Upload na iStock

Re: Upload na iStock

Příspěvekod Hamin » 21. květen 2020 13:48

honza286 píše:Bohužel istock je s výdělky tristní delší dobu...Osobně jsem asi před cca 2 měsíci začal nejprve nahrávat lepší fotky na eyeem (v současnosti asi nejrozumnější přístup na Getty Images) a pouze to, co neprojde na eyeem do partner collection (tedy na getty) dávám i na istock. Přece jen prodeje za 0,1 USD i mnohem menší částky jsou asi nejen pro mě silně demotivující :(

Jen bacha na to, že upload fotek z EyeEm v rámci partnerství s Getty je pozastavený. Resp. EyeEm vybrané fotky do Getty posílá, ale Getty je nezahrnuje aktuálně do portfolia z nějakého neurčitého důvodu.. Tak třeba ty lepší kousky na Getty ani vůbec nemáš.. :roll:
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Reputace: +82

Příspěvekod honza286 » 21. květen 2020 14:10

Hamin píše:
honza286 píše:Bohužel istock je s výdělky tristní delší dobu...Osobně jsem asi před cca 2 měsíci začal nejprve nahrávat lepší fotky na eyeem (v současnosti asi nejrozumnější přístup na Getty Images) a pouze to, co neprojde na eyeem do partner collection (tedy na getty) dávám i na istock. Přece jen prodeje za 0,1 USD i mnohem menší částky jsou asi nejen pro mě silně demotivující :(

Jen bacha na to, že upload fotek z EyeEm v rámci partnerství s Getty je pozastavený. Resp. EyeEm vybrané fotky do Getty posílá, ale Getty je nezahrnuje aktuálně do portfolia z nějakého neurčitého důvodu.. Tak třeba ty lepší kousky na Getty ani vůbec nemáš.. :roll:

Ty fotky nahrávám i na jiné fotobanky, kde jsou ty výdělky za prodanou fotku přece jen o něco lepší - takhle to má asi většina lidí, co nahrává na eyeem kvůli tomu, aby se takhle dostali na getty. Takže pokud getty aktuálně nepřidává fotky z eyeem do své kolekce, tak škodí jen sami sobě - ty fotky si kupující koupí někde jinde (např. přímo na eyeem). Ty prodeje za 3 centy apod. můžou být v souhrnu zajímavé pro někoho, kdo fotí fotky, kterých se prodají stovky měsičně, já fotím fotky krajiny (cestovatelské fotky) a u nich prostě takové počty prodejů nejsou příliš reálné, takže čistě hypoteticky, když se prodá např. fotka jednou na Adobe za 0,9 USD, tak by se na istocku musela prodat 30x, aby byl stejný výdělek. To už nemluvím o Alamy, kde jsou ty výdělky za prodanou fotku ještě mnohem vyšší.
honza286

Reputace: +24

Příspěvekod Hamin » 21. květen 2020 20:14

Já jsem to právě nedávno řešil přímo s EyeEm. Mám v partner kolekci na EyeEm 630 fotek a v mém portfoliu v Getty, které je importované z EyeEm asi jen 230 fotek. Už asi 3 měsíce tam více z EyeEm nepřibylo.
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Příspěvekod Koblihate » 22. květen 2020 04:05

Už je to na učtu :)
Koblihate

IP: 185.236.161xx

Reputace: 0

Příspěvekod ivusakzkrabice » 24. květen 2020 15:17

Koblihate píše:Už je to na učtu :)

Taky dorazilo. Dík za info.
Měla jsem krapet obavy, protože úplně první výplata a ten iStock je prostě divnej :D
ivusakzkrabice

Reputace: +383

Příspěvekod Fauren » 24. květen 2020 19:11

co s ním zas je.. Fotky mi schválí do 3 4 dnů ale videa mi tam těď visí už 15 dní .. :?
Fauren

Reputace: +14

Příspěvekod honza286 » včera, 07:38

Hamin píše:Já jsem to právě nedávno řešil přímo s EyeEm. Mám v partner kolekci na EyeEm 630 fotek a v mém portfoliu v Getty, které je importované z EyeEm asi jen 230 fotek. Už asi 3 měsíce tam více z EyeEm nepřibylo.

Schválně jsem si dohledat ty moje fotky z eyeem na getty - nemám tam sice všechny, které jsou na eyeem v partner collection (možná to ještě přebírají v getty nebo mají obvyklé technické problémy), ale nejnovější fotku na getty jsem na eyeem nahrával zhruba před týdnem.
honza286

Příspěvekod Hamin » včera, 09:05

Tak to já tam mám jen samé staré fláky :D

A všiml jsi si, že fotky v GETTY importované v rámci partner collection z EyeEm jsou totálně překlíčované ?
Hamin

Příspěvekod honza286 » včera, 09:25

Všiml, ty titulky (názvy) fotek ale mění už samotné eyeem a getty to pak změní znovu, ti změní i klíčová slova...Např. v Eyeem mám jednu fortku s původním názvem "Rysy, Ladovy stit and Pysny stit in Vysoke Tatry mountains in Slovakia during autumn day with clear sky", Eyeem z toho vyrobilo titulek fotky "Low angle view of mountain against sky" a getty to vyšperkovalo ma "Scenic view of Rocky mountains against sky"...A z jiné podzimní fotky z Tater zase Getty vyrobilo název fotky "Scenic View Of Snowcapped Mountains Against Sky", přitom na té fotce není po sněhu ani památky...Klíčová slova si getty vybírá jen ty, které zná jejich dost zoufalý slovník (zřejmě - totéž co istock...), ještě tam některá svá přidají a ke každému přidají ještě photos...Perla u té jedné mojí fotky je klíčové slovo "Photography Photos". Ale ta původní klíčová slova nebo název tam zřejmě nějak skrytá jsou, protože mi jde na getty dohledat u té první uvedené fotky i podle těch Rysů.
honza286

Předchozí

Zpět na iStock