Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 30. srpen 2015 17:32

PandaWild píše:
venca píše:U mě fotolia taky 1 za tento měsíc, ani už tam nenahrávam..
To je docela škoda. Fotolia se rozjíždí pomaleji (měsíce), ale pak se dostává v ziscích na 2. místo za SS.

Pando, aké dlhé časové obdobie sa skrýva pod pojmom "ale pak"? Fotolia je jedna z prvých fotobánk na ktoré som sa zaregistroval (začiatok roku 2011) a ešte stále nie je v ziskoch na 2. mieste. Vlastne ona nie je ani na 3. mieste. A keby nebol poľavil Vectorstock, tak by nebola ani na 4. mieste.

Ale aby som jej úplne nekrivdil, tak tento mesiac sa celkom pochlapila a bude vďaka predanej extended licencii aspoň na chvíľku na 3. mieste.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3911
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1080

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 30. srpen 2015 18:01

Otázka do pléna - kdy si myslíte, že skončí dovolené kontrolorů? :mrgreen:
Na iStocku očividně byli vypruzení z toho, že zrovna oni ji nemají, tak jsem tam někdy začátkem srpna přestala nahrávat, protože to nemělo smysl, tak řeším, kdy zase začít nahrávat... :lol: (člověk si to nějak zdůvodnit musí a najít si takovou berličku =))
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 30. srpen 2015 18:05

Bananaboy mně se na Fotolii prvních pár měsíců skoro vůbec neprodávalo a říkal jsem si co s ní všichni mají, když je to takový propadák. Pak v průběhu prvního roku se postupně dostávala na úroveň průměrných fotobank, stále to rostlo dál a od asi 18 měsíců se mi dostala na 2. pozici a teď už několik měsíců se mi drží kolem 50% ShutterStocku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Bananaboy » 30. srpen 2015 18:12

PandaWild píše:a teď už několik měsíců se mi drží kolem 50% ShutterStocku.

Tak mne 50% Shutterstocku dáva IStock. Fotolia tak 10-15% Shutterstocku. Škoda, no. Keby všetky fotobanky šlapali ideálne u každého rovnako, tak by to bola možno nuda. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3911
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1080

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 30. srpen 2015 18:32

Možná by mi ji iStock také přebil - ale já se stále nemůžu dokopat nahrát na iStock i druhou půlku portfolia, protože se mi stále nechce do toho pracného keywordování. :-) (nevýhoda když je portfolio zaměřené spíš na kvantitu než na kvalitu, nahrávání je pracnější)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 1. září 2015 12:00

Táááč... srpen až překvapivě dobrý, vyrovnal se květnu - nejlepšímu měsíci letos, prozatím.

1. SS, 2. iStock, 3. Fotolia, 4. Deposit, 5. BigS, 6. Dreams, 7. 123RF, 8. - 10. místo Pond, CanStock a MostPhotos s krásnou nulou

CanStock je propadák měsíce, poprvé co se mi neprodalo ani ň...
Úspěch měsíce je, že mi berou fotky a začly se i prodávat Obrázek
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Rastislav13 » 1. září 2015 13:11

Pekný deň priatelia. Ako som už písal som začiatočník, celý život som behal s kamerou, ale fotka je to k čomu som sa konečne vrátil a fotobanky ma dosť bavia. trošku som aj vždy kreslil a tu je moja otázka dá sa vo fotobankách kombinovať fotka s grafikou, prípadne vlastnými textúrami či kresbami? A ak ano tak môžem to zlúčiť a vyexportovať ako jpg? Určite s tým máte skúsenosti. Ďakujem za radu.
Hodnocení: 0
Rastislav13
 
Příspěvky: 126
Registrován: 10. srpen 2015 21:39

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Pedro » 1. září 2015 13:27

Rastislav13 píše:tu je moja otázka dá sa vo fotobankách kombinovať fotka s grafikou, prípadne vlastnými textúrami či kresbami? A ak ano tak môžem to zlúčiť a vyexportovať ako jpg?

To je styl, které fotobanky přímo vyžadují. Spousta fotografů má jen průměrné snímky, kdyby je obohatili o nějakou grafiku třeba ve Photoshopu a udělali koláž, hned bude mít snímek jinou dimenzi.
Takže ano a směle do toho ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pedro
 
Příspěvky: 369
Registrován: 24. únor 2014 15:33

Reputace: +78

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Rastislav13 » 1. září 2015 13:37

super dík......
Hodnocení: 0
Rastislav13
 
Příspěvky: 126
Registrován: 10. srpen 2015 21:39

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod alien » 1. září 2015 16:51

Lenka píše:Vražda mimozemšťana na golfu... :lol:


challenge accepted
http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=311339312
Hodnocení: 0
alien
 
IP: 78.102.210.2xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé