Profimedia

Pochlubte se svými úspěchy, zanadávejte na fotobanky, upozorněte na novinky

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 17. leden 2018 21:55

hypotekyfidler.cz píše:Tak to mě tedy fakt dostalo. Třeba tuhle fotku tuhle fotku Marsu si můžu na Profimedii koupit za 5 348 Kč bez DPH pro použití na 5000 letáků na 12 měsíců.

Tohle je ještě v pohodě, za tutéž fotku na web ve velikosti 280 px na měsíc chtějí 9 660 Kč a pokud bys jí chtěl na web v maximálním nabízeném rozlišení 1600 px na 12 měsíců, tak si připrav 23 996 Kč bez DPH...No a ještě když si tu fotku stáhneš volně ze stránek NASA (nebo odjinud) a uveřejníš ji např. na svém webu, tak ti můžou poslat výhružku pokutou v řádu stovek tisíc korun.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Profimedia

Příspěvekod hypotekyfidler.cz » 17. leden 2018 22:05

Image caption: Image of exposed rock laters on Mars, seen by the MRO Mars High Resolution Imaging Science Experiment in the Argyre Region.


Image credit: NASA

These official NASA photographs are being made available for publication by news organizations and/or for personal use printing by the subject(s) of the photographs. The photographs may not be used in materials, advertisements, products, or promotions that in any way suggest approval or endorsement by NASA. All Images used must be credited. For information on usage rights please visit: www.nasa.gov/audience/formedia/features ... _Guidelin..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
hypotekyfidler.cz
 
Příspěvky: 753
Registrován: 10. září 2013 11:48

Reputace: +329

Re: Profimedia

Příspěvekod ypres.bass » 17. leden 2018 22:19

ivusakzkrabice píše:Dále, pokud je fotka uváděna v nějaké časopise jako Profimedia - tak může jít nejen o selhání Profimédií, ale i osoby, která fotky stahuje (v těch objemech, co média stahují a buďmě za to my fotobankéři rádi, se to prostě stane).
Ivi já jsem se na to i ptal - Autora neuvádějí nikdy, ale stejně tak tam není nikdy "Autor: Profimedia" ale "Zdroj: Profimedia" a to je dost rozdíl.

autor příspěvku do Profimedie nahrává, občas něco prodá, ivusakzkrabice zná už asi 8let osobně
+ivusakzkrabice Hodnocení: +1
www.politicon.eu | www.simonds.store
Uživatelský avatar
ypres.bass
 
Příspěvky: 351
Registrován: 2. duben 2014 12:55
Bydliště: Pardubice

Reputace: +26

Re: Profimedia

Příspěvekod ypres.bass » 17. leden 2018 22:26

Riky píše:Když už je tu téma s tímhle názvem, využiju ho pro svůj dotaz. Na Profimedia jsem už coby přispěvatel taky koukala, ale moc moudrá z toho nejsem. Chápu to ze zdejší diskuze dobře, že pokud nahrávám na Alamy, jsem tak i na Profimedia? Přímo tam nelze nahrávat?
Stejně tak Thinkstock zase jede přes iStock? Přímé nahrávání nelze?

přesně tak, já jsem se tam dostal po 3letech až poté co Profimedia koupila isifu i s autorama.

vyjímku tvoří pouze pokud máš fotky blijící Lucie Bílé a podobně. Když jsem se ptal na možnost přispívat, tak mi bylo řečeno, že o sport který fotím sice zájem, ale jenom o Barcelonu, Real Madrid, Chelsea a podobně.

pak mne koupili i s portfoliem v rámci balíku z isify a kupodivu se mi prodává hlavně český hokej.
+Riky Hodnocení: +1
www.politicon.eu | www.simonds.store
Uživatelský avatar
ypres.bass
 
Příspěvky: 351
Registrován: 2. duben 2014 12:55
Bydliště: Pardubice

Reputace: +26

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 18. leden 2018 09:17

Ještě perlička z jejich všeobecných podmínek: bod 7.1. Vyloučení záruk "Společnost Profimedia neposkytuje Uživateli žádné záruky ohledně Služeb, Obsahu Profimedia a Obsahu Třetích stran, zejména žádné záruky ohledně funkčnosti a dostupnosti Služeb. Zejména Uživateli neodpovídá za to, že d) Obsah Profimedia či Obsah Třetích Osob je přesný či správný a neporušuje žádná práva
Třetích osob a" Příloha 1, bod 3.1. "Prohlášení Profimedia . Společnost Profimedia prohlašuje, že je oprávněna poskytnout Uživateli Licenci v rozsahu stanoveném těmito Zvláštními podmínkami Licence a/nebo Webovými stránkami vztahující se k jednotlivým Dílům a Fakturou (dále jen „ Rozsah licence“), a že použitím Díla v Rozsahu Licence nebudou porušena žádná autorská, vlastnická či jiná práva Třetích osob." Tedy v jednom bodu tvrdí, že nenesou odpovědnost za to, že to, co prodávají, neporušuje autorská práva, ovšem v druhém bodu pak tvrdí, že použitím díla v rozsahu licence nebudou porušena žádná autorská práva.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Profimedia

Příspěvekod ivusakzkrabice » 18. leden 2018 09:33

honza286 píše:"Společnost Profimedia neposkytuje Uživateli žádné záruky ohledně Služeb, Obsahu Profimedia a Obsahu Třetích stran, zejména žádné záruky ohledně funkčnosti a dostupnosti Služeb. Zejména Uživateli neodpovídá za to, že d) Obsah Profimedia či Obsah Třetích Osob je přesný či správný a neporušuje žádná práva.


Oni jen přeprodávají, nekontrolují obsah..
Hodnocení: 0
Uživatelský avatar
ivusakzkrabice
 
Příspěvky: 2402
Registrován: 4. leden 2017 13:14
Bydliště: Pardubice

Reputace: +715

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 18. leden 2018 17:27

Sice rozumím tomu, že se jich zastáváš, protože jsi pro ně dělala, ovšem zkus si ještě jednou přečíst ten můj příspěvek a pak sama uznáš, že si jednotlivé body v těch jejich všeobecných podmínkách navzájem odporují a to, že hodně. Ale vzhledem k tomu, že je vlastní Rattaj (JaT, Tatry Mountain Resort, Snowhill) a fakticky to stále vede Macků spojený s těmi průsery před několika lety, tak se tomu jejich chování ani nedivím...
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 22. leden 2018 10:26

Takže přišla odpověď: Ty fotky přebírají od Alamy. Co se týče prodeje výhradní licence, tak to prý dle jejich vyjádření musí být po souhlasu s fotobankou, odkud ty fotky berou - ovšem na můj dotaz, kde je toto uvedeno v jejich podmínkách, mi odpověděl jen to "Jak vidím, nemáte další dotazy.".
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Profimedia

Příspěvekod honza286 » 13. duben 2018 17:28

Po nějaké době jsem se díval, kde se objevili mé fotky z fotobank a nestačím se divit - na blesku se objevila tahle má fotka http://www.blesk.cz/galerie/cestovani-c ... nou?foto=4 - jako zdroj je uvedena právě profimedia, ta některé mé fotky z Alamy přeprodává - původní fotka na alamy http://www.alamy.com/image-details-popu ... 97691A729A - přebraná na profimedia https://www.profimedia.cz/138097129. Jediný prodej této fotky na alamy ovšem proběhl už v roce 2013 - někdo si koupil licenci pro využití na web (doba trvání této zakoupené licence pouze únor 2013). Ten článek na blesku byl vydán v říjnu 2016 a visí tam dodnes, tedy cca 18 měsíců. Cena za prodej licence na tuto fotku na 18 měsíců pro využití na web i v minimální nabízené velikosti na profimedia je na to období je cca 31 000 Kč (to jsem se nepřepsal)!!! Předpokládám, že nejsem asi jediný, koho takto profimedia oje..a. :(
Každopádně jim jdu hned psát a budu žádat vysvětlení - jejich oblíbené řeči o tom, že si to mám vyřídit s tou fotobankou, odkud fotky přebírají, na mě ale platit nebudou.
Hodnocení: 0
honza286
 
Příspěvky: 404
Registrován: 27. listopad 2014 21:57

Reputace: +65

Re: Profimedia

Příspěvekod castyhost » 13. duben 2018 17:49

Co vim tak vsechny soudni spory kde figurovala Getty dopadly pro ni vifezne, cvicne na to mrkni pro predstavu, pro spravnou argumentaci
Hodnocení: 0
castyhost
 
IP: 92.240.163.2xx

Reputace: 0

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná fotobanková diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé