Fotoaparát

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Fotoaparát

Příspěvekod PandaWild » 4. říjen 2017 09:59

ivusakzkrabice píše:Potřebovala bych takový stativ, který většinou bude sloužit doma na focení jídla, zátiší. Hlavní je stabilita a možnost fotit bez problémů i na výšku, což můj (to jest ten první a zatím jediný stativ) sice umí, ale zrcadlovka z toho klouže (prostě moc plastu na tý hlavě je), takže pokud něco doporučíte, tak budu ráda
Zapři o kočičáka, stejně Ti tam při focení jídla jistě asistují. :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Fotoaparát

Příspěvekod basti » 4. říjen 2017 13:01

Na cestování je vynikající Velbon Ultra Luxi L, bohužel už se nedělá. Jako jeden z mála stativů je kovový, má nezávislé nohy a hlavně má složený délku pod 50 cm a váhu jen 1,2 kg. Pokud to taháte letadlem nebo někde pár dní pěšky po horách, tak na nějakou velkou krávu rovnou zapomeňte.

Jinak kovový stativ/kovový foťák vs. vypatlanci v letištní ochrance, výborné... zejména když máte sakra těžký teleobjektiv, FF tělo a samozřejmě to odmítáte dát do odbaveného zavazadla, jelikož za to aerolinky odmítají přebrat odpovědnost.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Baldion » 4. říjen 2017 14:13

nedávno jsem pořídil stativ Manfrotto MK 055XPRO3-3W (https://www.megapixel.cz/manfrotto-mk-055xpro3-3w-set) a jsem z něj nadšený. Ale na přenášení to rozhodně není, váží přes tři kila. Já jsem ho ale pořizoval na statické focení domů. Je masívní, má dobrou hlavu a polohovatelný do všech pozic, z nichž u některých mě ještě ani nenapadlo, k čemu můžou být dobré :D
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Zmrzlinář » 4. říjen 2017 14:16

Baldion píše:nedávno jsem pořídil stativ Manfrotto MK 055XPRO3-3W (https://www.megapixel.cz/manfrotto-mk-055xpro3-3w-set) a jsem z něj nadšený. Ale na přenášení to rozhodně není, váží přes tři kila. Já jsem ho ale pořizoval na statické focení domů. Je masívní, má dobrou hlavu a polohovatelný do všech pozic, z nichž u některých mě ještě ani nenapadlo, k čemu můžou být dobré :D


Ten vypadá dobře. Jak se pracuje s touhle hlavou? Nikdy jsem to neměl v ruce.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Zmrzlinář
 
Příspěvky: 256
Registrován: 21. červenec 2016 17:15
Bydliště: Úvaly

Reputace: +20

Re: Fotoaparát

Příspěvekod ivusakzkrabice » 4. říjen 2017 14:41

Zmrzlinář > Alta Pro 2+ vypadá moc dobře, ještě si o tom zkusím něco zjistit, světla zatím neřeším, nejlíp vidím na dením světle, zbytek odrážím, případně si pučuju od přítele čelovky..

castyhost > stačím i ten dovnitř, ven mám stativ zakázanej, zdržuju při turistikování.. :) ;)

Baldion píše:polohovatelný do všech pozic, z nichž u některých mě ještě ani nenapadlo, k čemu můžou být dobré :D


Badion > bavíme se skutečně stále o focení?

Pando > pánové už mají práci, starají se o dokonalost rekvizit :) ;)
Přílohy
rekviziťák.jpg
rekviziťák.jpg (61.51 KiB) Zobrazeno 3172 krát
+Baldion, +Marsan, +PandaWild Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Baldion » 4. říjen 2017 15:06

Zmrzlinář píše:Ten vypadá dobře. Jak se pracuje s touhle hlavou? Nikdy jsem to neměl v ruce.


Velice pohodlně. Je to klasická třícestná hlava, ale je hodně masívní. ;)
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Baldion » 4. říjen 2017 15:09

ivusakzkrabice píše:
Baldion píše:polohovatelný do všech pozic, z nichž u některých mě ještě ani nenapadlo, k čemu můžou být dobré :D


Badion > bavíme se skutečně stále o focení?


Jasněžejo. Já na nic jiného nikdy nemyslím :D
Celkem hodně využívám i otočení středové tyče o 90 stupňů do vodorovné polohy k focení kolmo dolů (čajové lístky a podobná havěť). :)
Hodnocení: 0
Baldion
 
Příspěvky: 460
Registrován: 1. prosinec 2016 17:44
Bydliště: Jižní Morava

Reputace: +131

Re: Fotoaparát

Příspěvekod PandaWild » 4. říjen 2017 15:34

ivusakzkrabice píše:Pando > pánové už mají práci, starají se o dokonalost rekvizit :) ;)
A já si říkal jak lidi dělají ten fígl, aby se jablka opravdu krásně leskla!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Fotoaparát

Příspěvekod Marsan » 4. říjen 2017 16:39

Zmrzlinář píše:
Baldion píše:nedávno jsem pořídil stativ Manfrotto MK 055XPRO3-3W (https://www.megapixel.cz/manfrotto-mk-055xpro3-3w-set) a jsem z něj nadšený. Ale na přenášení to rozhodně není, váží přes tři kila. ........................


už kolem něho asi měsíc přešlapuji... :D ale chtěl bych ho i ven, ty cca 3,5 kg je tedy asi moc? moc se mi líbí ta možnost 90° na focení doma ideál..
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: Fotoaparát

Příspěvekod ivusakzkrabice » 4. říjen 2017 17:39

PandaWild píše:
ivusakzkrabice píše:Pando > pánové už mají práci, starají se o dokonalost rekvizit :) ;)
A já si říkal jak lidi dělají ten fígl, aby se jablka opravdu krásně leskla!


Ano, chce to mouratý kožíšek, ten vyleští vše, bohužel ve fázi dvě je třeba odstranit všechny mouraté chlupy :) ;) ty mne pak slušně při úpravě fotek vytáčejí..
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2404
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +719

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron