Identifikovaná osoba - je to důležité?

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Zmrzlinář » 29. červen 2018 08:49

Je to tak, to jsem napsal špatně. Identifikovaná osoba podává souhrnné hlášení. Plátce DPH podává kontrolní hlášení.
Hodnocení: 0
Zmrzlinář

Reputace: +17

Příspěvekod mada » 30. červen 2018 19:38

Mně to zprocesování identifikované osoby (registrace, souhrnné hlášení) dost ulehčil tenhle článek:
http://kontext.jsemlenka.cz/?p=173484319
Psala to překladatelka a ne fotobankéřka, ale dost věcí je tam stejných.
(Teda ne že by mi to vyřešilo, jestli Pond5 ano, nebo ne :-), ale jinak to pro mě jako pro někoho, kdo to v životě nedělal, bylo dost užitečné.)
mada

Reputace: +1

Příspěvekod Návštěvník » dnes, 15:04

Děkuju za spoustu užitečných informací. Jen bych se rád zeptal na jednu drobnost. Když se chci registrovat k DPH jako identifikovaná osoba - posíláte přílohu vystavené faktury do EU? Nebo nějaké potvrzení poskytnuté služby? Ve výše uvedeném článku http://kontext.jsemlenka.cz/?p=173484319 se totiž o tomto hovoří a já mám pochybnosti o tom, jak to chápat v kontextu fotobank.
Návštěvník

IP: 185.112.167.xx

Reputace: 0

Příspěvekod mada » dnes, 15:14

Návštěvník: Mně FÚ po odeslání žádosti o registraci odepsal, že chce, abych mu poslala vystavenou fakturu. Odepsala jsem, že fotobankám se faktury nevystavují, že chodí jen mailové avízo o platbě a pak peníze na paypal, a přiložila jsem screenshot mailu od fotobanky a připsání peněz na paypal. Evidentně to stačilo, protože pak mě zaregistrovali. Ale asi může každý FÚ reagovat jinak.
mada

Reputace: +1

Příspěvekod Návštěvník » dnes, 16:13

mada píše:Návštěvník: Mně FÚ po odeslání žádosti o registraci odepsal, že chce, abych mu poslala vystavenou fakturu. Odepsala jsem, že fotobankám se faktury nevystavují, že chodí jen mailové avízo o platbě a pak peníze na paypal, a přiložila jsem screenshot mailu od fotobanky a připsání peněz na paypal. Evidentně to stačilo, protože pak mě zaregistrovali. Ale asi může každý FÚ reagovat jinak.

Moc děkuju za odpověď. Jen poslední drobnost. Registraci mám podat v momentě, kdy nastane první výplata plnění? Nebo už v momentě, kdy nahrávám portfolio na evropskou fotobanku?
Návštěvník

IP: 185.112.167.xx

Reputace: 0

Příspěvekod Hamin » dnes, 17:24

Já jim při registraci ukázal výpis z mého BÚ, kde byla platba v CZK již přijatá z PayPalu a zároveň ta samá částka byla na prvním souhrnném hlášení.. Na souhrnné hlášení, se částka uvádí v CZK, tak to pro ně bylo OK. Nyní již posílám jen souhrnné hlášení a do 5ti dnů nesu na podatelnu FÚ potvrzení o odeslání souhrnka datovou větou. Nic víc nedávám a ani když to není nezbytně nutné dávat nechci :)
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin

Reputace: +80

Předchozí

Zpět na Diskuse pro nováčky