Photodune všeobecně

Diskuse o ostatních - menších - fotobankách, jako je CanStockPhoto, Depositphotos, StockFresh, CutCaster, YayMicro a další

Photodune všeobecně

Příspěvekod Hamin » 11. duben 2013 08:11

Ahoj,
v hlavní sekci, kromě SS, DT, FO atd... mi chybí sekce pro dotazy, týkající se low earner fotobank, tak zakládám zde :D

Hledám na Photodune v návodech postup, jak uploadovat fotky s MR přes FTP a nic moc jsem nenašel. Při postupu uploadu přes FTP je napsáno, že když vložím MR do složky MODEL RELEASES a příslušné fotky s modelkou do složky PHOTOS mělo by to projít. Nebo je to jinak ? Můžete mi prosím někdo, kdo s tímto má zkušenost poradit postup ? Nerad bych uploadoval várky fotek, aby mně je po týdnu zamítli, pro chybný MR apod... Díky ;)
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod admin » 11. duben 2013 08:20

Sekce pro ostatní fotobanky tam byla, jen jsem mu nenastavil práva, tak se nezobrazovala. Napraveno, přesunuto. Díky za upozornění.
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Artush » 11. duben 2013 08:22

No mě to tak prochází, nahraju různé fotky a pokud je potřeba model release, tak ho dám na ftp do složky MODEL RELEASES a oni si to spárují.
Hodnocení: 0
www.artushfoto.eu
https://www.instagram.com/artushfoto.eu/
www.facebook.com/artushfoto.eu
Uživatelský avatar
Artush
 
Příspěvky: 84
Registrován: 9. duben 2013 19:16
Bydliště: Europe

Reputace: +6

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Hamin » 11. duben 2013 10:13

OK. Díky za info. Tak to taky zkusím a doufám, že se s tím poperou.
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Hamin » 11. duben 2013 19:13

Poprali 8-)
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Hamin » 17. duben 2013 13:23

Nevíte někdo, kde v Photodune, najdu složku, ve které jsou HARD REJECTED zamítnuté fotky? Jstli tedy taková složka existuje :) Našel jsem pouze složku, kde jsou SOFT REJECTED...

Naposledy jsem uploadnul 140 JPG ilustrací a v ONLINE mám 60 kousků, v Soft rejected asi cca 8 kousků a kde je zbytek 72 ilustrací ? V Pending už taky není..
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Hamin » 15. květen 2013 14:27

Při uploadu vektorů na GraphicRiver, je potřeba uploadnout Thumbnail o rozměru 80x80. Jak to řešíte ? Chápu dobře, že by se mělo jednat jen o výřez z části ilustrace, nebo musím celou ilustraci zkonvertovat do 80x80 ? To se pak ale náhledový obrázek deformuje.. :?: :?:

A co bych měl zaškrtnout u možnosti "LAYERED yes, no" při uploadu ? To se mě ptají, jestli je vektor uložen i s vrstvama, nebo je vektor uložen s již sloučenými vrstvami ?
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Bananaboy » 15. květen 2013 18:33

Hamin píše:Při uploadu vektorů na GraphicRiver, je potřeba uploadnout Thumbnail o rozměru 80x80. Jak to řešíte ? Chápu dobře, že by se mělo jednat jen o výřez z části ilustrace, nebo musím celou ilustraci zkonvertovat do 80x80 ? To se pak ale náhledový obrázek deformuje.. :?: :?:

A co bych měl zaškrtnout u možnosti "LAYERED yes, no" při uploadu ? To se mě ptají, jestli je vektor uložen i s vrstvama, nebo je vektor uložen s již sloučenými vrstvami ?


Na GraphicRiver musíš spraviť dva typy thumbnailov. Jeden o šírke 590 pixelov, na výške nezáleží. Tie sa robia celkom v pohode ako dávková zmena veľkosti napríklad v Zoneri. Druhý typ thumbnailu je spomínaných 80x80 pixelov. Tam sa musíš rozhodnúť. Ak je ilustrácia jednoduchá, tak spravíš štvorcový výrez z celej ilustrácie. Ak je ilustrácia zložitejšia, tak spravíš výrez z niektorej jej časti. Napríklad ak máš nejaké ikonky, tak do thumbnailu vyrežeš dajme tomu len jednu ikonu, lebo všetky ikony by nebolo na takom malom náhľade vidno. Potom to už ide ľahko. V editore opäť dávková zmena na 80x80 pixelov. A aby tej strandy nebolo málo, tak si treba dať pozor, aby ten 80x80 pixelový thumbnail nemal viac ako 50kB. Ja som si takto dávkou spravil prvých 100 ilustrácií a teraz ich postupne nahrávam.

Čo sa týka LAYERED, tak ja dávam "Yes". Prvých pár ilustrácií som dal "No", ale teraz už dávam len "Yes". Ono to viac sedí na tie Photoshopácke templaty, ktoré tam niektorí dávajú. Pri vektoroch je to viac-menej jedno. Každý objekt sa predsa vytvorí v samostatnej vrstve, tak mi príde lepšie uviesť tam "Yes"

Keď tak sa môžeš pozrieť na moje portfólio, aby si videl ako som spravil tie náhľady. Ešte tam nemám moc ilustrácií, lebo nahrávanie je poriadne ťažké. Chcel by som tam napchať celé svoje 500 kusové portfólio. Snáď to do konca roka stihnem. Nahrávanie je ťažké, ale oplatí sa. Predaje sú časté a odmeny dosť vysoké aj pre neexkluzívnych.

Tu je môj profil. Ak chceš, môžeš dať "Follow". ;) Tým si ťa budem môcť dať aj ja do obľúbených a pozrieť sa na tvoje práce, keď ti niečo schvália.

http://graphicriver.net/user/Bananaboy

a tu portfólio

http://graphicriver.net/user/Bananaboy/portfolio
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Hamin » 16. květen 2013 07:55

Díky za informace.
Nejdříve jsem na Photodune nalil všechny mé fotky a všechny ilustrace v JPG verzi.
A teď chci právě protlačit na Graphicriver, těch mých pár vektorů, co jsem kdysi vytvořil :) Slyšel jsem, že právě prodeje vektorů v GR jsou docela OK.
Koukal jsem, že spousta autorů, přikládá do ZIP balíčku pro zákazníka verze v EPS, AI a taky JPG verzi ilustrace. Zkusím to taky, mohlo by to mít vliv na prodej.
Zatím mám schválenou jen jednu vektorovou ilustraci. Zrovna do této jsem po schválení, přidal balíček ZIP s EPS, AI a JPG, ale u ilustrace, je stále psáno, že obsahuje jen EPS verzi. Zkusím se optat na supportu :|

Můj profil: http://photodune.net/user/hamikus
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Photodune všeobecně

Příspěvekod Bananaboy » 16. květen 2013 09:27

Vektory idú na GraphicRiver celkom slušne. Ty si sa zaregistroval zhruba v tom istom čase ako ja a máme rovnako 14 predajov. Pritom ty máš 929 súborov a ja len 36. Z tohoto rozdielu môžeš získať približnú predstavu o koľko sa vektory predávajú viac. Počítam, že keď tam dostanem celé vektorové portfólio, tak by sa z GraphicRiver mohol stať celkom dobrý konkurent Shutterstocku. :D

Zipy nahrávam tie isté, ktoré mám vytvorené pre Fotoliu, DepositPhotos a Canstock, čiže JPG+EPS. Už samotné vytváranie špeciálnych thumbnailov je vopruz a keby som mal vytvárať aj špeciálne zipy, tak to by už bolo na kazajku. :lol:

Včera som ešte zabudol napísať, že pri ilustráciách, ktoré obsahujú sample text budeš musieť vytvoriť textový "help file" a zapakovať ho do spoločného zipu s JPG a EPS. Do neho budeš musieť napísať o aký font sa jedná a pridať linku na stránku, kde si ho zákazník môže stiahnuť. To isté, čo napíšeš do help file, musíš uviest aj v políčku "Description" pri nahrávaní. Ale to viac-menej záleží od editora, ktorý to kontroluje. Už mi pár ilustrácií so sample textom prešlo aj bez "help file".

Inak to je dobrý nápad dať na PhotoDune JPG verzie ilustrácií. Myslíš, že tam môžem dať tie isté ilustrácie v JPG ako na GraphicRiver dávam vo vektoroch? Pre istotu sa pýtam, aby z toho nebol nejaký "průser".
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Další

Zpět na Ostatní microstock fotobanky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé