Kecy v kleci

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod -Tereza- » 10. listopad 2015 14:27

To je těžké takhle říct, co se jim nezdálo, mohly to být nevyhlazené okraje etc. Spoustu obrázků ti někde odmítnou bez pádných důvodů, prostě proto, že se jim nehodí nebo jinak nezdají, u fotek to platí stonásobně. Ze začátku bych se asi spíš snažila vyprodukovat toho co nejvíc a nezamýšlela se nad každým odmítnutím, časem sám podchytíš, co se dobře prodává, co je třeba vylepšit a tak. Gratuluji k přijetí prvních obrázků na Fotolii, ještě bych se snažila dostat co nejdříve na Istock a hlavně Shutterstock, tam budou pak ty příjmy největší a ilustrace tam na rozdíl od fotek skoro neodmítají a berou snad všechno.
Hodnocení: 0
-Tereza-
 
IP: 94.112.150.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod vikinek » 10. listopad 2015 14:54

musel sem to hodně zmenšit
Přílohy
auticko.jpg
auticko.jpg (39.43 KiB) Zobrazeno 1518 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
vikinek
 
Příspěvky: 326
Registrován: 8. listopad 2015 14:31
Bydliště: Brno

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod vikinek » 10. listopad 2015 15:04

a tady omalovanky
Přílohy
medved.jpg
medved.jpg (81.24 KiB) Zobrazeno 1516 krát
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
vikinek
 
Příspěvky: 326
Registrován: 8. listopad 2015 14:31
Bydliště: Brno

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod vikinek » 10. listopad 2015 15:08

Tak sem to tu nahrál ale s toho asi nikdo nic nevyčte.
Žádné artefakty tam nejsou žádnou vadu tam nevidím tak fakt nevím co s tím. Navíc to klidně mužu nahrát do formátu eps stím náhledem možna by to vzali lip jak jpg.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil vikinek dne 10. listopad 2015 15:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vikinek
 
Příspěvky: 326
Registrován: 8. listopad 2015 14:31
Bydliště: Brno

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod -Tereza- » 10. listopad 2015 15:12

U toho prvního možná ty zubaté okraje objektů, někde to vrací jako poor rasterization. U těch omalovánek netuším, mně to přijde super :)
Hodnocení: 0
-Tereza-
 
IP: 94.112.150.1xx

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod vikinek » 10. listopad 2015 15:25

Terezo to se udělalo teď tím zmenšením ale na původním obrázku nic není sou to vektory.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
vikinek
 
Příspěvky: 326
Registrován: 8. listopad 2015 14:31
Bydliště: Brno

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod PandaWild » 10. listopad 2015 15:33

Vektory - ale zřejmě vadí zubatost v náhledu JPG, např. když se při exportu do JPG nezaškrtne vyhlazování hran nebo když má JPG příliš vysoký stupeň komprese nebo když JPG nemá správný barevný profil a přechody gradientů jsou pak schodovité.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7287
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +2006

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 10. listopad 2015 16:11

Dámy a panové, jak tak koukám na ten první obrázek... máme tu Lenku v mužském podání :mrgreen: Čti - další (alternativní) osoba, která na to jde "jinak" =)

Jinak mi dělá BigStock tak 10% SS, ale začal až tak po roce, když jsem tam měla nejméně 500 vektorů. Do té doby to bylo poměrně paběrkování...
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod vikinek » 10. listopad 2015 16:21

PandaWild tobě musím poděkovat že jsem se sem vůbec dostal. Kamarád mi poslal link na tvůj texigen že si s tím hraje jeho syn a že je to teď velký hit v ostravské škole kde na tom děti vyrábějí pozadí do telefonu.Tak sem se pak dostal na tvé www stránky a z nich na fotobanky a následně sem na toto forum zajímavá cesta sem :lol:
A teď k té kompresi mam nastaveno 80% a vyhlazovaní stran na té velké fotce se to apsolutně neprojevuje až teď jak sem to zmenšil to nějak vylezlo ven. Co teda teď s tím? Jak správně to převést tak aby to tam nebylo protože se to objevilo vlastně jen u jedné textury a nebo udělat novou texturu možná je nějaká špatná?
Děkuji za rady.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
vikinek
 
Příspěvky: 326
Registrován: 8. listopad 2015 14:31
Bydliště: Brno

Reputace: 0

Re: Kecy v kleci

Příspěvekod Ravennka » 10. listopad 2015 16:29

žádná komprese, 100% kvalita, zapnout vyhlazování =)
Ai má optimalizovat pro text a optimalizovat pro kresby (nevím jestli to má i jiný program a tady je to sázka do loterie - ale je to první možnost, co zkusit jinak, když Ti něco vyhodí za špatný náhled)

Jinak očividně Panda slavný napříč generacemi - v naší za Vlak, v té současné za Tex :mrgreen: a uvidíme co přijde na tu příští =))
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé