Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod Ravennka » 22. říjen 2016 16:17

Je lepší stáhnout, než přiznat, že to není jeho... :roll: to by mohlo vést k pochybnostech o ostatních jeho dílech, lidi by se v tom mohli začít šťourat a... zbytek ať si každý domyslí sám kde míry svých zkušeností :mrgreen:
+Lenka, +Marsan, +PandaWild, +admin, +fotobanker, +hypotekyfidler.cz Hodnocení: +6
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod fotobanker » 23. říjen 2016 09:44

Shodou okolnosti jsem na Foto Expo byl a kdyz jsem si precetl diskusi ohledne pana umelce a prohledl jsem si ne prilis povedene montaze v jeho portfoliu, tak jsem narazil na tuto fotku.

Obrázek

Primo i na google+ pise pan Cernohorsky
"Záber je kompilát troch fotografií. Obloha a horizont boli vyfotografované obyčajným fotoaparátom a emisné hmloviny chladeným a modifikovaným Nikonom D40.
Nikon D7000,Nikon 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR AF-S DX, 600 s, f/5.6, ISO 800, AstroTrac TT-320, -2 °C"

a tady je originalni fotografie, od Xiao Yang (https://500px.com/inhiuyx).

Obrázek

Docela me prekvapilo, ze clovek, ktery nevi, co jsou to autorska prava, dostava prostor na podobnych akcich.
Hodnocení: 0
Visual Artist
Uživatelský avatar
fotobanker
 
Příspěvky: 97
Registrován: 24. říjen 2014 10:13

Reputace: +3

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod Marsan » 23. říjen 2016 10:36

nejspíše až teď byl náhodou odhalen. Určitě podvádí i organizátory, kteří jistě netuší, že to je nejspíše zloděj fotek. Kdyby to věděli, tak mu snad prostor nedají
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod GreatWhite » 23. říjen 2016 13:14

tak u tohoto pána bych se už nedivil, kdyby ukradl i ty astrofotky a dal to ve fotošopu jenom dohromady s ukradenýma krajinkama
Hodnocení: 0
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod PandaWild » 23. říjen 2016 13:31

On přímo podvodník není (z jeho pohledu). Je nadšencem v oblasti fotografie a dobrým fotografem, stará se jen o tu svou oblast a tyhle právní oblasti moc nezná a neřeší je. Chápu ho, protože než jsem se dostal do fotobank, tak jsem se také o autorství moc nestaral a používal fotky z netu jako cosi volně dostupného. On předvádí svou fotku oblohy a jen ji dekoruje "čímsi odněkud staženým", nezabývá se tím že vše má nějaká svá autorská práva.
+Marsan, +admin Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod Marsan » 23. říjen 2016 14:23

mám dotaz na autorská práva. Přítelkyně má malý obchůdek, dělá a prodává tam věci zdobené decoupage technikou, tvz ubrousková metoda. Koupí potisknutý ubrousek a použije jej na ozdobení různých předmětů. Potisky jsou různé od vektorů (tak oblíbené sovičky) až po fotky. Jak to tady vididíte? Ten kdo ten ubrousek vyrobyl "pravděpodobně" zaplatil licenci na ubrousek. Lze jej takto dále používat k další výrobě? Na netu jsem našel dosti nejednoznačné odpovědi ano - ne :)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 23. říjen 2016 14:33

PandaWild píše:On přímo podvodník není (z jeho pohledu). Je nadšencem v oblasti fotografie a dobrým fotografem, stará se jen o tu svou oblast a tyhle právní oblasti moc nezná a neřeší je. Chápu ho, protože než jsem se dostal do fotobank, tak jsem se také o autorství moc nestaral a používal fotky z netu jako cosi volně dostupného. On předvádí svou fotku oblohy a jen ji dekoruje "čímsi odněkud staženým", nezabývá se tím že vše má nějaká svá autorská práva.

Tohle bych bral, kdyby se nesnažil vyvolat dojem, že ty stažené fotky fotil on:
Záber je kompilát troch fotografií. Obloha a horizont boli vyfotografované obyčajným fotoaparátom

Mluví v trpném rodě, takže přímá lež to není, ale nikoho nenapadne, že to nefotil on. A na těch svých seminářích mluví asi stejně.
Mimochodem, tu mojí fotku už odstranil, ale ty ostatní si tam klidně nechal.
Asi si dám tu práci a ještě jednou mu napíšu.
+PandaWild, +fotobanker Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 754
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod PandaWild » 23. říjen 2016 15:18

Marsan píše:mám dotaz na autorská práva. Přítelkyně má malý obchůdek, dělá a prodává tam věci zdobené decoupage technikou, tvz ubrousková metoda. Koupí potisknutý ubrousek a použije jej na ozdobení různých předmětů. Potisky jsou různé od vektorů (tak oblíbené sovičky) až po fotky. Jak to tady vididíte? Ten kdo ten ubrousek vyrobyl "pravděpodobně" zaplatil licenci na ubrousek. Lze jej takto dále používat k další výrobě? Na netu jsem našel dosti nejednoznačné odpovědi ano - ne :)
Přesnou odpověď by dal asi jen konkrétní výrobce ubrousků, ten to určuje a každý výrobce to může mít jiné.

Zřejmě se jedná o ubrousky už přímo prodávané za tímto účelem dalšího přetisku, tak výrobce s tím už tak trochu počítá. Považuje se to spíš za materiál s jehož využitím vzniká výsledné umělecké dílo. Co jsem se tak díval, tak dodavatelé přesnější podmínky blíže nespecifikují, a zřejmě záměrně, aby si ponechali možnost ozvat se kdyby na tom začal někdo nějak moc vydělávat. Když se jedná o jednotlivce a malý obchůdek, tak se tím nikdo nebude zabývat. Až když by se na tom někdo nějak hodně živil, firma s tisíci výrobky, tak by se ozvali a chtěli se také na ziscích přiživit licencemi. Autorství a licence je vlastně jen na to, když někde tečou peníze, tak aby se mohli ostatní na to vrhnout jako piraně a něco si také urvat.
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod Marsan » 23. říjen 2016 15:28

děkuji za odpověď. Tak nějak jsem si to myslel. To by člověk asi musel jít do hloubky a mít tu konkrétní licenci. Jestli tam držitel práv nezakazuje jejich další využití.
+PandaWild Hodnocení: +1
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Fotoexpo 2016 - mám pár volňásků chcete?

Příspěvekod admin » 24. říjen 2016 08:51

Marsan píše:děkuji za odpověď. Tak nějak jsem si to myslel. To by člověk asi musel jít do hloubky a mít tu konkrétní licenci. Jestli tam držitel práv nezakazuje jejich další využití.


Podle mě, je to úplně v pořádku - koupili jste si ubrousky a můžete si s nimi dělat co chcete, klidně je i prodávat za polovinu - je to hmotná věc, není to umělecké dílo a neděláte žádné kopie. Něco jiného by bylo, kdybyste ubrousek okopíroval a začal tisknout vlastní, nebo okopíroval motiv a začal ho tisknout na jiné věci. Ale dokud je to 1:1 - jeden koupím, nalepím, prodám tak je to podle mě zcela v pořádku.
+Lenka, +Marsan Hodnocení: +2
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2114
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +555

Předchozí

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron