Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod shalom3 » 12. květen 2019 20:17

A co cestování?
Do roku 2004 jsem cestovala po Evropě poměrně zhusta. Na hraničním přechodu to bylo tak, že jsem ukázala letmo pas. Pokud se náhodou chvíli čekalo, tak si člověk vypil kafe, protáhl tělo, třeba se i vyčůral a jelo se dál. Horší to měly jen kriminální živly, těm hrozilo, že je při pasové kontrole přece jen někdo zadrží. Malá výjimka - přejezd přes hranice v první nebo poslední prázdninový víkend mohl být zdlouhavější, ale tomu se dalo vyhnout.
A co práce v zahraničí??
Několik příkladů do roku 2004 - kamarád s manželkou cca od roku 1990 přebývali a pracovali řadu let v Izraeli. Jiný kamarád působil ve zdravotním zařízení v Anglii kolem roku 2000 cca 2 roky. Mladá cikánka, která dosáhla maturitu na zdravotní škole i bez přičinění neziskovek, odjela ještě před rokem 2000 do Anglie a možná dosud tam působí jako zdravotní sestra. Další známý se vydal mimo Evropu, působí jako tesař v Kanadě.
Zřejmě stačí něco umět, naučit se nějaký jazyk a pak se poohlédnout, kde moje dovednosti budou chtít. Neřekla bych, že EU v tom hraje signifikantní roli.

Ono to chce se trochu zamyslet a sehnat si nějaké argumenty z nejbližšího okolí. Hlavně si nenechat vymývat mozeček politickou propagandou.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 3621
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +779

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 12. květen 2019 21:35

Tak to u nás na chalupě postavili z dotací vodovod a kanalizaci, před tím studny v létě dost vysychaly a kvalita vody taky nic moc a sračky se pouštěly z kopce přes sousedovic pozemek do Sázavy.
Samozřejmě se jedná o přerozdělování a to obecně dobré není, takže kritické názory k dotacím beru. Ale dotace nejsou na EU vůbec to důležité - VB dotace nedostává, ale naopak platí a přesto nejsou schopni odejít. EU jim žádné klacky pod nohy nehází, jenom říká, že pokud odejdou, tak se musí také vzdát výhod - volného trhu atd... a to se jim samozřejmě nechce.
V čem EU omezuje vaši svobodu? Že zakázali pomazánkové máslo? To co vymýšlí ti naši kokoti (EET, kontrolní hlášení atd .....) mně přijde mnohem horší, než co vymýšlí v Bruselu, Budete se divit, ale u mého podnikání se s GDPR administrativa zjednodušila oproti situaci před tím, když platila tzv. 101ka - dávám klientům podepisovat mnohem kratší souhlas o zpracování osobních údajů než před tím.
Takže mně připadá, že to vymývání mozků funguje spíš na opačnou stranu.
A navíc, Rusům silná EU moc nevoní, nebo ano? Takže, když se to nelíbí Rusákům, tak to jediné by mě asi stačilo na to, abych to podporoval.
+Marsan Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 600
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +256

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Host » 12. květen 2019 21:45

Otevřených hranic bych opravdu litoval. Kolem roku 2000 jsem zažil několik nepříjemných kontrol s velkým zpožděním.
Jedna z nich, skončila rozebíráním auta, detailní kontrolou fototechniky a půldenním zdržením v nejistotě. Nakonec se němečtí celníci stroze omluvili a nechali mne cestovat dál.
Nikdy jsem nic nepašoval, auta nekradu ani v kradeném nejezdím a rejstřík jsem měl vždy čistý, přesto mám tyhle zážitky...
Přes hranice jsem jezdil a jezdím hodně často.
Návrat před Schengen by byl pro mne pěkný opruz... :|
Také se přiznám k názoru, že cokoliv Rusku nevoní, má moji podporu...
21. srpen 1968 si pamatuji...

https://forum24.cz/video-s-titulky-neme ... ni-balady/ :mrgreen:
+Marsan Hodnocení: +1
Host
 
IP: 85.163.114.xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. květen 2019 08:06

Tak ono u těch hřišť, cyklostezek a dalších mnohdy prvoplánovitě stavěných hezky vypadajících míst z evropských dotací by vlastně stačilo prodloužit udržitelnost. Pět let většina věcí vydrží, ale co třeba deset, patnáct, dvacet? U těch opravdu fungujících věcí by to přeci neměl být problém.. 8-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 1535
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +382

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod ivusakzkrabice » 13. květen 2019 08:12

hypotekyfidler.cz píše:Ale dotace nejsou na EU vůbec to důležité - VB dotace nedostává, ale naopak platí a přesto nejsou schopni odejít. EU jim žádné klacky pod nohy nehází, jenom říká, že pokud odejdou, tak se musí také vzdát výhod - volného trhu atd... a to se jim samozřejmě nechce.


Ono to je trošičku komplikovanější, stačí se podívat na jednu věc. S jakoukoliv zemí můžeme mít jakékoliv dohody a další unijní země má zase jiné dohody. U VB to tíhne k tomu, že EU tlačí na to, aby byli všichni striktně stejně tvrdí vůči VB, přitom pro některé EU ekonomiky jako je ta naše to samosebou problém je, protože se s VB obchoduje dobře. EU bude VB chybět, je to silný "parťák", co se týče peněz a EU to ví moc dobře..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 1535
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +382

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod duben » 13. květen 2019 09:27

Brečíte nad pokřiveností trhu dotacemi ... ok, jenže třeba bez EU by si dotovala zemědělství každá země tak jako tak, jenom ne podle stejných pravidel. Větší země, by se třeba rozhodli, že naše jablka / obilí ... dopln co chceš ... převálcují, zadotovali by si to, s většími rozpošty a výkonnější ekonomikou + silnější měnou by to klidně mohli udělat a zatímco my bychom si hrdě drželi tržní prostředí, tak by nás převálcovaly prodkuty za ceny na polovině nákladů a zatímco teď tohle pokryjí částečně dotace a částečně společná pravidla, tak bychom proti tomu nezmohli nic.

To se netýká jen zemědělství. Jak jsem psal, spousta dotací jde nesmyslně a špatně někomu do kapsy. Pak je ale problém v tom, že po tom nejde policie a neřeší se to. To je pak jedno, jestli je to kvůli krytí podvodů na dotacích, nebo jiných podvodů. Stezky není nutné dělat asfaltové, ale buď se takhle líp "dojí dotace" a pak by měl stát řešit pravidla jejich čerpání, nebo třeba šterkové potřebují větší údržbu (nedokážu posoudit nejsem z oboru).

Ty průjezdy přes hranice na pár minut? Čekání na hranicích s Chorvatskem je často na půl hodiny až hodinu ... a to nemluvím o letních špičkách, to je těch hodin víc. Cestou je to Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko ... takže 3-6 hodin promarněného života u každého v autě, tisíce lidí, bavíme se o mnoha letech promarněného lidského života, čekáním v zbytečné frontě, která teď není.

Průšvih brexitu je ten, že taky lidi slyšel jen na líbivá hesla a viditelné problémové drobnosti a neviděli to funkční soukolí a výhody pod tím. Tyhle zjednodušené argumenty, co tu padají bohužel ukazují, jak málo přemýšlíme nad světem okolo sebe a dáváme věci do souvislostí.

Btw. souhlasím s hostem, cokoliv Rusku nevoní má moji podporu.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 873
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +160

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Návštěvník » 13. květen 2019 09:54

Díky pomatené EU už nejsme v mnoha zemědělských produktech soběstační. Na západě jim hodně vadilo v dobrém stavu fungující zemědělství, tak nás donutili udělat nelogické kroky a nyní dovážíme základní výrobky ze západu, které by se u nás mohli vyrobit nebo vypěstovat a zvýšilo by to také zaměstnanost obyvatel.
-Vero Hodnocení: -1
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod duben » 13. květen 2019 10:13

Návštěvník píše:Díky pomatené EU už nejsme v mnoha zemědělských produktech soběstační. Na západě jim hodně vadilo v dobrém stavu fungující zemědělství, tak nás donutili udělat nelogické kroky a nyní dovážíme základní výrobky ze západu, které by se u nás mohli vyrobit nebo vypěstovat a zvýšilo by to také zaměstnanost obyvatel.


Z hlediska EU ano, včetně nuceně snížené živočisné výroby atd. Ale kdybychom v EU nebyli, tak by nás to donutli udělat jinak, tím že by nadotovali svojí výrobu, za dumpingové ceny zaplavili náš trh a naši zemědělici by za třžní cenu neprodali a krachli by. Takhle mají alepsoň nějaké ty dotace a kompenzace za určité ztráty. Neříkám, že je to dobře, ale podle mého by to mohlo být o dost horší.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.inlineaerobic.cz | www.cwapa.net | www.slevanek.cz
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 873
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +160

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod castyhost » 13. květen 2019 10:43

pak prijde někdo kdo se o dotace v EU vůbec nestara ;-)

Evropané mohou v supermarketech koupit broskve nebo brambory z Egypta. Vypěstované jsou na farmách, kde byl ještě před deseti lety jen písek. Egyptské pouště se ale pomalu mění v úrodná pole a zemědělci na nich pěstují ovoce a zeleninu určené pro evropský trh.
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 2a00:1028:8b43:9082:e999:6371:1480:dxx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod GreatWhite » 13. květen 2019 10:52

to jako by udělali dumpingové ceny jenom kvůli nějakému Česku? :) po dumpingových cenách okamžitě hrábnou všichni obchodníci ze všech zemí. i za cenu toho, že to přes českého prostředníka koupí a odvezou do polska. a jak dlouho by takové ceny byly udržitelné? navíc proti takovýmto praktikám se dá udělat jednoduché opatření a to zvýšit clo :D jak to udělal teď Trumpík s Čínou. Nicméně také souhlasím s tím, že co smrdí rusku je pro mě dobré i s chybami ;) problém je v tom, že západ nemá historickou zkušenost s ryzím socialismem a připadá mi, jak kdyby si to chtěl za každou cenu vyzkoušet :cry: a Visegradská čtverka je teď v mlýnku z obou stran
+Marsan Hodnocení: +1
GreatWhite
 
Příspěvky: 320
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +113

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot]