Identifikovaná osoba - je to důležité?

Jste na fotobankách noví? Pište sem, pokud se chcete zeptat na ty nejzákladnější věci, potřebujete poradit, nebo se jen přivítat s místní komunitou.

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Zmrzlinář » 29. červen 2018 08:49

Je to tak, to jsem napsal špatně. Identifikovaná osoba podává souhrnné hlášení. Plátce DPH podává kontrolní hlášení.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod mada » 30. červen 2018 19:38

Mně to zprocesování identifikované osoby (registrace, souhrnné hlášení) dost ulehčil tenhle článek:
http://kontext.jsemlenka.cz/?p=173484319
Psala to překladatelka a ne fotobankéřka, ale dost věcí je tam stejných.
(Teda ne že by mi to vyřešilo, jestli Pond5 ano, nebo ne :-), ale jinak to pro mě jako pro někoho, kdo to v životě nedělal, bylo dost užitečné.)
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Návštěvník » 18. červenec 2018 15:04

Děkuju za spoustu užitečných informací. Jen bych se rád zeptal na jednu drobnost. Když se chci registrovat k DPH jako identifikovaná osoba - posíláte přílohu vystavené faktury do EU? Nebo nějaké potvrzení poskytnuté služby? Ve výše uvedeném článku http://kontext.jsemlenka.cz/?p=173484319 se totiž o tomto hovoří a já mám pochybnosti o tom, jak to chápat v kontextu fotobank.
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.112.167.xx

Reputace: 0

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod mada » 18. červenec 2018 15:14

Návštěvník: Mně FÚ po odeslání žádosti o registraci odepsal, že chce, abych mu poslala vystavenou fakturu. Odepsala jsem, že fotobankám se faktury nevystavují, že chodí jen mailové avízo o platbě a pak peníze na paypal, a přiložila jsem screenshot mailu od fotobanky a připsání peněz na paypal. Evidentně to stačilo, protože pak mě zaregistrovali. Ale asi může každý FÚ reagovat jinak.
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Návštěvník » 18. červenec 2018 16:13

mada píše:Návštěvník: Mně FÚ po odeslání žádosti o registraci odepsal, že chce, abych mu poslala vystavenou fakturu. Odepsala jsem, že fotobankám se faktury nevystavují, že chodí jen mailové avízo o platbě a pak peníze na paypal, a přiložila jsem screenshot mailu od fotobanky a připsání peněz na paypal. Evidentně to stačilo, protože pak mě zaregistrovali. Ale asi může každý FÚ reagovat jinak.


Moc děkuju za odpověď. Jen poslední drobnost. Registraci mám podat v momentě, kdy nastane první výplata plnění? Nebo už v momentě, kdy nahrávám portfolio na evropskou fotobanku?
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 185.112.167.xx

Reputace: 0

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod Hamin » 18. červenec 2018 17:24

Já jim při registraci ukázal výpis z mého BÚ, kde byla platba v CZK již přijatá z PayPalu a zároveň ta samá částka byla na prvním souhrnném hlášení.. Na souhrnné hlášení, se částka uvádí v CZK, tak to pro ně bylo OK. Nyní již posílám jen souhrnné hlášení a do 5ti dnů nesu na podatelnu FÚ potvrzení o odeslání souhrnka datovou větou. Nic víc nedávám a ani když to není nezbytně nutné dávat nechci :)
Hodnocení: 0
Nikon D7100, Sigma 17-55 f2.8 OS HSM, Sigma APO EX DG 70-200 f2.8 MACRO II, AF-S Nikkor 35mm f1.8, Nikkor AF D Micro 60mm f2.8, Flash SB-700, Softbox 60x60 for SB flash
Hamin
 
Příspěvky: 711
Registrován: 10. duben 2013 12:22

Reputace: +82

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod basti » 19. červenec 2018 07:25

Kolikrát to tu budu OPAKOVAT????

PŘEPOSLÁNÍ PENĚZ Z MÉHO PAYPALU NA MŮJ BANKOVNÍ ÚČET NENÍ PŘÍJEM!!!!!!!

Nemůžete do přiznání nebo hlášení dávat přeposílání částek mezi svými účty! Když si ze svého soukromého účtu na podnikatelský přepošlu 10k, také to není příjem. Bacha na to, mnohokrát konzultováno z daňovým poradcem, účetními i FÚ a z tohohle můžete mít průser jak mraky.

Nějaká tupá slepice na FÚ vám to zbaští, následně to přijde klidně za měsíce či roky někde ke kontrole a slíznete pokutu v řádek desítek tisíc minimálně (je automatická a neodvolatelná!). Kontrolní hlášení a DPH se fakt dost kontrolují, zejména, pokud nemáte daňového poradce! Dost mých známých naklusalo podávat vysvětlení i třeba 3 roky zpětně a není to moc sranda.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod mada » 19. červenec 2018 08:56

Používám částku přijatou od fotobanky na paypal, přepočtenou kurzem ČNB. Basti, když už se tu tak rozčilujete a máte všechno prodiskutováno s poradci, nechcete raději napsat, jak je to správně?
Hodnocení: 0
mada
 
Příspěvky: 78
Registrován: 11. červenec 2017 12:45

Reputace: +5

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod GreatWhite » 19. červenec 2018 09:11

:) článek na téma Evropských fotobank + co je všechno potřeba udělat pro to, aby nás Babiš nepokutoval by byl fakt dost užitečný
+Marsan Hodnocení: +1
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: Identifikovaná osoba - je to důležité?

Příspěvekod basti » 19. červenec 2018 19:58

Ten článek už dost dlouho existuje, stačí použít Google ;) https://stockphotography.cz/jak-na-dane ... -fotobank/

Není vyčerpávající a neřeší kontrolní hlášení, ale v zásadě je tam vše podstatné. KH vám pouze nově ukládá povinnost měsíčních výkazů k DPH a zavádí automatické pokuty až do několika desítek tisíc za chybu na faktuře.

Pokud to nechcete přiznávat na čestné prohlášení, můžete dodat výpis z PayPalu v USD (ne každý FÚ to ovšem vezme) a případně vystavit fiktivní fakturu na stejnou částku pro fotobanky. U těch mimo EU je to jedno, ale u EU pozor, protože kdyby je úřad chtěl spárovat pro KH, tak opět můžou být potíže.

Zejména u plátcovství DPH/osoby identifikované k DPH bych neváhal obětovat nějakou tisícovku a poradil bych se s daňovým poradcem. Stačí slíznout jednu pokutu za KH a platíte víc než za poradce za 5-10 let.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse pro nováčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé