Výdělky na iStock

Výdělky na iStock

Příspěvekod Thomas » 16. únor 2014 22:40

Četl jsem v poslední době hodně negativních recenzí na fotobanku Istock. Momentálně jsem se dostal přes vstupní test na Shutterstock a chci se zeptat, nahráváte ještě na Istock?

A případně můžete napsat, jestli se výdělky zvyšují/snižují? Ať vím, jestli má cenu se tam zaregistrovat a celkově to bude dobrá informace pro fotobankéře :)
Hodnocení: 0
Thomas
 
IP: 90.179.26.xx

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Jirsak » 17. únor 2014 00:02

Thomas píše:Četl jsem v poslední době hodně negativních recenzí na fotobanku Istock. Momentálně jsem se dostal přes vstupní test na Shutterstock a chci se zeptat, nahráváte ještě na Istock?

A případně můžete napsat, jestli se výdělky zvyšují/snižují? Ať vím, jestli má cenu se tam zaregistrovat a celkově to bude dobrá informace pro fotobankéře :)

Mě tato fotobanka poslední zhruba rok neskutečně štve. Byla několik let mou nejvýdělečnější, ale cca ten rok mi výdělky u ní stagnují, zatímco jinde mám růst. Ještě pořád mi ale přináší cca 20–25% výdělků, takže jí vypustit z portfolia bohužel nemůžu. Roky předtím mi tvořila cca 35-40 % výdělků.

Nejhorší je u ní nekomunikace a vůbec celkové pohrdání přispěvateli. Obvykle komunikují dost arogantně. Neexkluzivním začínajícím shrábne 85 % z prodejní ceny (takže autorům zbude 15 %). Jejich partnerský program je kapitola sama pro sebe. Tam jsou prodeje reportovány s měsíčním a někdy až téměř dvouměsíčním zpožděním. Poslední dobou vzrůstají mezi přispěvateli pochybnosti zda fotobanka vyplácí to co má. Fotobanka od ledna tvrdí, že právě přes partnerský program vyplatili na honorářích za září a říjen asi 25tis. autorům víc než měli. Na začátku ledna nám sdělili, že za týden odešlou mail těm, jejichž účty byly touto chybou ovlivněny, a že si peníze stáhnou zpět. Po týdnu sdělili, že to ještě nemají a od té doby mlčí (takže víc jak měsíc). To je takový jejich typický příklad chování. Nekomunikují, a když udělají chybu, jsou schopni sáhnout na peníze autorům, nikoliv jít do svých rezerv (v prosinci 2010 jedno takové hromadnější vracení peněz už proběhlo).

Mě se u nich líbilo, že byli přísní. Nutilo mě to se zlepšovat, pracovat na sobě. Poslední dobou berou kde co. Takže i tato jejich výhoda padá. I ta jejich nepodpora FTP a MR maximálně 14 dní staré, jsou další způsoby jak znepříjemnit život přispěvatelům.

Takže za mě - přispívám tam s velkým sebezapřením, protože nějaké relevantní příjmy ještě generují, a přeji jim, aby se ještě vzpamatovali. Vzhledem k tomu, že zhruba někdy od léta mají exkluzivně Yuri Arcurse, tak to spíš odhaduji, že s námi běžnými přispěvateli si už budou úplně vytírat... Ono se jim to ale vymstí. :)
Hodnocení: 0
Jirsak
 
Příspěvky: 187
Registrován: 16. leden 2014 10:09

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod mafiawars6 » 17. únor 2014 00:17

Také řeším stejný problém, zda se na iStock registrovat. Vzhledem k tomu, že jde do úpadku, tak na ní mohou profitovat jen stálí členové. Bohužel nejvýdělečnější je jen Shutterstock a ze začátku se snad na jiných fotobankách ani moc vydělat nedá. Tak jsem zvědavý postupem času při růstu portfolia, jak porostou i výdělky na jiných fotobankách.
Hodnocení: 0
mafiawars6
 
Příspěvky: 1
Registrován: 16. únor 2014 23:02

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Magda » 18. únor 2014 07:20

iStock se v posledních letech hodně změnil. Několik roků jsem tam byla exkluzivní a jedním z důvodů, proč jsem loni exkluzivitu rušila byl klesající počet prodejů. Připadá mi, že svým přístupem iStock štve nejen fotografy, ale i zákazníky, takže jich zřejmě ubývá.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod michalzak » 18. únor 2014 22:22

Dlouho jsem váhal, jestli jít do iStocku, ale nakonec jsem to loni v létě zkusil a nakonec vydělává skoro jako Shutterstock a je celkem tolerantní.
Hodnocení: 0
michalzak
 
Příspěvky: 15
Registrován: 17. duben 2013 09:47

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod kytalpa » 19. únor 2014 10:50

Mě se taky Istock oplatí, příjmy odtud mi tvoří 30% z celkového výdělku (mám tam jen vektory, žádné fotky). A při pár tisících dolarů ročně už je to znát. Problémy jsem zatím naprosto žádné něměla, takže si nemůžu stěžovat. Samozřejmě jen to nahrávání je strašně otravné.
Hodnocení: 0
kytalpa
 
IP: 217.112.162.2xx

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod SynchR » 5. březen 2014 06:40

Hodnocení: 0
SynchR
 
IP: 81.25.21xx

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Magda » 5. březen 2014 09:11

SynchR píše:Tak jak se vam líbí tato novinka na istocku: Subscriptions http://links.mkt2173.com/servlet/MailView?ms=NjE5Mjg2NAS2&r=MTc4NDUzODczODQS1&j=NDAwNDA3MTk3S0&mt=1&rt=0


iStock se zřejmě snaží převědčit zbývající exkluzivní, aby taky zrušili exkluzivitu.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Jirsak » 5. březen 2014 10:28

Magda píše:iStock se zřejmě snaží převědčit zbývající exkluzivní, aby taky zrušili exkluzivitu.

Moc "hezký", to zase v iStocku něco vymysleli. Podle mě exkluzivita nemá smysl v žádné fotobance, protože je to hodně rizikové. Stačí třeba změna cenové politiky, a může to u fotografa vyvolat zásadní pokles příjmů. Např. loni v létě snižovali cenu o polovinu i víc, ale dvojnásobné prodeje to nepřineslo.

Mě tam zaujalo toto:
"Royalties will be reported monthly, not in real time. Initially we will be reporting these royalties under the Partner Program."
Všichni máme v živé paměti chyby v reportingu PP prodejů, a oni něco převádějí pod stejný systém. Takže očekávám další problémy s reportingem v budoucnu. Navíc to snižuje naší kontrolu nad iStockem, zda nám reportují správná data.
Hodnocení: 0
Jirsak
 
Příspěvky: 187
Registrován: 16. leden 2014 10:09

Reputace: 0

Re: Výdělky na iStock

Příspěvekod Magda » 5. březen 2014 11:44

Jirsak píše:Moc "hezký", to zase v iStocku něco vymysleli. Podle mě exkluzivita nemá smysl v žádné fotobance, protože je to hodně rizikové. Stačí třeba změna cenové politiky, a může to u fotografa vyvolat zásadní pokles příjmů. Např. loni v létě snižovali cenu o polovinu i víc, ale dvojnásobné prodeje to nepřineslo.


Snižovali ceny? Co jsem si všimla, tak je spíš zvyšovali, i když to zvýšení se týkalo asi jen exkluzivních nebo fotek ve vyšších cenových kategoriích. Ačkoliv jsem loni exkluzivitu rušila, tak po zkušenostech které mám si pořád myslím, že v některých případech se exkluzivita vyplatí. Je to riziko, to je pravda, ale pokud to vyjde, tak práce i příjmy mohou být mnohem lepší a výhodnější něž když se posílá fotky do více fotobank. Pokud bych našla fotobanku, která by fungovala podobně jako kdysi iStock, tak do toho jdu znovu.
Hodnocení: 0
Magda
 
Příspěvky: 151
Registrován: 2. září 2013 07:16

Reputace: 0

Další

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz

cron