Nikon fototechnika na prodej

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod duben » 12. leden 2020 19:36

Měním systém a tak prodávám svou Nikon výbavu. Třeba se tu někomu může něco hodit http://duben.org/tvorba/fotografovani/f ... -na-prodej
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod Host » 12. leden 2020 22:42

Zajímavé...
Který systém bude tentokrát ten šťastný?
Rozvedený jsem několikrát, ale s Canonem se věrně milujeme už 25 let... :)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod Sahbi » 13. leden 2020 06:56

Podle těch prodávaných ohnisek bych si skoro tipnul, že nový systém bude nějaký Micro 4/3. Takže Oly nebo Panasonic?
Hodnocení: 0
Sahbi
 
IP: 37.188.252.1xx

Reputace: 0

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod Sahbi » 13. leden 2020 07:00

Sahbi píše:Podle těch prodávaných ohnisek bych si skoro tipnul, že nový systém bude nějaký Micro 4/3. Takže Oly nebo Panasonic?


Prdlajs, on to bude Sony :D
+duben Hodnocení: +1
Sahbi
 
IP: 37.188.252.1xx

Reputace: 0

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod duben » 13. leden 2020 08:23

Sahbi má pravdu, bude to Sony. Nic menšího než fullframe nesplňuje kvalitou to co očekávám. A i ten Sony to měl hodně těžké mě přesvědčit. Pořád koketuju s tím jestli si nakonec nenechat doma alespoň D3s + 400 mm / 2.8. Přeci jen ten objektiv je opticky naprosto dokonalý.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod GreatWhite » 13. leden 2020 11:07

:) no ta 400 se bude těžko nahrazovat
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod duben » 13. leden 2020 11:49

Tak Sony ji má taky a je to úžasné sklo, jenom ta cena je pekelná. Ale ono nová 400mm od Nikonu stojí snad ještě víc.

Je pravda, že jen kvůlu tomu sklu má skoro smysl mít jedno dostatečně dobré tělo od Nikonu a vyjde to levněji, než kupovat 400mm na Sony. A vlastně ten Nikon pak nepoužívat na nic jiného. Koneckonců to je taky trochu možná varianta, které mi třeba zůstane na stole :)
+GreatWhite Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod Painter » 13. leden 2020 12:23

duben píše:...A i ten Sony to měl hodně těžké mě přesvědčit...

Co nakonec rozhodlo u té Sonky. Nějak nerozumím proč se zbavovat techniky za stovky tisíc a kupovat novou. Chápu když někdo (jako třeba já) má nějaký základ a pak zlepšuje. Ale když už máš techniku v takovéhle kvalitě, tak tomu nerozumím.
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 31.30.173.1xx

Reputace: 0

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod duben » 13. leden 2020 13:01

Rozhodla cena a možnosti té techniky s ohledem na velikost.

Nový Nikon D5 je cca 150 tis, bazarový 100+ tis a já tu Sony budu mít novou ještě levněji. Umí zároveň dobře video, bez batery gripu je to celkem malý foťák, který budu nosit hodně u sebe. Za poslední půl rok, co jsem měl na cestování a focení dětí Sony A7iii tak jsem toho nafotil asi víc jak za předchozí 2 roky. Protože velký foťák s velkými skly prostě vezmeš jen na pořádné focení, ale prošvihneš tak občas některé chvíle a momenty co by si pořádné fotky zasloužili.

Na portrétní focení je Eye-AF velký přínos, ale zase s tím, co jinak fotím, jsem zvyklý na perfektní AF systém za všech možných podmínek. A to prostě bezzrcátka nemají s výjimkou té Sony A9, ta ho má neuvěřitelný a plně srovnatelný s Nikon D5 nebo Canon 1DX Mark II. Jenže mít dva systémy a dvě top těla už mi přijde jako zbytečné plýtvání penězi. A protože Sony se cenou a přístupem docela snaží, jsou ochotní pomoct, poradit, zapůjčit hodně techniky a proti tomu Nikon když nemáš NPS vlastně s čímkoliv spíš obtěžuješ a jejich servisní středisko v ČR je něco neskutečně špatného (na profi techniku bez NPS), tak i tohle docela rozhodlo.

Pořád si nejsem úplně jistý jestli je to dobré rozhodnutí, ale snad jo :)
+admin Hodnocení: +1
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Nikon fototechnika na prodej

Příspěvekod Dusan » 13. leden 2020 21:41

A proc ne Z6? Já to vyřešil tím že mám Canon 5d mark IV a k tomu na cesty Fuji X-T20, sice se to prodražilo, ale Fujinka už se pomalu zaplatila jen z fotek z dovolených. Jakmile Canon udělá lepší bezzrcadlo, tak to zase sloučím asi v jednu sestavu. I když kdo ví, Fuji díky APS-C má zase úžasně malé objektivy, tak to bude dilema. :D
Hodnocení: 0
Dusan
 
Příspěvky: 139
Registrován: 4. duben 2017 12:06

Reputace: +40

Další

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé