3D obrázky a vše kolem nich

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2017 11:29

Pozerám, že rendering bude hotové umenie. Renderujem nový obrázok 8000x8000 pixelov a dal som ho opäť na tých 500 samplov ako minule v očakávaní, že budú oči zašumené. Už je vyrenderovaných 330 samplov a oči sú už úplne bez šumu, takže teoreticky by som mohol rendering už ukončiť, ale pre istotu ho nechám dokončiť. To mi hlava neberie. A to som modelke len zmenil oči z modrých na hnedé a posunul trochu svetlo v scéne.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2017 11:38

Zamiloval ses do jejích očí a to pak člověk nevidí vady na kráse. :lol:
+Bananaboy Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7232
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2017 13:24

Tak sa mi podarilo aj šikovne zrecyklovať starú, vektorovú vlajku a futbalovú loptu z Blenderu. Myslíte, že môže ostať veľkosť lopty v pomere k dievčatu? Nejak som si nevedel vybaviť aká veľká je futbalová lopta a spravil som to "od oka". Odznovu sa mi to renderovať už nechce. :lol:

football_girl.jpg
football_girl.jpg (64.43 KiB) Zobrazeno 2559 krát
+Anika, +Juraj, +PandaWild, +Pedro, +Ravennka, +Sagi Hodnocení: +6
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2017 13:36

Perfektní, ale podle paží je to silná anorektička.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7232
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2017 13:43

PandaWild píše:Perfektní, ale podle paží je to silná anorektička.

Robil som pokusy aj s reálne veľkou hlavou a ženskejšími krivkami, ale stále mi lepšie vychádzalo takéto komiksové pojatie s 50% väčšou hlavou oproti realite. Realistických modeliek je na fotobankách do aleluja, ale toto je kawaii a cute. :lol: :lol:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2017 13:52

Hlava i tělo jsou dobré, jen horní část paží mi připadá příliš hubená. Ale myslím že to nestojí za nový rendering, je to dostatečně dobré. ... A právě - realistických modelů je na fotobankách přebytek, takový komiksový styl bude lepší. ... Už se těším na tu animaci co uděláš, jak bude kopat do míče! :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7232
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2017 13:59

PandaWild píše:Hlava i tělo jsou dobré, jen horní část paží mi připadá příliš hubená. Ale myslím že to nestojí za nový rendering, je to dostatečně dobré. ... A právě - realistických modelů je na fotobankách přebytek, takový komiksový styl bude lepší. ... Už se těším na tu animaci co uděláš, jak bude kopat do míče! :D

Realtime animácie priamo v programe už skúšam a je to paráda. Horšie to bude s renderingom. Počítam, že nebudem môcť renderovať na viac ako 100 samplov a možno len do fullHD. Na 4k môžem zrejme zabudnúť, pokiaľ to má mať aj nejakú kvalitu a pokiaľ jedno video nechcem renderovať týždeň. No nič... vyskúšam, uvidím ako to pôjde a podľa toho sa zariadim.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod PandaWild » 11. leden 2017 14:22

U animací bys mohl s výhodou použít filtraci šumu Photoshopem, dávkové zpracování obrázků videa.

Mohl bys to ošidit takhle - vyrenderovat animaci postavy pro 4k rozlišení (málo samplů, raději odšumit dávkově s Photoshopem), na pozadí použít fotku s vysokým rozlišením, míč také jako fotku a všechno to sloučit do videa v Animer, přitom světlo a stín na míči simulovat překryvem. Tím bys dosáhl kvalitního videa ve 4K, s rychlým vygenerováním. Když je některá část videa v horší kvalitě (postava), tak tím kvalitním pozadím z fotky se dojem napraví.
+Bananaboy Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7232
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1913

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Bananaboy » 11. leden 2017 14:33

Daz3D umožňuje renderovať priamo do videa. Táto možnosť u mňa padá. Nechcem nechávať PC zapnuté aj v noci. Našťastie je tam možnosť renderovať obrázkovú sekvenciu, takže to tak skúsim. Dúfam, že keď vyrenderujem prvý deň dajme tomu 50 obrázkov, tak na druhý deň bude rendering pokračovať od obrázka 51 a že sa mi to nezačne renderovať odznovu. :lol:
Jo to dávkové odšumenie v Photoshope bude zrejme nutné, prípadne ešte mi napadlo v After Effects zapnúť funkciu "Motion Blur" kde sa každý rýchlejší pohyb rozmazáva. To by tiež mohlo pomôcť so šumom.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Bananaboy
 
Příspěvky: 3839
Registrován: 8. duben 2013 19:18
Bydliště: Slovensko

Reputace: +1030

Re: 3D obrázky a vše kolem nich

Příspěvekod Pitju » 11. leden 2017 21:18

RSMB plugin je lepšie na motion blur v Ae
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Pitju
 
Příspěvky: 516
Registrován: 24. říjen 2013 22:27

Reputace: +17

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé