EET pro fotobankéře?

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod GreatWhite » 18. leden 2017 18:08

tak já osobně znám živnostníky co nedokáží ani poslat SMS, ale svoji práci si odvedou na 100 %. Dokonce znám jednoho co nemá v dnešní době ani mobil, na dílně má pevnou linku a když jde po práci domů, tak jde prostě domů a nikdo se mu nedovolá :) má na háku. Nějaké řešení, že si můžou nechat v autě mobil, pak si vytisknout účtenku na nějaké minitiskárničce je pro tyto lidi úplně zbytečné.
+PandaWild Hodnocení: +1
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Ravennka » 18. leden 2017 19:38

Nejhorší na tom je to, že to nic neřeší, všichni to víme, jenom to znepříjemňuje lidem život :roll: Já chodím k volbám vždycky, ale prý Babiše volí spousta "dříve narozených", protože 'Pan Babiš to zařídí'... taky 'ten už má dost, tak nebude krást' :roll: a z diskuzí u EET je stále vidět, jak 'všichni podnikatelé jsou svině a kradou'..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod sci » 18. leden 2017 20:01

duben píše:Pando, proc tahat po strechach? Nemuze si to proste nechavat v aute a jen na mobilu zadat platbu, nebo na necem ala kalkulacka? Urcite existuje i nejake "blbuvzdorne" reseni pro lidi technikou nepolibene a jestli ne je to velka prilezitost ho udelat :)

Zařízení docela pěkné existuje, a některé sw vypadají celkem blbuvzdorně.


Sent from my iPad using Tapatalk
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
sci
 
Příspěvky: 100
Registrován: 8. duben 2013 14:48

Reputace: +12

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Neznamy » 19. leden 2017 14:16

Podle oficiálního zdroje informací o EET:
http://www.etrzby.cz/cs/761

"Evidence je tedy požadována jen po té skupině bezhotovostních platebních operací, u které je platební příkaz dán plátcem prostřednictvím příjemce. Typicky se jedná o bezhotovostní transakce, kde dochází ke styku zákazníka s prodávajícím a zákazník dává platební příkaz prostřednictvím prodávajícího, zejména karetní transakce, ať už uskutečňované prostřednictvím debetní či kreditní karty, nebo prostřednictvím virtuální karty umístěné např. v mobilním telefonu."

U nás nedochází ke styku zákazníka s prodávajícím. Zákazník (v tomto případě fotobanka) NEdává platební příkaz prostřednictvím prodávajícího (což jsme my).

Pak se tam píše:
"Z důvodové zprávy dále vyplývá, že formální znaky evidované tržby nejsou splněny v případě převodu z účtu na účet, inkasa nebo barteru."
Což je to co psal Duben.

Bohužel, metodický výklad tomu poněkud odporuje:
http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/ ... b_v1.0.pdf
"Platební brána - Paypal, PayU, PaySec, Google Checkout, Click2Pay - (služba, která umožňuje uskutečnit platbu plátce podnikateli za zboží nebo službu na internetu) se chová obdobně jako platba on-line kartou a podléhá evidenci tržeb. V prostředí platební brány v podstatě probíhá pouze autorizace a zúčtování transakce. Platbu přijímá prodejce zboží nebo služby, a pokud se u něho jedná
o příjem z podnikání, bude účtenku vystavovat a údaje o příslušné tržbě posílat Finanční správě on,
nikoliv provozovatel platební brány."

Což bude asi to co psal Duben, že jakmile ouřada vidí PayPal, tak o tom nepřemýšlí dál, a myslí si, že pod EET spadáme. Takže je to na nás případně ouřadovi vysvětlit, že PayPal v našem případě nefunguje jako platební brána, ale jako bankovní účet.

Pozor ale, šeků se EET týká.
+PandaWild, +Ravennka Hodnocení: +2
Neznamy
 
Příspěvky: 244
Registrován: 8. únor 2016 08:23

Reputace: +58

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod duben » 19. leden 2017 14:57

Tady je zásadní slovíčkařit!

Konkrétne slovo: Platební brána - Paypal, PayU, PaySec, Google Checkout, Click2Pay

Protože je rozdíl když přes Paypal posíláte peníze a nebo když využíváte platební bránu Paypalu pro zaplacení!.

Koukněte se jak vypadá, když někde platíte paypalem v eshopu a jak to vypadá, když se přihlásíte do účtu a posíláte někomu peníze z Paypalu na Paypal. Rozdíl je to naprosto zásadní a přesně odpovídá tomu co tu celou dobu tvrdím, že platba paypalem přes bránu = karta, platba po příhlášení do paypalu na neší email = platba na účet. Takhle to nemůže žádný úředník rozporovat.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod PandaWild » 19. leden 2017 15:17

Poznáme u nás někde, zda byla výplata poslaná bránou nebo převodem?
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod duben » 19. leden 2017 15:34

PandaWild píše:Poznáme u nás někde, zda byla výplata poslaná bránou nebo převodem?


Jistě, máš snad někde na webu tlačítko přes které by ti fotobanka poslala peníze? Přijde ti nějaký autorizační kód pro potvrzení zaplacené částky na základě kterého odešleš fotku? Ne => Bankovní převod.
Hodnocení: 0
www.duben.org | www.fotorady.cz | microstocktools.com | www.afrodita.name | www.soutez.org | www.youtube.com/LucieDubnova - fitness online
Uživatelský avatar
duben
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 8. duben 2013 13:47

Reputace: +262

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod PandaWild » 19. leden 2017 16:18

Aha :-) (nepoužívám tak neznám) Jo tak to vypadá potom jasně.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Marsan » 19. leden 2017 20:48

duben píše:.... Takhle to nemůže žádný úředník rozporovat.

by ses divil co všechno může úředník rozporovat... moje peripetie se stavebním úřadem jsou toho důkazem.. :D každej ze tří úředníků v jedné kanceláři chce něco jiného a teď se jim změnil šéf a ten chce něco jiného o 180° :lol: :lol: :lol: děs běs
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: EET pro fotobankéře?

Příspěvekod Mars » 29. březen 2017 18:36

Do hledání správného partnera jsem investoval mnoho hodin svého času a víte proč? Abych investoval co nejméně financí, ale aby zároveň byla kvalita. Teď už si můžu oddechnout a s ledovým klidem říci, že se mi to podařilo. Koupil jsem si platební terminály a stolní pokladnu od firmy Quitec se systémem miniPOS a dobře jsem udělal, opravdu vřele doporučuji. Odkaz je zde: http://www.miniPos.cz
Kdo by na mě měl jakékoliv dotazy, tak se rád o zkušenost podělím.
Hodnocení: 0
Mars
 
IP: 46.39.172.1xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot]