Coronavirus vs. microstock

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Pavson » 14. duben 2020 22:42

Navíc daně platíme všichni a pokud stát dá tuhle možnost tak jen hloupej toho nevyužije.. když přijde kontrola tak já mám vše v pořádku ..
Hodnocení: 0
Pavson
 
IP: 46.135.85.1xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Host » 14. duben 2020 23:21

Přesně tak. ;)
Díky tomu tady zase budeme číst spoustu dotazů na to jaký fotoaparát by si někteří měli za ty peníze koupit a jak s tím novým foťákem prorazit ve fotobankách. Když jim teda ten hodný Babiš na ten foťák prachy dal... :)
Já už na foťák prdím, já si za to koupím rum :D nebo olovo... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod kolemjdouci » 15. duben 2020 05:59

No tak pokud toto je prokazatelne, tedy odmitnuti projektu bylo alespon emailem, tak asi jo, ale stejne bude vyhledove kontrolicka. A v poradku ucetnictvi ma malokdo, i kdyby slo o jednu korunu chyby v zaokrouhlovani. Takovy maj narizeni. Za posledni roky vim jen o jedine kontrole, ktera nenasla chybu. A zamyslete se treba nad timhle (treba webari co si fotak hodi do nakladu), jestlipak to tak delate - fotak 30000,- a objektiv 30000,-. Fotak bez objektivu je (az na extremni vyjimky k nicemu), tedy objektiv je zhodnoceni zarizeni (fotaku), a tedy jej pak musite odepisovat (elektronika 3 roky). Pokud to nedelate a hodite to do nakladu najednou (aka jednorazovy odpis) i kdybyste meli ty dve veci na ruznych fakturach s ruznym datumem, okradli jste toho chudacka, coz v tomto modelovem pripade dela pri liearnim odpisu zaklad 40000 (2/3 ze 60k), tedy 6000 na danich. Pokud jste to udelali pred vice lety, budou po vas chtit tech 6000,- plus penale (0,05% denne, max 5%, tedy 300,-). 300,- neni tak hrozny, ale 6000 zakladu uz muze pohnout socialnim a zdravotnim a to vsechno budete muset predelat a doplatit (zase drobne, ale u vsech instituci budete muset udelat opravne priznani).

Samozrejme nechci nikoho zrazovat, opravdou pouze varuji, kazda koruna, kterou tomu zlodeji kdo vyskubne je naprostem poradku. Hodne bude zalezet i na mistnim FU. Ale u nas vymenili pred dvema trema lety reditele za to, ze rozdaval malo zajistovaku a novej jich seka zaloba nezaloba desitky a jak uz jsem napsal vede to stylem "kontrola si na sebe musi vydelat".
Hodnocení: 0
kolemjdouci
 
IP: 95.85.215.xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Host » 15. duben 2020 07:24

To je zase straseni. To by bylo teda lepsi jit rovnou na pracak aby mne nahodou nekontrolovali... Clovek, ktery je jeste dnes naplno OSVC se uz vetsinou jen tak neceho nelekne. Oni budou mit soudruzi nejaky cas jine starosti nez buzerovat nestastniky co jim predtim dali almuznu.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod basti » 15. duben 2020 08:28

Někdo na ty astronomické dluhy, co teď vláda naseká, vydělat musí a OSVČ a malé podniky jsou jasný kandidát na největší ždímačku - narozdíl od korporátu totiž nemají kapitál na úplatky ani právní oddělení.

OSVČ ručí celým majetkem a případný průser vážně není sranda. Je to reálné a strmě rostoucí riziko. Míra úřední buzerace poslední roky raketově roste a kdo tvrdí že ne, je prostě úplně mimo.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod kolemjdouci » 16. duben 2020 08:52

BASTI, presne tak. A nechci rikat, ze jsem to rikal, ale rikal jsem to. Uz to ma i pojmenovani - uverovy podvod. A sazbu. 8micku. Nojo, jsem uz starej pardal a praktiky rudejch svini pamatuju jeste za Hnusaka.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-n ... paign=null
Hodnocení: 0
kolemjdouci
 
IP: 95.85.215.xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Egeris » 16. duben 2020 09:15

Tohle mě pobavilo

Těm, kdo bonus dostali, aniž na to měli nárok, může podle advokátky Terezy Drastichové finanční úřad dodatečně vyměřit daň ve výši neoprávněně vyplaceného bonusu.


Nejprve s velkou slávou jakože "pomáhají" chudákům OSVČ, aby si to z nich pak postupně vytahali zpět. Hlavně, že volební preference rostou. :lol:
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 436
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Návštěvník » 16. duben 2020 09:18

kolemjdouci píše:BASTI, presne tak. A nechci rikat, ze jsem to rikal, ale rikal jsem to. Uz to ma i pojmenovani - uverovy podvod. A sazbu. 8micku. Nojo, jsem uz starej pardal a praktiky rudejch svini pamatuju jeste za Hnusaka.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-n ... paign=null


Pěkný článek, ale jedná se o bankovní úvěry, což s fotobankéři moc nesouvisí.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod basti » 16. duben 2020 09:20

No už je to tady https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-n ... let-100215 - pro Návštěvníka - sjeď si krapet dolů a dočti to celé :D

Takže buď vás nějaký udatný soused napráská (u nás naposledy v únoru) nebo si FÚ nastaví nějaké benchmarky jako změny ve fakturaci, výdělku atd. - zejména pokud jste plátci DPH - a můžete jenom zírat jak budete zpětně po 2-3 letech "podávat vysvětlení".
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Coronavirus vs. microstock

Příspěvekod Egeris » 16. duben 2020 09:22

Návštěvník píše:
kolemjdouci píše:BASTI, presne tak. A nechci rikat, ze jsem to rikal, ale rikal jsem to. Uz to ma i pojmenovani - uverovy podvod. A sazbu. 8micku. Nojo, jsem uz starej pardal a praktiky rudejch svini pamatuju jeste za Hnusaka.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/za-n ... paign=null


Pěkný článek, ale jedná se o bankovní úvěry, což s fotobankéři moc nesouvisí.


Ale ta jednorázová pomoc 25k, o které se tam píše, už s nimi souviset může...
Hodnocení: 0
Egeris
 
Příspěvky: 436
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé