GDPR

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: GDPR

Příspěvekod Marsan » 30. prosinec 2017 12:24

ty kontroly v našem případě budou asi těžko realizovatelné, moc bych se jich nebál. Více mě štve ta neustále narůstající buzerace... :evil:
+GreatWhite, +PandaWild Hodnocení: +2
Marsan
 
Příspěvky: 973
Registrován: 25. květen 2015 06:57
Bydliště: utekl jsem z Brna kousek vedle

Reputace: +215

Re: GDPR

Příspěvekod GreatWhite » 30. prosinec 2017 12:54

jo :( bohužel se to vyvíjí tak, že když zmáčkneš spoušť na foťáku, už si jednou nohou v kriminále a vysvobodí tě z toho jenom spousty zabezpečených formulářů
+PandaWild Hodnocení: +1
GreatWhite
 
Příspěvky: 480
Registrován: 29. březen 2016 23:30

Reputace: +150

Re: GDPR

Příspěvekod ivusakzkrabice » 30. prosinec 2017 13:25

Buzerace made in EU
aneb malý tip pro vektoristy :D :) ;) :D
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: GDPR

Příspěvekod shalom3 » 30. prosinec 2017 13:44

GreatWhite píše:jo :( bohužel se to vyvíjí tak, že když zmáčkneš spoušť na foťáku, už si jednou nohou v kriminále a vysvobodí tě z toho jenom spousty zabezpečených formulářů

Až budou všichni v kriminále, tak se to změní. Za trest bude muset být viník vyšupnut ven. ;)
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
shalom3
 
Příspěvky: 4475
Registrován: 1. březen 2014 22:50

Reputace: +1038

Re: GDPR

Příspěvekod Chalabala » 30. prosinec 2017 15:10

Věřím, že to nebude tak horké. Bude potřeba zvážit ochranu dat (třeba cloudové zaheslované úložiště) a také informování modelů, že tato data budou uschována v elektronické podobě jako právní doklad k budoucímu užití fotek. Ano, bude to jeden jednorázový podpis navíc. Papír bude navíc zničen, aby nedošlo k jeho nechtěnému zneužití, třeba kdyby mě někdo vykradl. Ne, trezor zatím kupovat nebudu.
Co asi zabere trochu času, bude zpětné informování modelů (třeba emailem), že ta a ta data mám, že je chráním před zneužitím a uschovávám je z toho a toho důvodu, a že je podle toho a toho nařízení či zákona laskavě prosím, tedy pokud nemají nic proti, o odpověď na tento mail "ano, souhlasím".
Takhle obecně jsem si to nařízení převedl do své budoucí fotobankové praxe, tedy volím "adekvátních bezpečnostních opatření", jak praví nařízení.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: GDPR

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2017 15:18

Chalabala píše:...Papír bude navíc zničen, aby nedošlo k jeho nechtěnému zneužití,...
Fotobanky vyžadují, že MR a PR je k nahlédnutí u autora v papírové formě (jako důkaz pro případ soudního sporu).
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: GDPR

Příspěvekod Chalabala » 30. prosinec 2017 15:25

PandaWild píše:
Chalabala píše:...Papír bude navíc zničen, aby nedošlo k jeho nechtěnému zneužití,...
Fotobanky vyžadují, že MR a PR je k nahlédnutí u autora v papírové formě.


Opravdu? Tenhle bod tedy ještě zjistím a doladím. Třeba Twenty20 a EyeEm totiž už ustoupili od papírů a stačí jim jen elektronické potvrzení modela... V každém případě díky!
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

Re: GDPR

Příspěvekod Ravennka » 30. prosinec 2017 16:59

Když už to máte zmáklé pro fb (líbí se mi varianta bojových slepic a psa), je tu někdo, kdo to má už zmáklé pro e-shop? Obrázek

dočetla jsem se, že Pro zpracování osobních údajů je nezbytný souhlas subjektu údajů. V souladu s novým nařízením bude v první řadě třeba informovat o zpracování osobních údajů samostatně a viditelně – informace tedy nemohou být součástí například obchodních podmínek. Dále musím mít pro každý účel souhlas subjektu samostatně. Pouze v případě, kdy je zpracování osobních údajů nezbytné pro samotné naplnění kupní smlouvy, není nutný aktivní souhlas subjektu (informační povinnost je ovšem třeba splnit!). - viz https://www.apek.cz/clanky/vse-co-potre ... -shopy-jak

Mám to chápat tak, že u registrace tam frknu větu, že jejich osobní data budou zpracována pro účely uzavření obchodu a nazdar? :mrgreen:
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Ravennka
 
Příspěvky: 4890
Registrován: 14. červenec 2013 11:56

Reputace: +750

Re: GDPR

Příspěvekod PandaWild » 30. prosinec 2017 17:02

Aha já nevěděl co ta zkratka znamená, už vím: "Go Do PR...e!"
+Marsan, +ivusakzkrabice, +shalom3 Hodnocení: +3
Uživatelský avatar
PandaWild
 
Příspěvky: 7229
Registrován: 22. listopad 2013 12:03

Reputace: +1903

Re: GDPR

Příspěvekod Chalabala » 30. prosinec 2017 20:35

Ravennko, s tím e-shopem nevím přesně, takže bych nerad psal co a jak, ale mám tušení, že to musí zákazník odfajfkovat zvlášť.
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
Chalabala
 
Příspěvky: 133
Registrován: 26. říjen 2013 04:20

Reputace: +85

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé