Čím a jak dlouho fotíte ?

Diskuse o focení, fotografickém vybavení, fotografických technikách, zpracování fotek

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod kelley » 15. říjen 2014 12:30

Jo, přesně ta to je. Doufám že o víkendu nebude moc pršet, tak někam vyrazím a něco nafotím.
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod duben » 15. říjen 2014 13:16

Fotím většinou tím co je po ruce, někdy je to fullframe, něky APS-C, někdy bezzrcadlovka, někdy kompakt jindy mobil. Fotím různě dlouho, někdy u toho ležím celý den, jindy jen popadnu něco čím se dá fotit v tu danou chvíli a doufám, že to zachytím během pár vteřin :)

Moje nejvýdělečnější fotosérie byly paradoxně nacvakané takto:
1) Celý den focení, APS-C (neměl jsem tehdy FF), fotka hodně šumí, ale skvělý moment, který horší TK nahradí. Pro fotobanky škoda :)
2) Výlet do Zoo, nechtěl jsem tahat FF a profi skla na výlet s prckem, jen jsem si tak něco cvaknul APS-Cčkem se zoomem 18-200 s nic moc světelností a opět úspěch díky danému momentu, doba focení cca 10 minut. Taky tohle ve fotobankách není :)
3) Bezzrcadlovka při jízdě v autě, foceno od boku při řízení, aniž bych koukal na displej (věnoval jsem se řízení), jen jsem ženě řekl nastav tenhle režim, natočil objektiv na potřebné ohnisko a bez koukání cvakal. Doba focení cca 15 vteřin? Možná celkem s 2 dalšími momenty asi 1 minuta celkem. Zase žádné fotobanky. :)
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod weyo » 15. říjen 2014 15:16

Ja som začal niekedy v roku 1995 Kinofimom Canon EOS 500 potom som prešiel na EOS 10D ten mi vydržal 5rokov a na to som kupil EOS 7D ale ten som rýchlo dal preč a teraz mám EOS 5D MArk III a niekolko objektívov tiež od Canonu 17-40/F4L 50mm 1,4 , 24-105/F4 2.8 L IS USM ,70-200 F2.8L IS USM
100F2.8 IS L Macro extender 1,4 ,fotostol Walimex a 4zablesky Walimex PRO 300W 400W a 2x 600W a Manželkine pevné nervy :-)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
weyo
 
Příspěvky: 453
Registrován: 3. červenec 2014 07:45
Bydliště: Liptovsky Mikulas

Reputace: +121

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod Biker » 16. říjen 2014 10:01

S fotobankami jsem začal teprve loni, měl jsem Nikon D80, peněz bylo při studiu málo a fotil jsem hlavně sport - rally, cyklistiku atd, což uplně velky potencial pro fotobanky nemělo, alespoň jsem si to myslel. Nicméně mě fbanky hodně chytly a jakmile jsem letos ukončil školu, tak prvni vyplata + prasátko šla na nove tělo - D700. Počet odmitnutych fotek poměrně vyrazně klesl, jelikož mi D80 dost šuměla a teď asi po pul roce s FF jsem maximálně spokojen.
+ používám převážně pevné skla, které alespoň z mého pohledu mají vyrazně lepší kvalitu než "i drahé" zoomy. Aktuálně mám : Nikkor 180mm(2.8), Nikkor 50mm(1.4), Helios 58(2), Nikkor 18-35mm(3,5-4,5).
Hodnocení: 0
Biker
 
Příspěvky: 6
Registrován: 16. říjen 2014 09:53
Bydliště: Zlín

Reputace: 0

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod kelley » 16. říjen 2014 12:28

jj, Bikere, pevné objektivy jsou fajn, já mám jen pětatřicítku... Zaujaly mě ty Heliosy, toho Zenita vlastně ještě pořád mám, ale je v dost bídném stavu... ale ptám se spíš ze zvědavosti - jak řešíš zaostřování na nekonečno ? Jestli to řešíš. Pokud vím, tak kombinace Níkon + M42 je dost problematická. Redukce by se měla zapustit dovnitř do těla, ale pak by se zase mohlo zrcátko o ten objektiv rozbít... A nebo je to u DX a FF jinak ?
Hodnocení: 0
Blog o tom, co mě momentálně baví - tanec, turistika, fotografování, hudba... http://milpal.cz
Uživatelský avatar
kelley
 
Příspěvky: 298
Registrován: 8. červenec 2014 11:48
Bydliště: Brno

Reputace: +17

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod Biker » 16. říjen 2014 22:13

Ahoj,

já k tomu Heliosu dostal několik redukcí, jak s optickým členem, tak bez a s ostřením nemám problém, teda ve smyslu že zaostřím i na daleko, druhá věc je pak že ta ostrost je podle mé představy jen výjmenčně. Ale přiznám se že jsem s ním toho ještě moc nenafotil, teprv chystám nějaký focení a pak uvidím pořádně co s tím jde a co ne..
Hodnocení: 0
Biker
 
Příspěvky: 6
Registrován: 16. říjen 2014 09:53
Bydliště: Zlín

Reputace: 0

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod kasparv » 17. říjen 2014 12:58

Biker píše: druhá věc je pak že ta ostrost je podle mé představy jen výjmenčně.


Tak on je ten Helios spíš měkčí sklo - kresbu jako břitva neumí. navíc co kus, to originál ;)
Mám hned 3 kusy - a fakt každej je osobnost...
Ale jako portréťák na APS-C je vcelku zajímavej.
Hodnocení: 0
kasparv
 
Příspěvky: 42
Registrován: 8. říjen 2014 14:20

Reputace: +2

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod paveljo » 17. říjen 2014 18:24

ahoj mrknete někdo jestli se s tímhle dá něco fotit? Olympus FE340


http://www.photoextract.com/f/olympus-fe-340
Hodnocení: 0
paveljo
 
Příspěvky: 16
Registrován: 17. říjen 2014 18:13

Reputace: 0

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod Ravennka » 17. říjen 2014 19:33

Jestli Tě to uklidní, tak jsem procpala na fb mezi "normální" fotky i fotky z mobilu (Note 2), i když žádný kupec zatím - ale u dvou fotek (jedno byl "detail" šneka a druhý detail prostěradla) se to ani nedá moc očekávat. To byl spíš pokus, jestli to vezmou - Foto jediná pohrdla, různě pro šum nebrali šneka, ale prostěradlo vzali krom Foto všude :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Čím a jak dlouho fotíte ?

Příspěvekod paveljo » 17. říjen 2014 19:40

Ravennka: nemáš skype? dal bych řeč s někým kdo fotí a tady je to na dlouho pokud chceš a nevadí...
Hodnocení: 0
paveljo
 
Příspěvky: 16
Registrován: 17. říjen 2014 18:13

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na O focení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé

cron