4k monitor k mb retina

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: 4k monitor k mb retina

Příspěvekod Neznamy » 2. únor 2017 09:35

hypotekyfidler.cz píše:To mně celkem zaujalo. Takže, pokud nemám dražší grafický monitor, tak je AdobeRGB hloupost, protože mi ho můj monitor stejně nezobrazí správně. Na fotobanky je lepší také sRGB, na fotky typu vzpomínky z dovolené stačí sRGB asi také. Co bych tedy měl s těmi fotkami dělat, aby měl smysl AdobeRGB? Vždyť na fotobankách se běžně nakupují i fotky do magazínů, které jou tištěné, takže sRGB na to stačí asi také.
Ještě jeden dotaz. Když fotím do raw, záleží na tom, co mám jako profil nastaveno ve foťáku? Podle mne ne a ten profil si v Camera Raw mohu kdykoli u každé fotky měnit následně dle libosti, je to tak?


Myslím si, že je prostě nejlepší dělat v nejvyšší kvalitě, kterou mám k dispozici, než v nižší, i když třeba koncový zákazník chce tu nižší. Přijde mi to logické.

Uvedu příklad - skladatel nebude ukládat své rozpracované skladby do MP3, i když přeci všichni poslouchají MP3. Při své práci to uloží v nejvyšší kvalitě, jakou má k dispozici, a až se posunou technologie dál, kdy nebude každý poslouchat MP3, ale něco kvalitnějšího, nebude mít problém dát k dispozici tuto vyšší kvalitu.

S RAWem je to jak píše Miky - je jedno do čeho fotíš v RAWu - uložené je vše co čip pobere a interpretace do barevného prostoru se pak dělá až při editaci na počítači.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: 4k monitor k mb retina

Příspěvekod Bananaboy » 2. únor 2017 09:48

Zaujímavé je, že ani jeden z vás nevie, či zadávateľ otázky vôbec fotí. Možno kreslí vektory a v tom prípade je mu AdobeRGB na dve veci. Na h.... a na nič. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: 4k monitor k mb retina

Příspěvekod Neznamy » 2. únor 2017 09:56

Bananaboy píše:Zaujímavé je, že ani jeden z vás nevie, či zadávateľ otázky vôbec fotí. Možno kreslí vektory a v tom prípade je mu AdobeRGB na dve veci. Na h.... a na nič. ;)


Psal "na nic jineho nez beznou kancelarskou praci a upravu fotek (+ minimalne uprava videi) pocitac nepouzivam".

A taky bych řekl, že se tu bavíme i obecně, třeba si to bude čít někdo další a popřemýšlí, zda by nepředělal své workflow do vyšší kvality.
Hodnocení: 0
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: 4k monitor k mb retina

Příspěvekod Bananaboy » 2. únor 2017 10:02

Neznamy píše:Psal "na nic jineho nez beznou kancelarskou praci a upravu fotek (+ minimalne uprava videi) pocitac nepouzivam".

Pardon prehliadol som to. To je tak keď tu niekto píše neprihlásený a zakaždým pod inou prezývkou. IP adresu vždy nekontrolujem či sa zhoduje s iným neprihláseným. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: 4k monitor k mb retina

Příspěvekod Jirik » 2. únor 2017 11:13

Jo, také by mne zajímal výběr použitelnéhok 4K monitoru (případně TV) a to zejména pro náhled a zpracování 4K videa, fotky skoro nedělám a pro vektory mi stačí současný FullHD monitor co používám Dell U231H, jsem zatím spokojen. Snad do budoucna uvažuji o Dell S2817Q, nebo Dell P2715Q UHD 4K. No, ještě tomu dám nějaký čas...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Předchozí

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron