Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod duben » 9. květen 2019 20:17

Možná to vyznělo jako chvalozpěv, ale bylo to míněné tak, že jsem chtěl vyzdvihnout klady, protože negativa zaznívají poslední dobou nějak moc často a není to až tak fér, dost často je to z pohledu hospodských diskutérů jedna paní povídala. Není to tak, že bych si ty negativa jako zemědělaské dotace vázané na omezení toho, co chovat a pěstovat aby se nekonkurovalo některým zemím, nesmyslné dotace na některé projekty a to i ty cyklostezky apod. neuvědomoval.

Ale opět jejich čerpání je často závislé na tom, jak si to nastaví daný stát. To že si to nastavíme tak, že to jde obcházet, vychcánci se na tom přiživují a stát to akceptuje opět není chyba EU, je to našimi zákony, našimi politiky a nedůsledností, tam bych zdaleka nesvaloval tolik viny na EU, za to si můžeme sami a bez EU by se to dělalo podobně, jen by se to nemohlo svalovat na centrálního imaginárního nepřítele.

Přehnaně tlačený neomarxismus a levicové směrování EU se mi taky nelíbí, nicméně tohle jde ovlivnit volbami, ty úředníky taky vybírají zvolení představitelé. Cyklostezky vznikly i takové které odněkud někam vedou, hřiště a obnovení památek, parků apod. které to okolí zvelebují a nebyly jen malou domů. Řepku nenařizuje EU! Naopak EU tlačí biopaliva druhé generace. Řepku a poměr složky biopaliv jsme si do zákona dali sami, to že pořád protlačujeme a dotujeme biopaliva 1 generace je náš zákon, ne nařízení EU a dělá to aktuálně hlavně Babiš, protože v tom má kšefty a nemá fabriky na zpracování paliva druhé generace. Ty se snaží dlouhodobě silově převzít, jsou tam velké soudní spory a majitelé těch podniků jsou popotahování po soudech a vězeních (vždy krátkodobé, protože bezdůvodné) protože odmítli Babišovi prodat ... pokácené aleje, otrávená zvěř ... to je důsledek implementace dotací v ČR, náš problém, nikoliv EU, za hranicemi tyhle problémy moc nejsou a dotace se často ve veřejné oblasti čeprají rozumně a přínosně.

Pando velikost země bohužel často určuje zda se pro ti ní může vést silová agrese (vojenská či obchodní). K čemu je ti směnný obchod, když může danou zemi zabrat a výnosy si přisvojit, za nerostné bohatství neplatit apod. Zrovna my s naší historií okupace Německem, následně Ruskem a to nemusím chodit ani daleko do historie, bychom v tomhle měli mít dost jasno. Stačí se podívat na chování Ruska vs Ukrajina po tom co se Ukrajina zbavila jaderných zbraní a kam šly "garance a záruky celistvosti" a jak se za ní ostatní postavili. Přeci jen členství v EU a NATO jsou tohle velmi výraznější garance bezpečnosti, taky vůči nadnárodním společnostem se lépe vyjednává z pozice EU než malé země, kdy roční zisky velkých firem jsou větší jak náš roční rozpočet. ... a teď neberu až tak v potaz občas nesmyslné požadavky z pohledu EU ohledně GDPR, Cookies, Ekologické omezení automobilového průmyslu apod.
+Egeris, +Marsan Hodnocení: +2
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 873
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +160

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 9. květen 2019 20:28

PandaWild píše:
hypotekyfidler.cz píše:...Jsme malinkatá země a nejsme Švýcarsko, takže nemáme žádnou šanci udržet udržet samostatnost...
Ptám se laicky - proč by měla velikost země určovat schopnost ke samostatnosti?

Ve velikosti jenom to asi nebude, ale podívejte se na to historicky. Nevím teď, kde mám začít. Celkem zdatně si co se týče samostatnosti a nezávilosti vedli Husité. Pak byl posledním českým králem Jiří z Poděbrad, pak chvilinku Jagellonci a potom Habsburkové až do 20. století. Pak se Masarykovi a pár dalším lidem díky jejich konexím v zahraničí podařilo založit na pár let samostaný stát, pak přišel Hitler a pak tábor míru a socialismu a teď máme EU a Bureše (pořád je to ale lepší než mít jenom Bureše bez EU). Samostatný český státní útvar existoval historicky jenom pár pomíjivých chvilek.
Přání můžeme mít různá, ale rozumná a realistická alternativa k EU neexistuje.
+Egeris, +Marsan, +duben Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 600
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +256

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod basti » 10. květen 2019 10:43

Souhlas s duben - většinu bordelu jsme si zavedli sami debilní implementací, obávám se, že často úmyslně.

Co se velikosti a udržitelnosti týká, dovolím si nesouhlasit: Stačí se podívat na Rakousko, Švýcarsko a další prosperující malé země - jenže to nesmí ve volbách rozhodovat koblihy, ale dlouhodobé strategie.

Nic netěžíme, nic unikátního nevyrábíme, nemáme téměř žádné unikátní know-how a cenou práce už moc konkurovat nemůžeme. Takže buď se hodně rychle vzpamatujeme (a to platí zejména pro západ EU) anebo nás čeká tvrdý pád na hubu.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 240
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +34

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Undeaa » 11. květen 2019 20:59

Zdravím,
jaké podcasty jedou v téhle komunitě?
Děkuji
Hodnocení: 0
Undeaa
 
Příspěvky: 56
Registrován: 5. duben 2015 22:02

Reputace: +3

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ivusakzkrabice » 12. květen 2019 08:15

Průser je tu jedinej, že sme do EU vlezli. Kdybysme tam nelezli, tak bysme neřešili, že od tama nelze vylézt. CZEXIT je sebevražda (stačí se kouknout jak EU hází klacky pod nohy Velké Británii, která je silnou zemí, my bychom to neustáli)..

Jinak sem si teda vždy myslela, že volný pohyb osob je důsledek schengenské dohody, nikoliv zásluha EU, ale třeba se mýlím, tak mne opravte :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 1535
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +382

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod castyhost » 12. květen 2019 08:28

V roce 2018 získala ČR z unijního rozpočtu o 45 miliard více, než do něj odvedla

je mozne, ze hodne kacek ziskali sikulove co je nepotrebuji, ale i tak
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:3c4e:3c62:28de:f7xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ivusakzkrabice » 12. květen 2019 12:39

castyhost píše:V roce 2018 získala ČR z unijního rozpočtu o 45 miliard více, než do něj odvedla

je mozne, ze hodne kacek ziskali sikulove co je nepotrebuji, ale i tak


To je sice hezké, ale ve výsledku 45 mld., které narušují stabilitu samostatně fungujícího trhu.
Většina dotací je psaná pro konkrétní lidi, třeba ty kotlíkové dotace - to je sice hezké, že vymění kotel, ale kdo vymění kamna těm, kteří topí jen v kamnech a taky tam strkají kdeco.
Nehledě na to, že dotace jdou mnohdy firmám, které neumí samy vydělávat ačkoliv jsou v oboru, kde by měly být ziskové i bez dotace, nicméně dostanou dotaci, sníží ceny a ničí konkurenci, která fungovala zdravě.
Dále se můžeme zastavit u megalomanských plánů, ať už to jsou stezky od nikam do nikam, nebo hřiště či sportoviště, která po pětileté udržitelnosti chátrají, protože je nikdo neumí udržovat bez dotací a místo recyklace se prostě postaví někde jiné.

Jen málo z toho jde skutečně k potřebným, do nemocnic, do sociální péče a efektivně do vzdělávání.. myslím, že bychom si to byli schopni platit sami a nestálo by nás to tolik, co dáme EU.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 1535
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +382

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 12. květen 2019 13:27

Ano, je to tak. Mohu to potvrdit z osobní zkušenosti. Moji vlastní firmu, do které jsem investovala prakticky veškerý čas, dotace doslova sešrotovaly. Fungování dotací jsem prokoukla poměrně brzy a usoudila jsem, že nemám žaludek na to, se do dotační mafie jakkoli zapojovat. No a - zkuste konkurovat někomu, kdo nabízí stejné služby "zadarmo"....Ze zvědavosti jsem pár takových akcí navštívila, realizovali je leckdy lidé, kteří o daném věci měli jen minimální pojem. Zato se evidoval každý obložený chlebíček a sklenice Coly.
Takže jsem všechno pěkně odpískala, co jiného dělat. Jen jsem zvědavá, co budou dotované firmy dělat, až dotace nebudou.
Stejně nesmyslné mi připadají dotace na hřiště. Dokonce i za komoušů byla pěkná hřiště a bez dotací. Co kdyby se lidi chytili vercajku, posbírali různé zbylé materiály a vymysleli hřiště (bez "projektu" za několik set tisíc).
Podobně cyklostezky. Navštívila jsem v minulosti mnohokrát z Jižních Čech pohraničí Rakouska. Byly tam nádherné cesty z písku nebo drobného štěrku, skvěle uválcované. Mohli po nich jezdit jak cyklisté, tak třeba i vozíčkáři. Řekla bych, že celkem levné řešení.
A tak by se dalo pokračovat přes dotace, které dosahovaly v některých případech i stamilionových částek a přitom šlo o naprosté koniny.
Je potřeba si uvědomit skutečnost, že peníze posílané do unie jsou z našich kapes, ale peníze posílané z unie mizí jen v kapsách některých. A vzniká dluh. A ten se musí platit. Kdo ho nebude platit, tak bude muset pěkně poslouchat.
+PandaWild, +ivusakzkrabice Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 3621
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +779

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Host » 12. květen 2019 19:46

Nedaleko mohu pozorovat na příkladu dvou dětských hřišť jak to doopravdy funguje s evropskými dotacemi.
Jedno bylo postavené z příspěvku EU na rozvoj mikroregionu. Je naprosto špičkově vybavené futuristicky vyhlížejícími prolézačkami a cvičebními stroji z ušlechtilých ocelí za megabalík.
Má jeden háček: leží v areálu státní instituce a po několika nájezdech vandalů je většinu dne uzamčeno za plotem s kamerami. Jen během dopoledne tam vidím občas jednu či dvě dospělé postavy, pravděpodobně místní úředníky spalovat sádlo...
Druhé hřiště je od prvního vzdáleno cca kilometr. Je na okraji parčíku s borovicemi, uprostřed rodinných domků. Postavené na černo místními chalupníky, stát - EU nepřispěl ani korunou - nikdo ji po něm nechtěl. Výbava spočívá v prolézačkách z klád, hřišti na volejbal, roubených domečcích, houpačkách, laminátové skluzavce, pískovišti a množstvím starších hraček, odrážedel, koloběžek, apod., které dodal kdo mohl. Obsazené je celodenně maminami s caparty a odpoledne i odrostlejšími kusy...
Vandalové se na něm vyskytli jednou a potkali souseda s násadou od lopaty v ruce.
+Marsan, +PandaWild Hodnocení: +2
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod castyhost » 12. květen 2019 20:10

hriste za megabalik je pro stat dulezitejsi, bo z odvedene práce delnik zaplati státu socialni zdravotni dane, z materialu naskoci DPH atd...

breceni po lepsi zdravotni peci je namnoze zbytecne, stat potřebuje pracujici delniky, nepotrebuje duchodce lecit za statisice z rakoviny, platit obroucky brejli, plomby atd

rozbite silnice rozbiji ridicum auta, ti je opravuji v drahych servisch ci si kupuji nova, zase DPH

kdyby dotace dostaly tradicni podniky, napada me ted VEBA na Broumovsku kde lidi nemeli kolik let co jist, nemeli bysme ted z ciny rucniky, pomohly bysme vlastním lidem...to je imho to co ted delaji v usa
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:1a1:bea9:6c98:4exx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé