to různé určovací skupiny na facebooku. Jo a od začátku vše do IPTC :) ;)
+Jirik Rak Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Slávim

Příspěvekod Painter » 7. leden 2020 09:14

joncko píše:
ja robím hlavne time lapse prírody... niečo v tomto štýle:


Krásný time lapse. Děláš fotky a pak z toho timelapse, nebo jen zrychluješ video? Timelapse mě hrozně baví ale prodeje z toho moc nemám. Snažím se šetřit závěrku, tak většinou natočím 30min video a zrychlím v AE. Ale není to ta správná cesta. Chce to hlavně hodně pěknou scénu (jako u všeho :))
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.173.1xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod Návštěvník » 7. leden 2020 10:16

Je vzdy volba zda setrit zaverku, nebo tocit timelapse. Timelapse je narocna disciplina. Tedy to kvalitni a zajimave. Dokonce se pri jeho nataceni snadno dostanete do rozporu s legislativou. To v tech pripadech, kdyz chcete zajistit zaroven nadhled a pohyb kamery v nocnich snimcich....
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod castyhost » 7. leden 2020 10:28

zaroven nadhled a pohyb kamery v nocnich snimcich....


co to je za disciplinu?
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:39a5:9731:3215:85xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod joncko » 7. leden 2020 11:26

Painter píše:
joncko píše:
ja robím hlavne time lapse prírody... niečo v tomto štýle:


Krásný time lapse. Děláš fotky a pak z toho timelapse, nebo jen zrychluješ video? Timelapse mě hrozně baví ale prodeje z toho moc nemám. Snažím se šetřit závěrku, tak většinou natočím 30min video a zrychlím v AE. Ale není to ta správná cesta. Chce to hlavně hodně pěknou scénu (jako u všeho :))


Ja robím v 99% prípadov fotky v RAW-e... kvalita výsledného videa je neporovnateľná oproti klasickému videu. Čo je trochu nevýhoda tak spracovanie je časovo náročnejšie. A šetriť uzávierku nemá podľa mňa zmysel - fotoaparáty zastarávajú pomerne rýchlo, takže skôr človek vymení fotoaparát kvôli tomu a nie že zodral uzávierku ;). To video v odkaze som robil v priebehu cca 3 rokov a spavil som okolo 150 časozberov, ktoré som skladal s cca 100-200 snímkov - čiže za 3roky som na časozberoch nacvakal cca 30 000 snímkov a to je nič ;).
Hodnocení: 0
joncko
 
Příspěvky: 45
Registrován: 2. listopad 2016 09:54

Reputace: +15

Re: Slávim

Příspěvekod joncko » 7. leden 2020 11:31

Návštěvník píše:Je vzdy volba zda setrit zaverku, nebo tocit timelapse. Timelapse je narocna disciplina. Tedy to kvalitni a zajimave. Dokonce se pri jeho nataceni snadno dostanete do rozporu s legislativou. To v tech pripadech, kdyz chcete zajistit zaroven nadhled a pohyb kamery v nocnich snimcich....


Pre mňa je voľba jasná - bežný úžívateľ na timelapsoch uzávierku nezničí ani keby sa veľmi snažil :)...
A ako myslíš ten rozpor s legislatívou u nočných snímkov? Nočný timelapse z dronom?
Hodnocení: 0
joncko
 
Příspěvky: 45
Registrován: 2. listopad 2016 09:54

Reputace: +15

Re: Slávim

Příspěvekod PandaWild » 7. leden 2020 12:47

Myslím že největší problém takových kvalitních přírodních timelapse (jako má joncko) není technika, ale že to vyžaduje mnohadenní túry po kopcích, vstávat před východem slunce a stanovat zahrabaný ve sněhu. Proto to není pro každého a sebelepší technika tomu nepomůže. Spíš o tom by se mělo bavit, než o použitém slideru.
+Chalabala, +Marsan Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Slávim

Příspěvekod Painter » 7. leden 2020 12:56

joncko píše:
Ja robím v 99% prípadov fotky v RAW-e...

jestli ještě můžu Čím fotíš? a vyplatí se jet jen videa? Překvapilo mě že máš v portfóliu na Šutru jen pár fotek ale docela dost videí. Na to z jakých lokalit jsou dělaná timelapse, vždycky bych tam alespoň jedno foto hodil.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.173.1xx

Reputace: 0

Re: Slávim

Příspěvekod Painter » 7. leden 2020 13:01

PandaWild píše:Myslím že největší problém takových kvalitních přírodních timelapse (jako má joncko) není technika, ale že to vyžaduje mnohadenní túry po kopcích, vstávat před východem slunce a stanovat zahrabaný ve sněhu. Proto to není pro každého a sebelepší technika tomu nepomůže. Spíš o tom by se mělo bavit, než o použitém slideru.


Paradoxně jediné time lapse co se mi prodalo bylo když jsem v kuchyni otevřel okno a natočil bouřkové mraky. Pak mám dost východů a západů slunce v celkem hezké krajině a nic (není to tedy kvalita jako joncko).
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.173.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé