Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 19. květen 2020 18:03

Zkus pár kousků, které považuješ za dobré, doplnit o nějaká velice úzce související slova. Pak si je dej do nějaké sady a sleduj, jestli a nakolik to zvýší prodeje. Následně se můžeš rozhodnout, jestli to má smysl.
Osobně si myslím, že má větší smysl dávat co nejvíce relevantních kw a pokud už vyčerpám vše, tak raději se nesnažit o těch 50 za každou cenu - ve vyhledávání to může působit nepříznivě (něco jako když se hledá jedno zrnko hrachu v pěti litrech polévky ;) ).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4478
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1043

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ivusakzkrabice » 19. květen 2020 18:40

Majk88 píše:Hmm dívám se na to tak je to takové naprd ty moje popisky a kw...otázka jestli to celé začat předělávat a přepisovat...Jestli to na to bude mít nějaký vliv, když ty popisy a kw upgraduju....Teď vše co nahrávám nové se snažím dělat poctivě a dobře...snad :) ...


Zkus to u pár fotek a uvidíš, ono je to takové přešoupávací myší, takže přesuň 2 až 5 nejdůležitěších slov nahoru a uvidíš. Trochu problém mám u AS, když jsou keyword dvě slova. Asi před půl rokem jsem něco hledala a zjistila jsem, že když při vyhledávání dám jen jedno slov z těch dvou, co jsou spolu, tak mi to nic nevyhledalo, takže já doporučuji jednoslovně..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod hanse » 20. květen 2020 09:43

Tak mám poslední výsledky - Xiaomi Mi A3 shrnutí 4K videa schválily/celkem:
Shutterstock 4/8 (3x noise/artifacts, 1x camera stabilization)
Adobe stock 7/8 (1x Image quality)
Dreamstime 8/8

Poznámka: videa jsem v Davinci Resolve jen lehce doostřil a využil funkci stabilize
+Bananaboy, +Fauren Hodnocení: +2
hanse
 
IP: 88.103.23.xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod basti » 20. květen 2020 12:27

Nulové prodeje jsou divné, na Adobe mám asi necelých 700 fotek (ach ti prima editoři na Fotolii...) a prodává s pořád něco - staré i nové. Ne moc, ale prodává. Keywords speciálně pro Adobe nijak neřeším, prostě to tam nahrnu a čau.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Berunin » 20. květen 2020 14:41

Jo ,já mám na Adobe ani ne 30 vektorů a taky se od nového roku něco prodalo...
+zdenat5 Hodnocení: +1
Berunin
 
Příspěvky: 54
Registrován: 5. říjen 2019 21:40

Reputace: +23

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Berunin » 21. květen 2020 20:05

Zdravím. Možná je to všem zde jasné a já budu za troubu ale stejně se zeptám :D .Není mi jasné pořadí "nejlepších snímků" v portfoliu tvůrce ,třeba na šutru. Že se prodaný snímek tlačí nahoru i na úkor čerstvých beru,ale mám snímky které sou jedny z prvních a nikdy se neprodaly a stejně se derou nahoru i nad prodané. :?: Jde mi o ten mechanismus oblíbenosti , dělá to šutr ? nebo kupující uložením snímku a potom možnou koupí? Nebo jen tím že na obrázek klikne a zhlédne ho... ? Dík
Hodnocení: 0
Berunin
 
Příspěvky: 54
Registrován: 5. říjen 2019 21:40

Reputace: +23

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Egeris » 22. květen 2020 08:22

Podle mě je to kombinace těch věcí, tzn. kolikrát se prodal, kolikrát si ho někdo prohlídl a nebo uložil do oblíbených. Ale těžko říct, jak to funguje přesně, nikde to není specifikované. Taky mám v těch TOP fotkách hodně věcí, které se nikdy neprodaly.
+Berunin Hodnocení: +1
Egeris
 
Příspěvky: 438
Registrován: 21. duben 2017 06:33

Reputace: +104

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Berunin » 22. květen 2020 08:36

Děkuju asi máš pravdu ,je škoda že to není někde definované..
Hodnocení: 0
Berunin
 
Příspěvky: 54
Registrován: 5. říjen 2019 21:40

Reputace: +23

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 22. květen 2020 09:44

Není to definované záměrně. Jednak fotobanky ty algoritmy neustále mění, ale hlavně - prozrazením kritérií by se fotobankéři zaměřovali na splnění těch kritérií (aby měli větší šanci ukázat se kupci) a to by snižovalo celkovou hodnotu nabízené databáze. Např. nějaké plusové body fotka dostává jako novinka (první měsíc nebo tak nějak) - fotobankéři by na to mohli reagovat rušením starých fotek a jejich novým vystavením, což by pro fotobanku byl mínus. Ze stejného důvodu fotobanky skryly počty prodejů a žebříčky vyhledávání slov - protože fotobankéři se zaměřovali na žádanější tvorbu a fotobanka má pak málo pestrou nabídku.
+Berunin Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Návštěvník » 23. květen 2020 21:21

Zkoušel někdo nahrát oskenovaný negativ? Berou?
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 89.103.152.xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron