Wirestock

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Program na popis fotek a další dotazy.

Příspěvekod Začátečník » 21. květen 2020 07:41

Zdravím. Začal jsem před rokem se Shutterstockem a během roku jsem tam nasázel 600 fotek. Ve volných chvilkách, nebral jsem to moc vážně. Už delší dobu mám prodeje průměrně 30 fotek za měsíc,tak jsemsi řekl že trochu přitlačím a naberu si další fb. Udělal jsem ale chybu,popisy jsem vytvářelaž na webu, takže všechno znova anebo složitě kopírovat ze šutru, ale každopádně musím do budoucna fotky katalogizovat a popisovat offline tak, aby se pak řešilo jenom odeslání a enter. Můžete mi někdo poradit vhodný program pro tuto práci? Zoner nevyhovuje.Jde mi např. o snadné seřazení klíčových slov a dosažení toho,aby zůstalo zachováno toto seřazení i v FB.
Ještě bych se zeptal k dreamstime-tam rozliišují ještě popis a název, tak aby i toto uměl.
No a závěrem ještě k dreamstime.mají tam defaultně zaškrtnutý možný prodej licence, i když za dost, tak to nechci. Jak to chodí? Když je zájemce o licenci tak se zeptají, nebo jednoho dne prostě zjistíte že fotka už vám nepatří?
Děkuji.
Hodnocení: 0
Začátečník
 
IP: 213.195.235.xx

Reputace: 0

Re: Wirestock

Příspěvekod castyhost » 21. květen 2020 07:55

30 prodeju na SS bude tak + 20 dalsich prodeju na vsech prodavajicich (10_??) fb dohromady, jestli to za tu namahu stoji

fotka ti patri porad, porad prodavas licence, jen nekdy rozsirenou...napr kupujici, muze reprodukci tvyho dila prodavat na svym vyrobku, hrnky, tricko, obal knihy
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: Wirestock

Příspěvekod Začátečník. » 21. květen 2020 08:33

Děkuji. A v čem dělat ty popisy a klíčová slova. Třeba v Zoneru je mám podle relevance, ale v adobe stocku se zpřeházejí a musím je tam znovu řadit na webu, což je vopruz velikej, navíc chtějí ještě název, nejen popis.Chtěl bych to prostě mít připravené, udělat to jak přijdu z focení domů a navalit to tam jednou za měsíc.
Hodnocení: 0
Začátečník.
 
IP: 213.195.235.xx

Reputace: 0

Re: Wirestock

Příspěvekod Sahbi » 21. květen 2020 08:38

Popis a KW uděláš klidně ve windowsu, když klikneš pravým myšítkem a najedeš na info. Dá se tak udělat i série najednou.
Hodnocení: 0
Sahbi
 
IP: 2a00:1028:8388:474e:d46e:9049:bed:efxx

Reputace: 0

Re: Wirestock

Příspěvekod Začátečník » 21. květen 2020 08:40

Dík, zkusím jestli se nebudou po nahrání na fb přehazovat.
Hodnocení: 0
Začátečník
 
IP: 213.195.235.xx

Reputace: 0

Re: Wirestock

Příspěvekod Bananaboy » 21. květen 2020 08:40

Nástroje na popis fotografií.

StockSubmitter - https://stocksubmitter.com
Asi najlepší a najpoužívanejší program na popis fotografií, ilustrácií a videí. Veľa z nás ho tu používa a sme s ním veľmi spokojní.

Xpiks - https://xpiksapp.com
Tiež veľmi dobrý program. Podľa mňa je užívateľsky trochu prehľadnejší a prívetivejší, takže vhodný pre tých, ktorým sa StockSubmitter zdá moc zložitý.

Pri predaji licencie na práva na Dreamstime ti príde e-mail. Takže sa môžeš rozhodnúť či predať, alebo nepredať. Ak predáš, tak musíš fotku zmazať z ostatných fotobánk a nesmieš ju viac nikde predávať.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Wirestock

Příspěvekod Hamin » 21. květen 2020 09:44

Já na hromadný popis a tagování fotek používám právě zmiňovaný Zoner a nemám s tím žádný problém. V Zoneru u fotky napíšeš název, popis a keywords vložíš oddělené čárkou dle relevance a tak jak je vložíš, tak i zůstanou seřazené a fotobanky toto akceptují a i v Adobe Stock, kde si dost hrajou na prvních 5 nejdůležitějších keywordů, jsou řazeny po uploadu tak jak jsi je k fotce přiřadil.
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Wirestock

Příspěvekod GreatWhite » 21. květen 2020 10:17

Hamine který Zoner na to používáš? Mě se to v 18 při nahrání na adobe všechno zrcadlově otočí a první klíčové slovo je poslední :D nevím, jestli nedělám něco blbě anebo to starší verze takto nemrší automaticky
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Wirestock

Příspěvekod shalom3 » 21. květen 2020 11:33

Co se týká pořadí kw na fotobankách, myslím, že shutterstock si je přehazuje. Nekontroluji to systematicky, nicméně jsem si všimla, že na prvních místech u některých obrázků se objevily kw, které tam nikdy nedávám.
K titulku/popisu u Dreamstime - řeším tak, že titulek zkopíruji do popisu a přidám nějaké slovo navíc.
Jinak také doporučuji tytéž nástroje, co Bananaboy.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Wirestock

Příspěvekod Návštěvník » 21. květen 2020 12:53

Hamin píše:Já na hromadný popis a tagování fotek používám právě zmiňovaný Zoner a nemám s tím žádný problém. V Zoneru u fotky napíšeš název, popis a keywords vložíš oddělené čárkou dle relevance a tak jak je vložíš, tak i zůstanou seřazené a fotobanky toto akceptují a i v Adobe Stock, kde si dost hrajou na prvních 5 nejdůležitějších keywordů, jsou řazeny po uploadu tak jak jsi je k fotce přiřadil.

Nene. Mám aktuální verzi, Divil jsem se, když se mi na adobe stock objevila divná slova na začátku.Třeba si popíšu v Zoneru 5 fotek stejně, čili hromadný popis, kw a vše. Zoner neprotestuje, takže je to zcela jistě ve všech označených stejně. Uplouduju je a ve dvou se to zpřehází.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 213.195.235.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé