Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 15. říjen 2015 17:43

Tak jsem jelen :? Kdysi se tu řešilo, že když jde třeba o mapy, tak je třeba si schrastit si pod public domain a ta se pak dá použít...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 15. říjen 2015 17:46

To bylo obkreslování public domain map, ne jejich přeprodávání.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 15. říjen 2015 18:02

Tak když to vezmu do detailu - najdu si public domain obrys mapy, když to obkreslím, bude to totožné... ono ostatně u těch map to snad ani udělat jinak nejde (by po 50. obkreslení z toho byla rázem úplně jiná mapa...)

Jako je jasný, že to je o "morálce" každého, protože tady nebude kdo by to žaloval (jo, vzít obrázek a o fotobanku dál prodávat jako svoje je asi něco jiného), spíš to byl takový čistě teoretický dotaz, protože co jsem četla, tak public domain (CC0) je, že se vzdá svých práv ve prospěch "světa" a může si s tím pak další dělat cokoliv. Ale zřejmě to tedy chápu úplně špatně =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 15. říjen 2015 18:18

Tady to ShutterStock popisuje. Public domain nesmí být součástí práce. Výjimkou jsou fotky NASA, ale musí se zdroj v popisu výslovně uvést.

http://support.shutterstock.com/contrib ... earch&pn=1

Zde je diskuze k obkreslování a trasování map a public domain - přinejmenším by se měl přiložit zdrojový obrázek a property release (a uvést to v popisce), ale i tak jsou zde nebezpečí s konfliktem.

http://forums.submit.shutterstock.com/t ... wW7&state=
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 15. říjen 2015 18:31

OKej, OKej, díky za linky =)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Lenka » 19. říjen 2015 09:25

Oni fakt koupěj COKOLI. http://www.123rf.com/photo_16704548_gro ... sture.html Je potřeba ještě více se soustředit na keywording. Jinak to nejde. A tak se ze mě zvolna a nenápadně stane spisovatel. :twisted:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 19. říjen 2015 11:27

Tak já si naprosto dokážu představit článek, ke kterému se dá tahle fotka... a nebo jak jsou takovéty předtím a potom... tak ve stylu - chcete aby se Váš kůň měl takhle (tvé foto), a nebo takhle http://us.123rf.com/450wm/niserin/niser ... field..jpg :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Lenka » 19. říjen 2015 11:35

Nebo reklama typu: Také už nechcete tyto (moje) nudné fotky? Dejte si před focením redbul. :lol: Budu muset začít líp keywordovat, napadá mě "nuda, nudný, mizerný, špatný ořez, neinvenční...." :lol:

Nebo: po našem hašiši se vám bude líbit i tohle "...." :lol:
Hodnocení: 0
Jsem medvěd.
Uživatelský avatar
Lenka
 
Příspěvky: 4050
Registrován: 11. březen 2014 14:56
Bydliště: Bojov, Čisovice-Bojov, Střední Čechy

Reputace: +206

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 19. říjen 2015 11:42

Já jsem tuhle u nějaký příšerný fotky uvažovala, jestli to nestahuje někdo jako třeba do kurzu focení do stylu - tak takhle určitě ne; nebo Najděte 15 věcí, které jsou na téhle fotce řemeslně špatně :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 19. říjen 2015 12:06

Jo, takové ty reklamy typu "Dej si Plzeň a svět bude žůžo!" ... No a to nám fotobanky tvrdí, že naše fotky jsou komerčně nezajímavé - a kde jinde je zákazníci na tohle mají brát?
Přílohy
plzen.jpg
plzen.jpg (39 KiB) Zobrazeno 1438 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé