Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Re: Zeptejte se, na co chcete - Pond5 vám odpoví

Příspěvekod Návštěvník » 22. listopad 2019 21:14

Nemusí se to danit podle autorských práv, můžou to být klidně fotografické nebo grafické práce. Každopádně se příjmy sčítají, takže vešerý příjem nad 10tis. Nevím co tam máte u vás za experty, ale u nás se při příjmu peněz z EU podává souhrnné hlášení. Ale je fakt, že co FÚ to jiný názor, tady nerozhoduje zákon, ale člověk co tam sedí. ;)
Google taky posílá peníze z Irska je to americká firma.
Hodnocení: 0
Návštěvník

IP: 31.192.83xx

Reputace: 0

Příspěvekod Wood2 » 7. březen 2020 12:30

Zajímavé vlákno https://www.microstockgroup.com/pond5/h ... icseen#new - POND5 připravuje do budoucna unlimited stahování vybraného materiálu s názvem Hyperstock.com (zatím v nějaké pozastavené fázi) řada lidí se už teď odhlašuje, aby tam neměla žádné fotky, videa a podobně
Wood2

IP: 178.22.116.2xx

Příspěvekod Dusan » 7. březen 2020 13:27

Wood2 píše:Zajímavé vlákno https://www.microstockgroup.com/pond5/h ... icseen#new - POND5 připravuje do budoucna unlimited stahování vybraného materiálu s názvem Hyperstock.com (zatím v nějaké pozastavené fázi) řada lidí se už teď odhlašuje, aby tam neměla žádné fotky, videa a podobně

Díky za info, no pro mě už je teď Pond5 na zvážení. Fotky mi ročně udělaly jednotky dolarů a tak jsem smazal a jestli tohle spustí smažu i videa. Nevidím důvod podporovat zloděje. ;)

Unlimited stahování je pro mě totální nesmysl. Něco jako že zakazníci jim platí členství kvůli obsahu, který oni nevytvořili a když by nám z toho nic nedali, tak to ani nezjistíme :D

Je vidět, že se jim nedaří a neví kudy dál. Takto už padl Dollarphotostock, skoro Depositphotos když jim zmizela polovina obsahu a další.

Oni nás do toho budou dál tlačit i ostatní, ovšem to už postradá smysl to dělat. Podle mě to povede k dalsímu propadu výdělků. Jenom nechápu kam to směřuje, vzhledem k tomu že se pořád vše zdražuje, obzvlášť služby a do toho inflace. V dnešní době koupím fotku za 7Kč a kafe ze 50-70Kč...? :?
Dusan

Reputace: +8

Příspěvekod shalom3 » 7. březen 2020 15:18

Něco podobného vzniklo už loni na motionelements. Prodeje jsou naprosto netransparentní, tabulka s nějakými ciframi se objeví jednou za čtvrtletí. Vůbec není zřejmé, co a kdy se prodalo. Také tuto "obchodní politiku" považuji za nehoráznost, nechávám tomu ještě toto čtvrtletí a pak bye bye.
shalom3

Reputace: +730

Příspěvekod Host » 8. březen 2020 20:55

Absolutně se mi v poslední době překopala struktura prodejů, ale výsledná částka je stále plus mínus stejná. Některé prodeje spíš naštvou, než potěší, ale je jich zase o trochu víc. Koneckonců podobně funguje - nefunguje Istock - Getty. Smysl má sledovat jen tu částku, která přijde každý měsíc na účet.
Host

IP: 85.163.114.xx

Příspěvekod Wood2 » 9. březen 2020 12:46

Na Motionelements jsem měl staženo za dané období 98 videí a výdělek 51 dolarů - spolupráci jsem ukončil
Na Storyblocks ještě horší výsledek s výdělkem než Motionelements. Také jsem ukončil spolupráci. A to slibovali, že pro contributory vytvoří nějaký fond. Je zajímavé se podívat plans a pricing https://www.videoblocks.com/pricing
Wood2

IP: 178.22.116.2xx

Předchozí

Zpět na Pond5