Danění přímů z fotobank

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Návštěvník » 2. červen 2016 08:17

Miles píše:Zdravím,

nevíte jak si zkontrolovat, že mě daňová poradkyně odeslala přiznání přes datovou schránku? Poslala odeslanou datovou zprávu, formát zfo. Já ale datovou schránku nemám. Jde to v něčem otevřít?


Přes program Software602 Form Filler
http://602.cz/produkty/form_filler
Hodnocení: 0
Návštěvník
 
IP: 46.135.216.xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Ravennka » 2. červen 2016 09:40

U datovek je doručenka, tak by nebylo od věci, aby Ti dala případně i tu ;) aby ses mohl na finančáku ohánět tím, že byla odeslána ten a ten den a oni ji přijali, atp.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Myšice » 2. červen 2016 10:50

PandaWild píše:Aha, asi je ten druhý bod myšlen takhle (to OSVČ nemá být odrážka):

Fotobanky pro vás budou hlavní výdělečnou činností, jste-li OSVČ a zároveň:
- Nezaměstnaný...

No počkat, nejde být zároveň osvč a nezaměstnaný. Pokud je někdo na pracáku, tak musí pozastavit živnost, jinak by musel z pracáku pryč, i kdyby měl výdělky jenom třeba 500 Kč měsíčně a nikoho to nezajímá.
Hodnocení: 0
Myšice
 
IP: 188.175.50.1xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod PandaWild » 2. červen 2016 11:18

Nezaměstnaný znamená, že není zaměstnancem u nějakého zaměstnavatele. Tedy OSVČ, který má podnikání jako hlavní činnost, je nezaměstnaný. Což neznamená automaticky, že bude registrovaný na úřadu práce. Když mu zisky nestačí na obživu, pozastaví podnikání a může se registrovat na úřadě práce a dostávat podporu.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod basti » 2. červen 2016 22:25

Panda: Má to takový háček - u fotobank pozastavit živnost nejde, musel bys smazat portfolia.
Hodnocení: 0
Bloguju o fotobankách na www.stockphotography.cz :)
basti
 
Příspěvky: 302
Registrován: 28. červenec 2013 18:37
Bydliště: Brno

Reputace: +71

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod PandaWild » 2. červen 2016 22:43

Bohužel asi jo. To je nevýhoda fotobankovnictví v případě ztráty hlavního zaměstnání. Ale s některými fotobankami by se snad dalo domluvit, aby dočasně skryly portfolio. Nebo jen zakázat vyplácení a doufat, že se s tím někdo nezačne hlouběji zabývat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7233
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1914

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod castyhost » 3. červen 2016 09:43

Pando, ve vší uctě, to je pěkná pí*ovina...fotobanky každý rok rozesílají TAXForms finančním úřadům, i když vyděláš 0 (slovy nula)...jediná cesta je smazat portfolio a příp na vyžádání FU napsat čestné prohlášení že ta "nula je opravdu nula"
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod Ravennka » 3. červen 2016 09:50

Já se dozvěděla na VZP, když jsem tam byla řešit úplně něco jiného, že pokud člověk nevydělává, ale není na ÚP a je tudíž samoplátce (toho minima pro nevydělávající), tak si může do 10k měsíčně vydělat na autora kde chce a bere se to jako brigáda, neplatí se žádné zálohy... otázkou je, jestli to tak berou i na jiných úřadech :?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod castyhost » 3. červen 2016 10:01

Nejlepší pro dotyčného, než číst moudré rady na foru, zajít na FU a pokecat...a ani potom nemá 100% jistotu, že bude-li následovat striktně rady FU, neudělá nějakou chybu, to je ten problém
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.174.1xx

Reputace: 0

Re: Danění přímů z fotobank

Příspěvekod firstpentuer » 3. červen 2016 11:09

Ravennka píše:Já se dozvěděla na VZP, když jsem tam byla řešit úplně něco jiného, že pokud člověk nevydělává, ale není na ÚP a je tudíž samoplátce (toho minima pro nevydělávající), tak si může do 10k měsíčně vydělat na autora kde chce a bere se to jako brigáda, neplatí se žádné zálohy... otázkou je, jestli to tak berou i na jiných úřadech :?


To je v případě, že honorář dostaneš zdaněný - tedy ho zdaní plátce. Tedy ten, pro koho to děláš. Tudíž nepřipadá v úvahu pro fotobanky, těžko by jsi z nich loudila nějaké potvrzení o zdanění a dohady s naším FÚ si ani nedovedu představit...
Hodnocení: 0
firstpentuer
 
Příspěvky: 40
Registrován: 4. leden 2014 20:35

Reputace: +10

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé