Nahrávání vektorů na iStock, má to smysl?

Re: Nahrávání vektorů na iStock, má to smysl?

Příspěvekod PandaWild » 5. srpen 2017 17:51

Většina fotobank neprodávají loga, protože logo vyžaduje prodej pod jinou licencí, je to značně složitější. Proto se často brání i tomu, aby to slovo bylo v klíčových slovech nebo titulku.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: Nahrávání vektorů na iStock, má to smysl?

Příspěvekod admin » 7. srpen 2017 20:16

Začal jsem to tam pomalu hrnout přes to qHero (v jedné dávce to zvládne jen 100 kousků), tak jsem zvědav, jeslti to k něčemu bude... každopádně, je nějaký způsob, kde zjistit aktuální prodeje za jednotlivé dny? Nebo musím čekat až do konce měsíce? To jejich prostředí je snad nejhorší, co jsem kdy viděl....
+shalom3 Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Nahrávání vektorů na iStock, má to smysl?

Příspěvekod Anika » 8. srpen 2017 08:06

admin píše:Začal jsem to tam pomalu hrnout přes to qHero (v jedné dávce to zvládne jen 100 kousků), tak jsem zvědav, jestli to k něčemu bude... každopádně, je nějaký způsob, kde zjistit aktuální prodeje za jednotlivé dny? Nebo musím čekat až do konce měsíce? To jejich prostředí je snad nejhorší, co jsem kdy viděl....

Bohužel není, musí se čekat do 20., takže srpnové výdělky se dozvíš až 20. září ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Anika
 
Příspěvky: 1831
Registrován: 11. červenec 2013 18:40

Reputace: +248

Re: Nahrávání vektorů na iStock, má to smysl?

Příspěvekod shalom3 » 8. srpen 2017 10:02

Potvrzuji, nejhorší způsob nahrávání. Já jsem se rozhodla pro Deep Meta, kde aspoň jde to přiblblé odklikávání a nasunula jsem tam zatím cca 40 ks ve dvou dávkách. Stocksubmitter by byl lepší, ale nedovede tam přenést kw bez submitů, což se mi zas nechce platit, protože nevím, jestli se tam vůbec něco bude prodávat. Debilní je to zadávání státu, bohužel v DeepM nejde zadat hromadně. Takže ho nejprve hromadně zadám právě ve Stocksubmitteru a ostatní dělám v DM.
Zatím mi prakticky vše schválili, ale v případě fotografií tomu kdysi bylo také tak. Pak začali vyhazovat. Uvidíme, udělám pokus.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: Nahrávání vektorů na iStock, má to smysl?

Příspěvekod admin » 22. září 2017 15:31

Tak podle posledního newsletteru chce iStock více prosazovat ve vyhledávání nový obsah - takže ideální příležitost tam začít zase po letech nahrávat :)

Více viz ten newsletter:

Search Freshness

Over the past year, there has been a slow but gradual shift in the freshness of search results for creative stills (photo and illustration) on iStock.

As a result, we are seeing that files uploaded this year (2017) are not receiving the same exposure in search that new files have historically received.

As such, we are moving forward with a multi‑step recalibration of search, to reverse this trend and give new files a better chance.

We want to ensure that our search results are a healthy mix of fresh, new files and relevant, proven best‑sellers. To do that, we are carefully making adjustments to ensure that we do not negatively impact current customer download volumes.

Our current test is underway so some customers are seeing it today. We will let this test run until the end of September before making any further changes.
+Sagi Hodnocení: +1
Fotograf, grafik, fotobankéř na volné noze a místní admin | fotobanky.cz | ilustrator.cz | dubanci.cz
Uživatelský avatar
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 2113
Registrován: 3. duben 2013 09:17

Reputace: +554

Re: Nahrávání vektorů na iStock, má to smysl?

Příspěvekod zdenat5 » 22. září 2017 17:35

Ahoj,
já bych rozhodně doporučila nahrávání, nové ESP je mnohem lepší,schvalují rychle a všechno - vectory. Výdělky se přibližuje ShutterStocku, nejsou problémy. Nahrávám přes web po 5 kusech denně, je to pracnější než třeba BigStock, ten ale pomalu nic nevydělá. Je to o zvyku,těch mých pár kousků nahraju natotata, hlavně, že to prodají.
Zdena ;)
+Baldion Hodnocení: +1
Uživatelský avatar
zdenat5
 
Příspěvky: 625
Registrován: 21. listopad 2013 12:43

Reputace: +131

Předchozí

Zpět na iStock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé