Bída na Shutterstocku

Bída na Shutterstocku

Příspěvekod admin » 15. srpen 2018 13:09

Nedalo mi to a vyjel jsem si nějaké statistkiky na Shutterstocku:
za rok 2018 jsem tam nahrál 380 nových ilustrací (celkem tam mám asi 6500 ilustrací.
Chtěl jsem vědět, jaký podíl mají tyto nové ilustrace na prodejích a spočetl jsem, že to tvoří jen 3.5 procenta! A to ještě polovinu z těchto výdělků dělá jen 10 vektorů.

Závěr? Je potřeba kreslit bestsellery :) A hlavně tam mít dlouhou historii, aby ty bestsellery mohly vykrystalizovat :)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 15. srpen 2018 13:14

admin píše:Závěr? Je potřeba kreslit bestsellery :) A hlavně tam mít dlouhou historii, aby ty bestsellery mohly vykrystalizovat :)


Nebo je fotit..

Měla jsem takhle pár fotek, které se pořád dokola točily, ale pak po tom jednom promíchání fotek se najednou přestaly prodávat a odsklákaly a o několi stránek do zadu do zapomnění.. Asi zkusím ve stejném duchu znovu něco nafotit a dám vědět, zda se dají bestsellery i opakovat..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2400
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +714

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod admin » 15. srpen 2018 13:20

ivusakzkrabice píše:
admin píše:Závěr? Je potřeba kreslit bestsellery :) A hlavně tam mít dlouhou historii, aby ty bestsellery mohly vykrystalizovat :)


Nebo je fotit..

Měla jsem takhle pár fotek, které se pořád dokola točily, ale pak po tom jednom promíchání fotek se najednou přestaly prodávat a odsklákaly a o několi stránek do zadu do zapomnění.. Asi zkusím ve stejném duchu znovu něco nafotit a dám vědět, zda se dají bestsellery i opakovat..


Podle mě bys to musela několikrát zopakovat, protože v té záplavě nových fotek se to snadno ztratí (milijón dvěstě nových obrázků za týden, to je neskutečné množství)
Hodnocení: 0
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod ivusakzkrabice » 15. srpen 2018 14:23

admin píše:
Podle mě bys to musela několikrát zopakovat, protože v té záplavě nových fotek se to snadno ztratí (milijón dvěstě nových obrázků za týden, to je neskutečné množství)


Máš pravdu, u fotek je to fakt lavina, co do šutru napadá, ale je fakt, že to bylo asi 5 fotek, podobného tématu a každá z jiné doby a našly se v prodejnosti. Prostě zkusím štěstí :)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2400
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +714

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod Host » 15. srpen 2018 15:06

admin píše:Nedalo mi to a vyjel jsem si nějaké statistkiky na Shutterstocku:
za rok 2018 jsem tam nahrál 380 nových ilustrací (celkem tam mám asi 6500 ilustrací.
Chtěl jsem vědět, jaký podíl mají tyto nové ilustrace na prodejích a spočetl jsem, že to tvoří jen 3.5 procenta! A to ještě polovinu z těchto výdělků dělá jen 10 vektorů.

Závěr? Je potřeba kreslit bestsellery :) A hlavně tam mít dlouhou historii, aby ty bestsellery mohly vykrystalizovat :)


Pod tohle bych se podepsal. V současné době má pro mne význam jen další rozšiřování už dříve uchycených bestsellerových témat. S nahráváním si vždy počkám na nějaké trochu lepší období. Po delší době se obrázky nalepí na ty dříve nahrané a tak nějak se prodávají. Celkově to nijak nezpomaluje úpadek Shutterstocku.
Dříve proklínaný Istock naopak rychle roste. Na podrobnosti prodejů - ceny, se tam raději v zájmu svého duševního zdraví nedívám. Zajímá mne pouze finální suma.
+Baldion, +admin Hodnocení: +2
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod Návštěvník » 15. srpen 2018 16:36

Není potřeba mít z toho strach. Na úřadu práce stále berou nové uchazeče a práce v technických službách jako aranžér odpadků je velmi inspirativní.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod ccastyhost » 15. srpen 2018 18:22

nepochybuju, aranzovani odpadku v dnessni anti-brčkový dobe muze mit zajimavy prodeje, ale kde ty odpady/odpadky levne sehnat a nekrast?

solary a led uz bylo dobry tema
ekodoprava
oteplovani frci furt
Hodnocení: 0
ccastyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod kasi78 » 15. srpen 2018 18:50

Já jsem na SH od ledna.
Za tu dobu jsem nahrál přes 2200fotek

a stáhlo se mi 271 fotografií. Co si myslíte o rozjezdu takový půlroční schrnutí? ;)
Hodnocení: 0
kasi78
 
IP: 2001:1ae9:1b8:5e00:fd26:b0ca:8365:4bxx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod castyhost » 15. srpen 2018 18:57

jestli te to furt bavi tak proc ne
uz asi mas vzorek na zkoumani
taky uz sis vsim, ze co se vickrat prodalo nejakej asiat okopcil?
nekoho jsi okopcil?
atd
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

Re: Bída na Shutterstocku

Příspěvekod admin » 16. srpen 2018 09:42

Návštěvník píše:Není potřeba mít z toho strach. Na úřadu práce stále berou nové uchazeče a práce v technických službách jako aranžér odpadků je velmi inspirativní.


Tak toho se nebojím, celkově mi fotobanky pořád plus mínus stabilně vydělávají, jen ten podíl jednotlivých fotobank se tak nějak mění. Je důležité zkoušet nové fotobanky, experimentovat, měnit styl... jen jsem si povzdechl nad tím, že SS trochu upadá. Dříve to byl skvělý ukazatel toho, co má člověk tvořit - před cca 8-10 lety jsem na něj nahrál třeba 10 ilustrací a během týdne se všechny prodaly, některé třeba i 10x -- člověk měl okamžitou zpětnou vazbu co tvořit. Teď něco udělám a tak možná za půl roku, když se mi to podaří ve statistikách dohledat, tak zjistím, jestli se to vůbec prodalo aspoň jednou...

Ale tak tu někdo poznamenal - jedna fotobanka jde dolů, jiná nahoru :) iStock docela jede.
+Baldion Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2112
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Další

Zpět na Shutterstock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron