shutterstock

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 14. leden 2020 19:18

Tohle bylo organizované jinak než na Getty. Také jsem to chtěl zkusit jako doplněk, ale čekal jsem až jak se to rozvine. Slibovali, že budou posílat nabídky přímo z okolí toho kterého fotografa, jinak by to nemělo ekonomický smysl. Jeden fotograf je z Prahy a druhý z Plzně, takže není možné to omlouvat odlehlou lokalitou. Krom úvodních keců už nikomu nic dalšího nepřišlo, takže tak. Dál jsem se o to už nezajímal.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 14. leden 2020 19:26

Tipuji, že pokud se to vůbec nějak rozběhlo, tak jenom v USA a některých zemích západní Evropy. To bychom totiž museli zaznamenat i nějakou reklamní kampaň zaměřenou na české firmy. O ničem takovém nevím a ani velcí odběratelé předplatného žádnou takovou nabídku nedostali.
+GreatWhite Hodnocení: +1
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 18. leden 2020 20:42

Po delší době jsem nahrála nějaká videa. Vyházeli mi téměř všechno, ačkoli na Adobe je schválili bez výjimky (proti jejich obvyklému zvyku, kdy povyhazovali značnou část). Vše prošlo i na jiných fb. Důvody byly
a)
Šum / artefakty / pixelace / posterizace: Klip obsahuje šum, komprimační artefakty, pixelaci nebo posterizaci, které jsou výrazné nebo negativně ovlivňují hlavní objekt/zaměření klipu.

b)
Snímková frekvence / Expoziční čas: V klipu se vyskytují problémy související se snímkovou frekvencí obrazu nebo časem expozice.

Chci se tedy pozeptat, jestli měl někdo v nedávné době podobný zážitek. Skoro to vypadá jako nějaká porucha přenosu (nebo rozostřené vidění editora či nějaké zdravotní problémy).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod Egeris » 19. leden 2020 10:30

Jo tohle jsou dva oblíbené důvody... a) jde vyřešit tím, že to video odšumíš (třeba DaVinci resolve to umí hezky). Pak to většinou projde. No s tím b) je to horší, to mi vyhazují v případě, že je video roztřesené či uměle stabilizované v SW. Na to jsou na šutru hodně hákliví.
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 436
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: shutterstock

Příspěvekod Host » 19. leden 2020 14:42

Bohužel to není s těmi objektivními důvody vyhazování tak jednoznačné. Mnohdy tak označili i videa, kde nic z vypsaných chyb nebylo přítomno. Kontroloval jsem si je na jiném počítači s kolegou jako supervizorem. Ani nemá smysl zmiňovat, že vznikla na velkém snímači za optimálních podmínek se standardním postprocesem. Napodruhé je vzali bez jakýchkoliv připomínek. Pravděpodobně používají nějaký soft, který cosi označí a editor by to měl na vlastní oči zkontrolovat. Jenže to neudělá a celou várku šmahem vyhodí - Debil :evil: Něco podobného funguje v nahrávání u Adobe. U fotek s opravdu malou hloubkou ostrosti se vás robot zeptá jestli to opravdu chcete nahrát, že jemu se to nelíbí. Editor potom vše zkontroluje a bez připomínek schválí. Na šutru se na to zřejmě editor mnohdy ani nepodívá... :?
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 19. leden 2020 14:51

Egeris píše:Jo tohle jsou dva oblíbené důvody... a) jde vyřešit tím, že to video odšumíš (třeba DaVinci resolve to umí hezky). Pak to většinou projde. No s tím b) je to horší, to mi vyhazují v případě, že je video roztřesené či uměle stabilizované v SW. Na to jsou na šutru hodně hákliví.
shalom3 vytváří animace, u ní jsou ty důvody spíš a) šum = artefakty způsobené příliš velkým stupněm komprese animace, b) snímková frekvence cílového videa neodpovídá frekvenci animace (projeví se že např. animace se mění střídavě po 1 a 2 snímcích) ... což už jsme dříve u shalom3 řešili. :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: shutterstock

Příspěvekod shalom3 » 19. leden 2020 17:25

Přesně tak, v mém případě jde stále o animace, nikoli o natáčená videa. Co se týká ukládání souborů vytvářených v různých programech do formátu videa, tak používám stále stejná nastavení jako u hromady videí, která byla schválena na Shutru i na jiných fotobankách.

Pando, ohledně té frekvence si vzpomínám, že jsi mi už jednou radil, snad se mi to podaří dohledat. Můžeš mi prosím jen napovědět, přes jaký program bych tu nesrovnalost mohla odhalit? (již dlouho dělám videa ve formátu mp4 s kodekem H.264 a jak říkám, problém nikdy nebyl)
A existuje nějaký program, který by mi zvětšil video tak, abych ho (aspoň výřez) viděla v poměru 1:1?

Stejně je divné, že ta videa na Shutru nikdy předtím nevyhazovali, i když stejně zpracovaná, a v tomto posledním případě je nevyhodili ani na jedné z dalších fotobank - ani jediné z nich. Kdyby tam závada byla, tak bych předpokládala, že by to museli odhalit i jinde. Spíš mám pocit, že je nějaká technická chyba v přenosu dat. S tím jsem se setkala i na jiných fb, kdy video bylo vyřazeno s poznámkou, že došlo k technickému problému a po opětovném nahrání bylo v pořádku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: shutterstock

Příspěvekod Ananásek » 19. leden 2020 17:54

Nevím co se to děje ale od rana žádný prodej .. to se ještě nestalo
Hodnocení: 0
Ananásek
 
IP: 193.165.236.2xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod TXX » 19. leden 2020 18:34

Zvykej si....vánoce už byly :roll:
Hodnocení: 0
TXX
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: shutterstock

Příspěvekod PandaWild » 19. leden 2020 19:43

shalom3 píše:...Pando, ohledně té frekvence si vzpomínám, že jsi mi už jednou radil, snad se mi to podaří dohledat. Můžeš mi prosím jen napovědět, přes jaký program bych tu nesrovnalost mohla odhalit? (již dlouho dělám videa ve formátu mp4 s kodekem H.264 a jak říkám, problém nikdy nebyl)
A existuje nějaký program, který by mi zvětšil video tak, abych ho (aspoň výřez) viděla v poměru 1:1?...
Zobrazit se to dá např. ve VLC přehrávači - když se nastaví nejnižší rychlost přehrávání 0.03, to je 1 snímek za vteřinu, tak by nerovnoměrnost pohybu měla být dobře viditelná. Je tam možné 2x zvětšení obrazu. Nejraději na to používám VirtualDub, tam se snímky dají krokovat plynule šipkami vlevo/vpravo a s filtrem Resize (příp. ještě s ořezem výřezu) obraz zvětšit.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

PředchozíDalší

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé