Tak som si kvôli mesiacu privstal a on ma sklamal. Vôbec nebol červený. Bol taký nejaký hnedý, "vyblitý".

Proste ako obyčajné zatmenie, ktoré býva každý rok. Skúšal som aj fotiť. Bol som zvyknutý z fotenia normálneho, nezatmeného mesiaca, že si ho autofokus sám zaostrí, ale tento zatmený mesiac bol tak slabo viditeľný, že ho moj foťák pri automatickom režime nebol schopný rozoznať a zaostriť. Tak som zmenil režim na nočnú scénu a tam sa mi už podarilo zopár snáď aspoň trochu ostrých záberov urobiť. Uvidím ako to bude vyzerať až ich dám do PC. Pre fotobanky to ale aj tak určite nebude vhodné. Fotil som len z ruky. Nechcelo sa mi dávať uprostred noci statív. Takže fotky budú len na pamiatku.