Sebemotivace

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Sebemotivace

Příspěvekod Majk88 » 17. prosinec 2016 11:36

Zdarec jak už název napovídá....Chtěl bych poradit, jak se znovu namotivovat k dalšímu tvoření....na Shutterstocku mám 989 obrázků a jsem v nějakém mrtvém bodě...sem tam něco nahraju, ale už ne konzistentně...to samé portfolio mám i na DepositPhotos a podstatě Fotolii...ale třeba iStock, Dreamstime, 123RF, VectorStock,... mám polovinu a vůbec se mě nechce to tam dohrávat....Takže jdu z práce a říkám si teď už fakt musím něco začít dělat ("dohraju zbytek portfolia na iStock atd...nebo začnu dělat nové") ...ale nakonec skončím tak, že jen čučím co je ve fotobankách zajímavé a kochám se obrázky....říkám si ten je má daleko lepší jak já....pač i když mám skoro 1000 obrázků na Shutterstocku tak výdělky jsou minimální.....díky za rady :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Sebemotivace

Příspěvekod shalom3 » 17. prosinec 2016 11:51

Jsi úplně v pořádku, takhle to tady asi má každý. Klidně si prohlížej obrázky, já si je taky prohlížím. Slídím po dalších programech pro zpestření práce. Až mě zas chytne slina, tak něco nakreslím. Je prostě období, kdy to nejde, nic kloudného člověka nenapadne. Tak to nedrtím. Obrázků mám asi 2x tolik co Ty, někdy se prodávají, někdy méně. S tím se nic nenadělá. Prostě to vidím jako příjemného koníčka, až na popisování a nahrávání (dá se to dělat právě, když není nápad a proložit to případně nějakou manuální prací). No, ale každá věc má své světlé a stinné stránky.
+PandaWild Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Sebemotivace

Příspěvekod Majk88 » 17. prosinec 2016 11:54

shalom3 píše:Jsi úplně v pořádku, takhle to tady asi má každý. Klidně si prohlížej obrázky, já si je taky prohlížím. Slídím po dalších programech pro zpestření práce. Až mě zas chytne slina, tak něco nakreslím. Je prostě období, kdy to nejde, nic kloudného člověka nenapadne. Tak to nedrtím. Obrázků mám asi 2x tolik co Ty, někdy se prodávají, někdy méně. S tím se nic nenadělá. Prostě to vidím jako příjemného koníčka, až na popisování a nahrávání (dá se to dělat právě, když není nápad a proložit to případně nějakou manuální prací). No, ale každá věc má své světlé a stinné stránky.


Díky moc, aspoň vím, že v tom nejsem sám :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Sebemotivace

Příspěvekod Jirik » 17. prosinec 2016 12:15

Jo také to mám podobně, obarazky stridam s natáčením videa, jen příležitostně. Asi to chce dát tomu volný průběh, časem se to zase nějak srovná.

Odesláno z mého LG-D405 pomocí Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Jirik
 
Příspěvky: 690
Registrován: 11. duben 2013 21:56
Bydliště: Praha

Reputace: +37

Re: Sebemotivace

Příspěvekod Bananaboy » 17. prosinec 2016 12:16

Tu s nedá nejako univerzálne radiť. Sám musíš cítiť či ti fotobanky za to stoja, alebo sa budeš venovať niečomu inému. Ja som mal veľkú, letnú prestávku. Staral som sa o záhradu, kúpil som si krásny, nový, horský bicykel a stále som bol s ním niekde na cestách. Ku koncu leta pribudlo ešte hranie počítačovej hry Rise of the Tomb Raider. No proste totálna pohoda a anarchia. :lol: Na fotobanky som po celé leto prakticky ani nešiahol. Toto letné flákanie sa prejavilo na počte pridaných súborov do portfólia ktoré za rok 2016 činí len 480 kusov. Pre porovnanie v roku 2015 som pridal do portfólia až 906 súborov, čo je takmer dvojnásobok. No jo no... lenže prišla jeseň a ja som videl, že príjmy idú do kytek a predvianočná predajná sezóna sa nekoná, tak ma to nakoplo a dalo sily k novej tvorbe. To vieš... na pracák sa mi moc nechce ísť, tak som začal radšej znovu kresliť a tak teraz kreslím a kreslím a kreslím... V dni keď sa darí a sú nápady nakreslím a zrecyklujem aj 20 obrázkov denne. Dal som si záväzok, že na budúci rok musím pridať do fotobánk zase aspoň minimálne 1000 obrázkov alebo videí. Na tom nezáleží. A ak ich zvládnem hoci aj 2000 tak sa vôbec nebudem hnevať. :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Re: Sebemotivace

Příspěvekod PandaWild » 17. prosinec 2016 12:33

Majk88 píše:Díky moc, aspoň vím, že v tom nejsem sám :)
Nejsi (také mívám období kdy nejsem schopný tvořit). Autorská tvořivost není jako kopat krumpáčem kanály, k tomu se nedá přinutit. Buď je múza a energie k tvoření, nebo ne a musí se věnovat něčemu jinému, co zrovna jde. Třeba i nicnedělání, když to líp nejde.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Sebemotivace

Příspěvekod Ravennka » 17. prosinec 2016 12:50

Rozhodně v tom nejsi sám. Vlastní zkušenost - měla jsem pauzu, kterou jsem si dala, protože jsem byla prakticky vyhořelá (nejen z fb, ale obecně jsem toho měla až moc) a přestala jsem přidávat a vůbec dělat cokoliv pro fb. Od té doby se do toho nemůžu vrátit, třeba i fotím, nebo nějaké obrázky mám, ale naklíčovat je a nahrát - to je poměrně problém... a už se to táhne asi půl roku :mrgreen: nejhorší na tom je to, že na těch prodejích se moc neprojevuje, jestli na to kašlu 14 dní, nebo přidám týdně 2 fotky, nebo jich přidám 20. Takže motivační to úplně není... ale předsevzetí na příští rok je - šlápnout do toho 8-) Po Novém roce bude větší klid, tak snad to bude lepší :mrgreen:
+PandaWild, +sedmicka7a Hodnocení: +2
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: Sebemotivace

Příspěvekod Majk88 » 17. prosinec 2016 13:02

Díky moc všem za super názory....jj v tom mám stejný problém...vždycky když mám chuť něco vytvořím, ale pak se mě nechce klíčovat a nahrávat to tam :D .... kdyby na to byl nějaký program na nahrání klíčování bylo by to super...mám StockSubmitter...ale nějak mě to nefunguje :)
Hodnocení: 0
www.majkportfolio.com
"Graphic Design is my passion"

Můj Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCfq2wfheTSWhougx_BLhEbw
Uživatelský avatar
Majk88
 
Příspěvky: 563
Registrován: 5. květen 2013 20:26

Reputace: +40

Re: Sebemotivace

Příspěvekod CaptureLight » 17. prosinec 2016 13:03

To nejsou moc dobré rady, co ti tu ostatní dávají. Sorry kolegové :-)
Přečti si tohle.Když si to opravdu nejen pozorně přečteš, tak ti garantuji, že koncem příští roku tady budeš mluvit jinak. Přeji ti hodně štěstí a příští rok se nám tu ozvi. Držím palce.

Musíte v sobě najít disciplínu donutit se k práci. Když chcete něco dokázat, nemůžete o tom jen mudrovat, polemizovat, přemýšlet, dělat plány a hledat výmluvy, proč je ještě nemůžete uskutečnit. Prostě se do toho musíte pustit. Dříve i dnes vím, že když večer přijdu domů, budu vědět, kým jsem, kde jsem a co chci dělat. Budu pětačtyřicet minut cvičit na klarinet, protože na něj chci umět dobře hrát. A protože chci taky psát, tak ráno zavřu dveře a prostě začnu psát. Nemůžete si nejdřív bůhvíjak dlouho vybírat tužky a třídit papíry a vařit kafe a kdesi cosi. Musíte prostě dělat. Většina věcí ve vašem životě se ukáže být rozptýlením, které vás jen zdržuje od toho, co nejen musíte, ale i vlastně doopravdy chcete dělat. Většina neúspěšných lidí neuspěje proto, že se motají někde kolem osmdesáti nebo šedesáti procent cesty k cíli. Asi je to v  naší přirozenosti . Takže ti, kterým dojde, že ten poslední, třeba i úplně malý kousek je vlastně nejdůležitější…to jsou úspěšní lidé.
Woody Allen
+sentio Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
CaptureLight
 
Příspěvky: 229
Registrován: 20. duben 2013 17:11

Reputace: +60

Re: Sebemotivace

Příspěvekod Bananaboy » 17. prosinec 2016 13:24

CaptureLight to čo si napísal nie je tak úplne pravda. K úspechu určite treba disciplínu s tým súhlasím, ale človek nemôže v kuse pracovať a byť v záprahu. Pán Woody Allen nejako zabúda na oddych. Bez oddychu a rozptýlenia človek čoskoro skončí u psychoterapeuta. Ako "poznám" Woodyho Allena zrejme to bol aj jeho prípad. :D Na plátne vyzerá ako uzlíček nervov.
Každý by mal vedieť kedy má pracovať a kedy oddychovať a nie sa slepo držať nejakého harmonogramu.

Uvediem príklad.
Je krásny, letný, slnečný deň a ja sa vyberiem na prechádzku do lesa. Lenže podľa harmonogramu úspechu ala Woody Allen mám na prechádzku len 2 hodiny. Mám sa stresovať a po dvoch hodinách ponáhľať domov pracovať? Podľa Woodyho Allena áno, ale podľa logiky nie. Užijem si v lese celý krásny, slnečný deň a pracovať budem, keď bude pršať.
Hodnocení: 0
Naposledy upravil Bananaboy dne 17. prosinec 2016 13:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3837
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1026

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé