Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Video (footage) dnes patří mezi další formát, který se na fotobankách prodává. Tato diskuze je věnovaná jeho tvorbě, různým formátům a možnostem prodeje.

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 20. září 2018 07:45

Asi jsi neviděl současnou verzi ICQ. Po nepoužitelném monstru začali znovu od začátku, s jakousi ubohou podivností která nic neumí a je ještě mizernější než cokoliv dřív. Dlouho jsem používal QIP, ale ten také sledoval cestu k monstróznosti, až přestal fungovat úplně, tak jsem se musel vrátit k ICQ-podivnosti. Je to zvláštní, proč svět nespěje postupným vývojem ke zlepšování stavu, ale stále jen cykluje na hranici použitelnosti. Vždy jsem se proti tomu snažil jít tvorbou malých rychlých programů, ale okolnosti šly proti tomu - uživatelé měli zájem raději o monstra s méně funkcemi, ale s lepší obchodní propagací "právě tohle potřebujete!". Neplatí že "dobrá věc se prodá sama". Jak říká klasik:

"Když si uvědomím, že dnes mám na stole 30x rychlejší počítač se 160x větší pamětí a 333x větším diskem než před 8 lety a nové programy na tom dokážou běhat úplně stejně jako tehdy ty tehdejší, je to na pováženou. A když si představím, že jedna operace dnes procesoru trvá cca 0.000000001 sec, že během mrknutí oka dokáže 80 000 000x přesunout čísla mezi registry, sečíst a odečíst je, během toho současně 35x překreslit všech 995 328 bodů na obrazovce a ještě si 130 000x ověřit, jestli jsem náhodou mezitím nestiskl klávesu nebo nepohnul s myší - tak se prostě musím zeptat: Co ten Word už minutu sakra dělá?!"
+Bananaboy, +Marsan, +Pitju, +shalom3 Hodnocení: +4
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 20. září 2018 08:02

Bananaboy píše:...Takže už si musím len opatrovať tú starú, nainštalovanú verziu a neupgradovať na novú,...
Zřejmě Pitju upgradoval, tak by mohlo stačit poslat mu Tvou nainstalovanou starou verzi? Nebo podívat se jakou máš verzi, že by si ji nainstaloval: https://www.videohelp.com/software/PotP ... d-versions Vzhledem k tomu, že na tom stále dělají, tak je dost možné, že to brzy v další verzi opraví.
+Pitju Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod shalom3 » 20. září 2018 10:15

Hlásím stejný jev v PotPlayeru a sice od té doby, kdy jsem ho aktualizovala. Ano, každá aktualizace je krok k horšímu.
+Pitju Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod kejchal » 20. září 2018 10:31

PotPlayer jsem minulý týden odinstaloval. Vrátil jsem se k VLC na plný úvazek, navíc jeho poslední verze již se 4K videem nemá problém.
Hodnocení: 0
kejchal
 
IP: 178.255.168xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Bananaboy » 20. září 2018 11:01

PandaWild píše:Zřejmě Pitju upgradoval, tak by mohlo stačit poslat mu Tvou nainstalovanou starou verzi? Nebo podívat se jakou máš verzi, že by si ji nainstaloval: https://www.videohelp.com/software/PotP ... d-versions Vzhledem k tomu, že na tom stále dělají, tak je dost možné, že to brzy v další verzi opraví.

Ja mám verziu 1.6.47995. Dátum vydania 29. máj 2014. Je uvedená aj v tom zozname, na ktorý si dal odkaz, takže tam si ju môže stiahnuť.
+Pitju Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod shalom3 » 20. září 2018 12:15

Výborně, díky za ten seznam verzí. Stáhla jsem tu ze 31/8/2018, jak za názvem nemá číslo verze, a mov mohu opět přehrávat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Pitju » 20. září 2018 21:52

Downgrade pomohol
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Painter » 28. září 2018 06:51

Ahoj,
prosím zase mi dnes vyhodili 3 videa kvůli pixelizaci a pořád nevím proč se mi to ve videích dělá. Může za to veliká úprava nebo špatně nastavuji něco na foťáku? Prosím mohl by někdo poradit. Myslel jsem že je to základním objektivem, že má špatnou kresbu. Ale teď už jsem natáčel lepším a zase vyhozeno. Vyhazujou mi hlavně časosběry. Možná jak video zrychlím tak se to tam takto po... Díky za rady
http://jyxo.info/uploads/8C/8c97112c4e1 ... f00c7e.jpg
Hodnocení: 0
Painter
 
IP: 178.255.168.xx

Reputace: 0

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod PandaWild » 28. září 2018 15:11

Ty děláš časosběr nějaké mlhy nad řekou? Možná to mohou myslet tou pixelací- když se dělá timelapse vodní hladiny, tak vlny mají příliš rychlý pohyb. Ve výsledném zrychleném videu se to projeví tak, že hladina nedělá viditelný pohyb, ale "mrní", vypadá jako změť šumu (náhodná pixelace) a vypadá to dost špatně. Timelapse s vodní hladinou je lepší natáčet běžným videem, snímky dodatečně prolnout s motion blur, čímž se vodní hladina zjemní (z vln se udělá šedá plocha) a video se zrychlí vypuštěním nadbytečných snímků. Podobně špatně mohou vypadat i listy stromů třepetající se ve větru, ale to už nemusí být tak velký problém jako vodní hladina.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Co vás zajímá ohledně tvorby a prodeje videí?

Příspěvekod Little Peter » 28. září 2018 17:24

Nebo fotit, ale na delší čas třeba s ND filtrem. Z hladiny se pak stane jednolitá rozmazaná plocha a mlha bude hustší..
+PandaWild Hodnocení: +1
Little Peter
 
Příspěvky: 23
Registrován: 27. prosinec 2017 10:33

Reputace: +5

PředchozíDalší

Zpět na O videu a jeho tvorbě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron