GDPR

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

GDPR

Příspěvekod Host » 28. prosinec 2017 18:51

Vážení fotografující kolegové fotobankéři. Jak se připravujete na zavedení GDPR? Předpokládám, že každý fotograf má různě rozsáhlý archiv smluv s model release a property release... Jak naložíte s nutností mít ke každému lejstru další lejstro se souhlasem ke skladování toho prvního lejstra? Osobně to už nějaký čas takhle mám, ale u těch nejstarších a hlavně zahraničních se to bude těžko zpětně dohánět. Zřejmě je to teprve začátek a další buzerační opatření spojená se skladováním osobních dat budou následovat... Koneckonců i obyčejný editorial snímek obsahuje osobní data... ;)
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: GDPR

Příspěvekod shalom3 » 28. prosinec 2017 19:38

Tak tohle jsem četla 3x, protože jsem nevěřila svým očím. Propána, když někomu vystavím nějaké lejstro, tak mu ho snad vystavím s tím, že si ho může skladovat jak dlouho chce, ne? Pak snad ještě nějaký tupec vymyslí, že se bude muset vystavit ještě další lejstro, které potvrdí platnost toho druhého....a pak se všichni zacyklí, a budou jen vystavovat lejstra. No, naštěstí lidi nefotím. I když člověk nikdy neví, jakou pitomost může rozbujelá administrativa ještě zkonstruovat.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 28. prosinec 2017 20:11

zatím jsem to nečetl, ale jen tak z nástřelu - nestačí věta v MR, že subjekt souhlasí s uložení os údajů ?
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: GDPR

Příspěvekod Host » 28. prosinec 2017 20:14

Bohužel nestačí. Má to být doloženo i zpětně. Pokuty likvidační.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: GDPR

Příspěvekod ypres.bass » 29. prosinec 2017 01:35

Marsan píše:zatím jsem to nečetl, ale jen tak z nástřelu - nestačí věta v MR, že subjekt souhlasí s uložení os údajů ?
Stačí, když ta věta bude, že souhlasí s tím že to bude podle GDPR
Hodnocení: 0
www.politicon.eu | www.simonds.store
Uživatelský avatar
ypres.bass
 
Příspěvky: 351
Registrován: 2. duben 2014 12:55
Bydliště: Pardubice

Reputace: +26

Re: GDPR

Příspěvekod Návštěvník » 29. prosinec 2017 09:56

Někdo z poslanců se rád dívá na pohádky a zjistil, že lidem se také pohádky líbí. Tak věci, které tam byly chce dát do praxe. Pohádkám s těmito nesmysly se můžeme zasmát, ale v reálném životě si můžeme ukroutit krk.
-ypres.bass Hodnocení: -1
Návštěvník
 
IP: 185.67.188xx

Reputace: 0

Re: GDPR

Příspěvekod ivusakzkrabice » 29. prosinec 2017 21:16

Nojo, už se to blíží, řeším to z pohledu SVJ správce a čekám, co na to naše účetní firma.

1. je samotné fyzické uchovávání, pokud je to elektronicky, což pro fotobanky stačí, tak by měl být soubor zašifrován nebo nějak prostě zabezpečen, co se týče, ukládání papírů, tak myslím, že by mělo být prokázáno, že se k papírům nikdo jiný nedostane. Nějak si nedovedu představit jak hodně vlezlí budou muset být, aby tohle kontrolovali.
2. Souhlas s uchováváním. Teď mám takový jeden papír k komerčky, tak jen kouknu, co píšou tam a obšlehnu a nechám podepsat.

Snad to takhle nějak bude stačit, doufám..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 29. prosinec 2017 21:25

ivusakzkrabice píše:Nojo, už se to blíží, řeším to z pohledu SVJ správce a čekám, co na to naše účetní firma.

1. je samotné fyzické uchovávání, pokud je to elektronicky, což pro fotobanky stačí, tak by měl být soubor zašifrován nebo nějak prostě zabezpečen, co se týče, ukládání papírů, tak myslím, že by mělo být prokázáno, že se k papírům nikdo jiný nedostane. Nějak si nedovedu představit jak hodně vlezlí budou muset být, aby tohle kontrolovali.
2. Souhlas s uchováváním. Teď mám takový jeden papír k komerčky, tak jen kouknu, co píšou tam a obšlehnu a nechám podepsat.

Snad to takhle nějak bude stačit, doufám..

jj jak píšeš. nevím jak by to kontrolovali.. když papírové MR "vyhodím do kotle" a data v PC zašifruji, tak by to dle mě mělo být ok... ;)
Hodnocení: 0
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: GDPR

Příspěvekod Host » 29. prosinec 2017 22:13

Nic bych nevyhazoval, je nutny protokol o skartaci, jen zatim nikdo nevi jak ma vypadat. Byl mi doporucen trezor tridy vhodne k prechovavani zbrani, nebo zkolaudovana trezorova mistnost.
Hodnocení: 0
Host
 
IP: 193.86.92.1xx

Reputace: 0

Re: GDPR

Příspěvekod shalom3 » 30. prosinec 2017 00:06

Jen jestli by nebylo nejlepší všechny papíry a všechna data zabezpečit tak, aby se k nim nedostala ani kontrola. To už by mohlo být dostatečně přesvědčivé. ;)
A protokol o skartaci? Rozhodně by měl obsahovat seznam všech skartovaných informací, aby to bylo důkladně zdokladováno :lol: .

Ale teď vážně - nedávno mi říkala nějaká úřednice, že mají na pracovišti počítač, ke kterému se logují všichni stejným heslem. Tak nevím....
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Další

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé